PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie Joomla na jednej domenie



mr.suchy
05-05-2010, 08:28
Witam,

znajomy poprosił mnie o pomoc. Na jednej domenie www.przyklad.pl maja być dwie joomle. Po wpisaniu adresu www.przyklad.pl wyświetla się index.php a w nim dwa obrazki, które prowadzą do:


www.przykład.pl/przykład_a/
www.przykład.pl/przykład_b/

Zrobiłem już tak że wyświetla się główna strona każdej ze stron. Jednak wchodząc w podstrony mam pustą kartkę. Myślałem że to to problem z htaccess ale tam wszystko ok. Ma ktoś jakis pomysł ?

pozdrawiam

KYCu
05-05-2010, 08:48
Skoro to ma tak wyglądać, jak przedstawiłeś


www.przykład.pl/przykład_a/
www.przykład.pl/przykład_b/

to najprościej zainstalować 2x Joomla! w tych subdomenach/podfolderach.

Pytanie tylko, dlaczego Twój znajomy chce dwie kopie Joomla? może chodzi o zróżnicowany wygląd? taki efekt można uzyskać za pomocą jednego Joomla! i chociażby dwóch templatek :)

mr.suchy
05-05-2010, 09:09
tak właśnie zrobiłem. W obu katalogach są dwie takie same Joomle. W pliku konfiguracyjnym dodałem odpowiednio katalog przykład_a i przykład_b ale jak pisałem, na żadnej stronie nie mam podstron. Cos jeszcze należy zmienić wyłączyć mod_rewrite ? A są dwie Joomle bo wygląd ma być podobny tylko inne materiały (podobna tematyka). Takie rozwiązanie nie za bardzo mi się podoba ale nie widzę innej drogi.

palyga007
05-05-2010, 09:25
@KYCu kolega już chyba zainstalował 2 joomle i po prostu mu nie śmiga tak jak by chciał (ps. tamten avatar był fajniejszy :) )
Edit: właśnie to wyżej napisał..

@mr-suchy
zobacz czy masz poprawnie wartości zmiennych $live_site wpisane(wpisz pełne ścieżki łącznie z adresem www. )

---------- Post dodany o 09:25 ---------- Poprzedni post był o 09:11 ----------

Podzielam zdanie KYCu instalacja 2 joomla nie wydaje mi sie tutaj aż tak bardzo konieczna. Od tego są podziały artykułów na sekcje i kategorie... no ale jak to się mowi
"nasz klient nasz pan"

mr.suchy
05-05-2010, 09:51
miałeś rację, miałem poste pole "$live_site" teraz jeszcze nie mam grafiki ale to pewnie przez błędne ścieżki. Jest jakis plugin żeby nie robić kopii Joomla, mieć jedna templatkę i różne contenty, zawartość strony ?

KYCu
05-05-2010, 09:56
Jak już pisałem, bez żadnego dodatku można taki efekt uzyskać :) wystarczy pomyśleć i umieć wykorzystać podstawowe funkcje Joomla!

palyga007
05-05-2010, 09:58
Jest jakis plugin żeby nie robić kopii Joomla, mieć jedna templatkę i różne contenty, zawartość strony ?

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli. Prawidlowe rozplanowanie zawartości witryny nie wymaga żadnych dodatków.

Contenty,templatki,pluginy... są polskie odpowiedniki tych słów.

Edit: Widzisz mamy z @KYCu takie samo zdanie także pewnie mamy rację :)

mr.suchy
05-05-2010, 10:16
To proszę o info czy można takie coś wykonać bez pluginów. Mamy stronę startową, dwa obrazki. Po kliknięciu na jeden z nich wyświetla się nam nasza strona z treścią A a jak kliknę w drugi obrazek to mam treść B. Obie strony mają tą samą szatę graficzną :-) moim zdaniem nie da się tego zrobić..tylko poprzez skopiowanie tej samej Joomli do dwóch różnych katalogów.

KYCu
05-05-2010, 10:21
Ok, pokażę na przykładzie mojej strony jaką kiedyś zrobiłem

http://bodaczow.pl/

zobacz jak się wyświetla strona główna a jak dział Parafia a jeszcze inaczej dział Wiadomości. Jeden szablon, różne działy, inne wyświetlanie.

mr.suchy
05-05-2010, 10:24
jak to zrobiłeś, tak w kilku zdaniach, skoro jest w sumie tylko jeden index.php ?

trzepiz
05-05-2010, 10:33
jak to zrobiłeś,

czary mary ..

Panowie bez przesady, wiadomo że macie dobre intencje ale kolega @mr.suchy nie wie nawet co to jest CMS a o Administracji Joomla nie wspomnę.

Zapraszam do lektury -- > http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze

KYCu
05-05-2010, 10:34
W kilku zdaniach opisać się tego nie da ale tutaj jest to ładnie napisane

http://wiki.joomla.pl/index.php/Więcej_o_modułach_w_Joomla!

zastosowałem metodę countModules :)

#edit

@trzepiz, fakt, może trochę się zapędziliśmy ;)

mr.suchy
05-05-2010, 10:38
czary mary ..

Panowie bez przesady, wiadomo że macie dobre intencje ale kolega @mr.suchy nie wie nawet co to jest CMS a o Administracji Joomla nie wspomnę.

Zapraszam do lektury -- > http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze

cms - wiem, administracja joomla faktycznie nie znam wszystkiego.

Grumens
05-05-2010, 10:38
@mr-suchy
Wrzucasz dwie templatki, wchodzisz w Rozszerzenia -> Szablony, ustawiasz jedną templatkę jako domyślną, klikasz w drugą i zaznaczasz w "Przypisz do pozycji menu" pozycje, po kliknięciu w które ma się wyświetlać ta templatka.

mr.suchy
05-05-2010, 10:47
@Grumens dzięki! a można zrobić stronę tytułową ? logo i dwa przyciski (menu), które będzie wyświetlało odpowiedni template ? Z góry dzięki za pomoc!

zwiastun
05-05-2010, 10:56
Przykro mi, ale forum to nie miejsce na powtarzanie treści podstawowych poradników dla Joomla. Proszę sobie poszukać materiałów na ten temat.
Jednego Joomla porządnie obsłużyć nie umiesz, a bierzesz się za obsługę dwóch.