PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to będzie z szablonami w Joomla 1.6?



zwiastun
08-05-2010, 01:41
Przemek dodał na wiki kolejne tłumaczenie, przybliżające nowości Joomla 1.6. Tym razem zapoznaje nas z nowościami w zarządzaniu szablonami.
Zapraszam do lektury:
http://wiki.joomla.pl/index.php/Mened%C5%BCer_szablon%C3%B3w_w_Joomla_1.6
I podziękowania dla Przemka (@palyga007)!

Robster
08-05-2010, 11:45
Szczerze powiem, że gdyby nie grafiki z pierwszej części artykułu niewiele bym zrozumiał :)

zwiastun
08-05-2010, 12:32
Przemek nie tworzył artykułu, tłumaczył :) A grafiki po to są, by pomóc w zrozumieniu.

palyga007
08-05-2010, 14:11
@Robster
Ja też :D
A tak na poważnie, to największa trudność polega na tym, aby zrobić coś zrozumiałym nie tylko dla tłumacza, lecz także dla reszty czytających.

Opis zagadnienia po ang. znajdziesz TUTAJ (http://community.joomla.org/blogs/community/1064-preview-of-the-new-template-manager-in-joomla-16.html)
Także nie krępuj się edytuj do woli, a ja naprawdę będę Ci za to bardzo wdzięczny :)

Poniżej trochę pierdół czytanie na własne ryzyko ;)

Kiedy czytam coś na własny użytek to czytam po angielsku i myślę "po angielsku" tzn plugin to plugin, JBS(Joomla! Bug Squad) to JBS. Rozumiem o czym jest mowa bez przekładania tego "w głowie" na polski.
Klocki zaczynają się kiedy trzeba przetłumaczyć coś dla szerszego grona (niech będzie nawet wiki.joomla.pl).
Bo o ile słowa takie jak template czy module nie sprawiają żadnych problemów, to jest grupa słów czy też wyrażeń, których znaczenie w j. angielskim jest mi doskonale znane ale znalezienie polskiego odpowiednika wciąż jeszcze sprawia mi pewne problemy (np. Wspomniany wyżej JBS)
Także chętnie przyjmę pomoc osoby, która jest w tym względzie lepiej wyedukowana. :)

Ponadto podczas tłumaczenia w głowie mam też to co zrozumiałem z oryginalnej wersji językowej i to pewnie też ma jakiś wpływ na to że tekst, który jest dla innych zrozumiały w 50% ja rozumiem w 99% :)


Pozdrawiam

Robster
08-05-2010, 20:08
Ale broń Boże, żebym ja się tłumaczenia czepiał :D W ogóle przez głowę mnie to nie przeszło, a to niezrozumienie wynika pewnie bardziej z mojej niewiedzy o Joomla! niż z samego rozumienia czytanego tekstu.

A co do samego tłumaczenia, to ja wolę czytać oryginalne teksty (tu akurat mowa o filmach, książkach, ale nie technicznych) bo tłumaczenie pewnych zwrotów mija się z celem.
Tłumaczenie @palyga007 jest ok i na pewno skorzysta z niego wiele osób, tak jak ja, bo czytałem arta 3x zanim przyswoiłem sobie to "nowe udogodnienie" ;D

abba1234
15-05-2010, 18:10
Wlasnie przerzucam 1.6 na serwer. i ni emoge sie doczekac, zeby zobaczyc jak to teraz wyglada i dziala...

pozdro

abba1234

aleks133
14-12-2010, 21:17
Witam!
Po zainstalowaniu programu Joomla 1.5 mam taki komunikat w zakładce "Konfiguracja"
Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\htdocs\reklamawroc\libraries\joomla\cache \cache.php on line 144

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\htdocs\reklamawroc\libraries\joomla\cache \cache.php on line 144

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\htdocs\reklamawroc\libraries\joomla\cache \cache.php on line 144

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\htdocs\reklamawroc\libraries\joomla\cache \cache.php on line 144

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\htdocs\reklamawroc\libraries\joomla\cache \cache.php on line 144

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\htdocs\reklamawroc\libraries\joomla\sessi on\session.php on line 273

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\htdocs\reklamawroc\libraries\joomla\sessi on\session.php on line 273

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\htdocs\reklamawroc\libraries\joomla\sessi on\session.php on line 273

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\htdocs\reklamawroc\libraries\joomla\sessi on\session.php on line 273

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\htdocs\reklamawroc\libraries\joomla\sessi on\session.php on line 273

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in C:\xampp\htdocs\reklamawroc\libraries\joomla\sessi on\session.php on line 273
Co to jest i dlaczego? CO mam zrobic z tym?
Prosze o rade
Pozdr