PDA

Zobacz pełną wersję : Podział artów na głownej.



sebian
08-05-2010, 15:45
Witam. Zapytanie mi się nasunęło. Arty na stronie głównej są wyświetlane w 2 kolumnach w każdej po 3 arty. ale teraz Pytanie czy można danej kolumnie przypisać aby wyświetlała arty z danej kategorii artykułów np.
Prawa kolumna wyświetla arty z kat. aktualności zaś lewa arty z kat. zapowiedzi.
Da sie?

Pozdro

KYCu
08-05-2010, 20:44
Witaj

Jasne, że się da. Wykorzystaj moduły np flashnews, latestnews które są standardowo z Joomla! albo poszukaj na extensions.joomla.org

ps. trochę za dużo odpowiedziałem na pytanie "Da się?" ale niech stracę ;)

sebian
09-05-2010, 12:30
Czyli rozumiem ze miejsce gdzie są arty zwykle arty ustawic aby była jedna kolumn a z tym ze ustawic width: 50%; i obok umiescić moduł np newsflash ktory bedzie jechał a z artami z danej kat. Jesli dobrze to zrozumiałem to jest to do zrobienia tylko jeszcze nie mampomysłu jak koło artów moduł załadować... :) Pogrzebie i sie pobawie indexem moze coś wydymam.

EDIT

Proszę o opinie. W moim szablonie są 3 główne znaczniki div "sidebar1, content i sidebar2" nie licząc header-a i footer-a. Teraz pytanie czy uda się rozwiązać mój problem zmieniając rozmiar znacznika content z 650 na 325 px i w wolne miejsce czyli miedzy content a sidebar2 dodać kolejny znacznik np. content2 i określić w css jego parametry i załadować tam moduł? Czy to będzie poprawne rozwiązanie czy grzebać dalej, może jest jakiś bardziej przyjazny sposób?

sebian
12-05-2010, 11:48
No i patyk. zrobiłem tak jak napisałem wyżej. ale teraz podział jest na kazdej stronie a mi chodziło tylko a podział artów na głownej. Jakies pomysły?

GOGOKOM
12-05-2010, 12:10
tak ten przerobiony szablon przypisz tylko do strony głównej a oryginał przypisz do pozostałych

sebian
12-05-2010, 12:25
I jeszcze frytki do tego :) :P Pogrzebie w google może coś znajdę na temat tego co kolega zasugerował... w miedzy czasie jeśli ktoś posiada złoty środek to bym poprosił o lekkie przybliżenie tematu bo meczę się już z tym jakiś czas ale jajko mi wychodzi z tego. ze wszystkim sobie radze z pisaniem prostych modułów na własne potrzeby, z pisaniem szablonu... jakoś pomału to leci ale te 2 kolumny to przekleństwo :)

GOGOKOM
12-05-2010, 13:06
kolego wybacz ale złościsz mnie swoim podejściem do zagadnienia:zly:

dostałeś na tacy co masz zrobić i nie rozumiesz no to czytania tekstu ze zrozumieniem uczą tu:http://www.edukacja.edux.pl/p-2341-propozycje-tekstow-do-czytania-ze-zrozumieniem.php

a teraz wyjaśnienie tego co napisałem wyżej jak podany wyżej link nie pomoże:
dokonałeś przerobienia szablonu to zapisz go pod inną nazwą (jak to zrobić poszukaj na wiki tworzenie szablonów) i zainstaluj lub przypisz go do strony głównej - wejdź w rozszerzenia - szablony - kliknij na nazwę szablonu który chcesz przypisać stronie głównej i po kliknięciu na ten szablon po lewej szukaj Przypisz do pozycji menu i tam wybierz Strona główna.
Oryginał zainstaluj ponownie albo pod inną nazwą albo tą samą - tak abyś miał 2 szablony z innymi nazwami jeden oryginał drugi twój po przeróbce.
Po takim zabiegu masz co chciałeś ale aby to pojąć bez ignorancji i obrażania należy uzupełnić podstawową wiedzę ale skoro potrafisz tworzyć samodzielnie moduły to wybacz ale nie chcę ich widzieć skoro ucząc się podstaw o szablonach ni nauczyłeś się sztuczki z przypisywaniem szablonów - mam nadzieję że poczytałeś o szablonach na wiki zanim zabrałeś się za kombinowanie.

A na frytki i colę to czekam kurier może przywieźć nawet teraz.

sebian
12-05-2010, 15:15
I czego się kolega złości :) napisałem ze poszukam info na temat który podałeś i tak zrobiłem. Info znalazłem przyda się, ale przy okazji trafiłem tez na moduł który mi sprawę ułatwił. A o szablonach na samym początku czytałem inaczej nie napisałbym sobie szablony pod joomle bo nie wiedziałbym nawet jak moduły osadzić. Także nie wiem kto nie doczytał bo wyraźnie napisałem że
Pogrzebie w google może coś znajdę na temat tego co kolega zasugerował...

Tym też sposobem z dumą mogę stwierdzić ze rozwiązałem problem bez powyższych sugestii które tak czy siak się przydadzą pewnie w dalszej zabawie z joomlą
A frytki są nie zdrowe :)

pozdrawiam