PDA

Zobacz pełną wersję : jak sie pozbyc (podzial strony, wiecej itp) pod edytorem od frontu



big_krzysiek
05-05-2010, 23:55
witam!

temat byl juz kiedys poruszany jakis czas temu na forum, ale nie moge sie do niego dokopac ...

w komponencie wdsubmit w pliku wdsubmit.html.php domyslnie wywolywany jest edytor tinymce w wierszu 319:

<?php
$editor =& JFactory::getEditor();
echo $editor->display( 'editor1', '' ,'500px', '200px', '70', '15' ) ;
?>,
a wraz z nim przyciski pod edytorem.

mam pytanie do bardziej doswiadczonych w php uzytkownikow forum:
w jaki sposob wywolac edytor xstandard lite (lub noeditor ) lewentulanie w inny sposob pozbyc sie przyciskow pod edytorem w tym komponencie.

moje
06-05-2010, 14:09
A to nie w konfiguracji globalnej wybiera się domyślny edytor?

Jola
06-05-2010, 15:29
Witam,


TinyMce posiada przycisk: Przełącz edytor
Za wyświetlanie przycisków pod edytorem odpowiada funkcja: getButtons() - editor.php
Wywoływana jest w plikach edytorów np. tinymce.php, none.php, xstandard.php za pomocą takiego kodu:
$results = $this->_subject->getButtons($name, $buttons);
Teoretycznie wstawienie:
$buttons = null; pod wybranym warunkiem przed:
if(!empty($buttons)) powinno załatwić sprawę. :)

big_krzysiek
06-05-2010, 22:01
dziekuje jolass i moje za reakcje na post...:-)
prawie o to chodzilo, tzn odpowiedzi byly trafne, ale moje pytanie to porazka...:-)

@moje: chodzilo mi o to zeby w komponencie wdsubmit wywolac bezposrednio wybrany edytor (xstandard lite- ze wzgledu na to, ze jest on praktycznie nieuzywany) i w jego kodzie usunac fragment odpowiadajacy za przyciski..

@jolass:
przelacz edytor ( i no editor) , odpada...bo mozna wklepac wtedy kod od frontu...
zastosowalem twoje rozwiazanie i jest ok...dziekuje...:-)...
prawie o to chodzilo...ale jest ok...prawie bo przyciski wylaczylem wszedzie przy uzywaniu tego edytora...
wczesniej probowalem wywalic caly kod od lini 692 do 707, poskutkowalo, ale walidacja sie pokopala...jednak towja znajomosc php to podstawa...:-)

przelacz edytor usunalem wywalajac to co jest w srodku funkcji:
function _toogleButton($name)

dziekuje i pozdrawiam

moje
06-05-2010, 22:21
TinyMC jest domyślnie ustawione jako Edytor, a xstandard lita jest wyłączony więc jeśli go nie włączysz, to nie bezie dostępny.