PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny błąd po instalacji Joomla



rockrobin
06-05-2010, 07:01
Po zainstalowaniu Joomla 1.15.17 na dysku lokalnym pojawił mi się następujący komunikat:

Warning: date() [function.date (http://localhost/thunders/installation/function.date)]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Paris' for '2.0/DST' instead in C:\xampp\htdocs\thunders\installation\installer\he lper.php on line 289

Błąd ten pojawił się też podczas poprzedniej instalacji, kiedy to myśłem, że może coś nie tak zrobiłem. Próbowałem również w kED'zie zmienić ręcznie paremetr z date na date_default_timezone_set i chwilowo pomogło ale gdy próbuję sworzyć nowy artykuł to też zaraz wyskakuje mi jakiś error:( Podejżewam, że rozwiązanie jest banalne jednak nie mam pojęcia o co może chodzić. Proszę Was o pomoc.

palyga007
06-05-2010, 08:09
Próbowałem również w kED'zie zmienić ręcznie paremetr z date na date_default_timezone_set
Gdzie kolega to zmieniał?


też zaraz wyskakuje mi jakiś error
jaki?

rockrobin
06-05-2010, 08:17
chyba rozwiązałem problem:) zmieniłem w pliku php.ini date.timezone = "Europe/Paris" na date.timezone = "Europe/Warsaw".
Na pierwszy rzut oka działa :]

palyga007
06-05-2010, 08:21
To jest prawidłowe rozwiązanie :)
Można je odnaleźć w manualu PHP.
Po prostu chciałem abyś sam do tego doszedł :D

rockrobin
06-05-2010, 08:23
Dzięki:]
Trochę pogooglalem i jakoś doszedłem do tego:]
Polecam wszystkim google przed wpisaniem postu i czekaniem z zniecierpliwieniem na pomoc;)