PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyodrębnić newsy ze strony głównej?



atb80
25-08-2006, 18:19
Witam.

Chciałem zapytać w jaki sposób (prosty najlepiej) wyodrębić newsy z własnej strony głównej (razem ze zdjęciami jeśli są), utworzonej w joomla'u i wkleić poprzez funkcję include na inną stronę utworzoną w htmlu?
Dla przykładu podam link:

chcę, aby w w miejscu istniejących newsów można było wkleić newsy z joomla.

www.twojeradio.net

Ten system utworzony został przy zmodyfikowaniu jportalu, ale niestety mieliśmy z nim zbyt dużo problemów i musimy go zmienić...
Dzięki za pomoc.

zwiastun
25-08-2006, 20:36
Wyświetlić je sobie w przeglądarce, odczytywać źródło i wklejac.

atb80
25-08-2006, 20:40
Ok. Dzięki.. A to później z automatu mi się będzie zmieniać? Sorry za te pytania, ale aż tak się na tym nie znam

zwiastun
26-08-2006, 23:19
Co Ci się z automatu będzie zmieniać?
Jak wyjmiesz z samochodu koło to Ci będzie jeździć?

atb80
27-08-2006, 08:07
No więc właśnie - tyle to ja też sam potrafię. Nie zrozumieliśmy się... Chodziło mi o to, by wyekstraktować część newsów i poprzez funkcję "include" wkleić na inną stronę w taki sposób, by dynamicznie zmieniała się podczas zmian w portalu joomla.
Do tej pory tak samo mieliśmy zrobione z portalem jportal i jakoś to funkcjonowało. Niestety twóry jportalu przestali się jakiś czas temu nim zajmować, w związku z czym musimy poszukać sobie nowego systemu obsługującego taki skrypt.
Z jportalem było nieco łatwiej, bo tam za moduł wyświetlający newsy na stronie głównej odpowiadał skrypt "news.php". Joomla wyświetla je chyba w nieco inny sposób.

zwiastun
27-08-2006, 13:12
I dalej się nie rozumiemy. By wyświetlać na jakiejś stronie nowinki z innej strony, dynamicznie się zmieniające, trzeba na tej innej stronie umieścic skrypt korzystający z kanałów informacyjnych.W Joomla masz kolpoltera RSS (syndykatora). Tylko że on nie "eksportuje newsów"

atb80
27-08-2006, 13:21
Nie, nie... W dalszym ciągu się nie rozumiemy...
Spróbuję wyjaśnić Ci to na przykładzie...
Wszystko to jeden serwis www, ale różne strony (czy podstrony)

Dla przykładu:

www.twojeradio.net - na samym środku strony masz system newsów wyodrębniony z jportalu, który nimi zarządza.
Sam jportal zainstalowany jest na tej samej stronie w innym katalogu:

www.twojeradio.net/jp2/


Jak zauważysz na obu stronach newsy są takie same, gdyż skrypt na stronie głównej korzysta z bazy danych jportalu.
Chodzi mi dokładnie o to samo, tyle że zamiast jportalu (który jest lekko kulawy) ma być joomal.

zwiastun
27-08-2006, 18:22
Widzisz, różnica między mną a Tobą jest taka, że ja nie mam potrzeby znać jportalu, a Ty być może masz potrzebę korzystać z joomla. I na razie mnie jportal nie interesuje na tyle, by badać, co i jak w nim działa.
Wniosek:
Czytaj co piszę ze zrozumieniem bo piszę jasno.
Jeśli zadajesz pytania, to pytaj zrozumiałym językiem pisząc o funkcjonalności, jaka cię nie interesuje, a nie o egzotycznych rozwiązaniach używanych gdzieś.
Nie ma w Joomla funkcji eksportowania do innego serwisu niczego co by w tym serwisie miało działać i spełniać sobie funkcje.
Zanim zaczniesz tłumaczyć po raz kolejny, o co chodzi, odczekaj kilka dni. Może Ci się nasuną lepsze środki przekazu.

atb80
27-08-2006, 18:36
No trudno... Pytałem jasno o możliwość eksportu (co wyraźnie jest w pierwszym moim poście).
Nie chciałem żebyś wykonywał dla mnie jakichś skryptów, czy przerabiał całego CMS-a...
Jeśli masz zły dzień to zamiast siedzieć przed kompem może przejdź się na spacer, zamiast wyrażać swoje emocje na kolejnych osobach.
Nie zmuszałem Cię, abyś mi odpisywał. Zrobiłeś to z własnej woli, więc nie miej do mnie pretensji, że ja odpisałem na Twój kolejny post, z którego wynikało że nadal nie masz pojęcia o czym piszę.

Dzięki za nic i mimo wszystko miłego dnia życzę (co niektórzy jeszcze potrafią zachować odrobinę życzliwości).

zwiastun
27-08-2006, 20:10
Nie mam złego dnia, nie wyżywam się, odpowiedziałem jasno że nie ma takieju możliwości, a Ty drążysz temat. Nie musisz mieć pojęcia o Joomla, nikt od Ciebie tego nie wymaga.
Choć zdaje mi się, że jeśli chcesz pomocy w sprawie Joomla, to przynajmniej z podstawami warto by ię zapoznać, m.in z takimi, że nie ma tu jakiegoś systemu newsów, któe sobie mozna wyodrębniać, eksportować, itp.