PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie po zalogowaniu



buczer
06-05-2010, 13:52
Witam
Posiadam joomla 1.5.15 i vrtuemart 1.1.4.
Czy możliwa jest zmiana przekierowania po zalogowaniu sie klienta odrazu do 2 kroku zamówienia.
Teraz mam tak ze gdy klient sie zarejestruje, aktywuje swoje konto musi sie zalogować.
Logując sie przekierowany zostaje do strony głownej.
Pozdrawiam
AB

kurtz
09-05-2010, 11:55
znaczy gdzie ? do koszyka ? a ty co ? nawkładałeś tam jakieś gratisy już ? jakoś nie czaję o co chodzi. co to jest drugi krok zamówienia - zakładając że klient się zalogował ?

buczer
10-05-2010, 10:47
Witam
W tej chwili jest tak.
Klient wchodzi na strony sklepu i dodaje do koszyka produkty
Dodał wszystko co go interesowało i teraz chce kupić czyli klika przycisk zamówienie i dostaje formularz logowania i rejestracji. Jest nowym klientem więc musi się zarejestrować.
Wypełnia formularz i wciska przycisk zarejestruj i dostaje informację ze musi aktywowac konto.
Więc klika lika w emailu który dostał i aktywuje konto.
I teraz chciałbym żeby np. pod informacją o prawidłowej aktywacji konta wyświetlił sie formularz logowania który przekieruje go do 2 kroku zamówienia tak samo jak to sie dzieje po zalogowaniu się z formularza który znajduje sie zaraz po wciśnieciu przycisku zamów.

---------- Post dodany o 10:47 ---------- Poprzedni post był o 07:59 ----------

Odpowiem sobie sam bo na tym forum ciężko się doprosić o jaką kolwiek pomoc.
Może komus się przyda
Zrobiłem troszke inaczej niż napisałem post wyżej ale uzyskałem zamierzony efekt
Po kliknięciu w link aktywacyjny w emailu klient jest przekierowywany odrazu do formularza logowania/rejestracji
Uzyskałem to zmieniając przekierowanie w pliku components/com_user/controler.php w funkcji activate linia 291

Pozdrawiam
AB

kurtz
10-05-2010, 10:53
jak to ciężko ? piszesz skrótami, nie wiadomo o co ci chodzi i przypinasz łatkę.

i wybacz, nikt nie będzie czekał specjalnie na ciebie, aby zaraz po twojej odpowiedzi udzielać trafnych rad. nikt nie jest alfa i omega i każde zapytanie wymaga chwili zastanowienia - tylko po to aby nie pisać ludziom bzdur.

nie szufladkuj ludzi, bo nie masz racji. znalazłeś ciekawe rozwiązanie. ktoś je z moderatorów przypnie. ode mnie dostajesz punkta :P

zwiastun
10-05-2010, 11:48
Pos scriptum: na wiki każdy może dopisać swoje dobre rozwiązania problemów.
http://wiki.joomla.pl/index.php/VirtueMart/R%C3%B3%C5%BCne_rozwi%C4%85zania
Zapraszam...