PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z background-image w css



jamircan
25-08-2006, 10:52
Mam tki problem:
otóż nie wyświetla mi tła ustawionego w css, które jest grafiką [jpg lub gif].
Polecenie background-image: url(...) nie daje rezultatu.
Po wstawieniu url-a do przeglądarki mam komunikat : 403 brak dostępu.
Inne pliki graficzne wstawione do komórek tabeli w index.php szablonu wyświetlają się normalnie. Wyświetlają się również pliki graficzne dla których w komórkach tabeli zostało stworzone odwołanie do odpowiedniej klasy css.

Problem w tym , że chcę podłożyć tło pod nazwę kategorii , która ma prefiks (długą nazwę klasy: ".contentheading_proba a.contentpagetitle_proba:link , .contentheading_proba a.contentpagetitle_proba:visited" ) i w szablonie index.php tego nie załatwię.

Ogólnie wygląda to tak jak by się nie chciały wyświetlać pliki graficzne zdefiniowane jako tło w klasach css.

P.S.
atrybuty plików graficznych są ustawione tak samo [tch które się wyświetlają jak i tych "kłopotliwych"]

W czym problem ?
Bardzo proszę o pomoc.

pozdrawiam

pieniak
25-08-2006, 11:34
Spróbuj w swoim css:

body {
background: url(../images/bg.png)
.
.
.
}



plik tła .gif czy .jpeg zamień na .png

pozdrowienia

jamircan
25-08-2006, 11:45
Niestety nie działa. Dodam jeszcze że wyłączyłem blokadę hotlinkowania i teraz już z podanego adresu url wyświetla obrazki w przeglądarce, ale niestety nie widać ich w szablonie. :confused:

zwiastun
25-08-2006, 15:28
Skoro masz taką egzotyczną kombinację w CSS, to i czego chcesz?

.contentheading_proba a.contentpagetitle_proba:link

.contentheading_proba contentpagetitle_proba:link, .contentheading_proba contentpagetitle_proba a:visited{}
Pseudoklasy link czy visited nie można zastosować do elementu, który nie jest odnośnikiem. A contentpagetitle_proba na pewno odnośnikiem nie jest!