PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problem z administracją DJClassifieds.



dociekliwiec
08-05-2010, 18:48
Witam wszystkich serdecznie. Jeżeli w złym miejscu umieszczam temat to z góry serdecznie przepraszam. Dopiero zaczynam zabawę z Joomla.
Zainstalowałem DJClassifieds i ... właśnie w menu Komponenty mam DJClassifieds ale po wejściu mam tylko pustą stronę. Proszę o pomoc. Gdzie popełniłem błąd?

Moja wersja Joomla to: 1.5.15

alex51
08-05-2010, 19:24
Liczę na to, że pobierając pliki komponentu i modułów skorzystałeś też z dostępnej >>TAM<< (http://www.design-joomla.pl/aktualnosci/528-dj-classifieds-czyli-ogloszenia-dla-joomla.html) instrukcji obsługi.
Od siebie dodam, że po zainstalowaniu komponentu należy utworzyć jakieś kategorie ogłoszeń a następnie dodać pozycję w menu dla oglądania ogłoszeń a także pozycję dla ich wstawiania. Dopiero po tym będzie stosowny widok juz zamieszczonych ogłoszeń a także specjalny formularz do ich dodawania. Mam nadzieję, że szybko przekonasz się, że jest to doskonały komponent, a co równie ważne, niezmiernie przystępny w stosowaniu.

dociekliwiec
08-05-2010, 19:50
Komponent i moduły zainstalowałem zgodnie z instrukcją. Niestety nie mogę stworzyć żadnej kategorii ponieważ w panelu admina po wejściu do Komponenty >> DJClassifieds mam czystą stronę. Totalne zero.

alex51
09-05-2010, 07:18
Błąd mógł być w procesie samej instalacji, bo trudno podejrzewać starszą wersję J!1.5.15 o spowodowanie takiego błędu. Sprawdź może tabele bazy danych komponentu DJ Classifieds, które powinny być dwie:

jos_djcf_categories
jos_djcf_items

Obie tabele powinny być puste po zainstalowaniu komponentu.
Porównaj pliki z serwera z zawartością paczki instalacyjnej komponentu. Być może brak któregoś z plików powoduje tą dziwną sytuacje.
Próbuj też ponownej instalacji, może to poprawi ten defekt.

dociekliwiec
09-05-2010, 11:24
Wszystko wygląda, że jest ok. Są tabele (puste), są wszystkie pliki poza plikami językowymi typu pl-PL.com_djclassifieds.ini. Czy jeszcze jakieś informację są potrzebne by móc ustalić co jest grane??:( Instalowałem już chyba z trzy razy. za każdym razem jest to samo.

kurtz
09-05-2010, 12:16
instalacja przebiegła pomyślnie ? po instalacji miałeś zwrócone okno instalatora czy widziałeś biały ekran ?

dociekliwiec
09-05-2010, 14:45
Po instalacji miałem komunikat, że wszystko zainstalowało się poprawnie i miałem ekran instalatora.

kurtz
10-05-2010, 09:56
to ja odpadam. nie znam tego komponentu (jeszcze). raczej pytanie do wydawcy.

sprawdź czy nie wymaga ioncube i czy (jeśli wymaga) masz zainstalowane ioncube na serwerze. to już tylko tak zaocznie. tak jak wspomniałem, nie znam komponentu, a sugestia czasem wynika z autopsji.

dociekliwiec
10-05-2010, 17:22
to ja odpadam. nie znam tego komponentu (jeszcze). raczej pytanie do wydawcy.

sprawdź czy nie wymaga ioncube i czy (jeśli wymaga) masz zainstalowane ioncube na serwerze. to już tylko tak zaocznie. tak jak wspomniałem, nie znam komponentu, a sugestia czasem wynika z autopsji.

Dzięki za próbę pomocy ;)

jurekjaro
09-12-2010, 13:00
Witam wszystkich serdecznie
Ja zainstalowałem , teoretycznie wszystko gra, ale nie wiem dlaczego program nie chce mi przyjmować zdjęć ?
- może ktoś doradzi :)
komponent umieściłem na stronie - Informator budowlany (http://www.informator-budowlany.com.pl)

dociekliwiec
10-12-2010, 19:30
Witam ponownie wszystkich. Udało się rozwiązać problem - wina była po stronie serwera. Zmieniłem serwer (inne ustawienia dostępu do katalogów) i wszystko działa poprawnie. Pozdrawiam wszystkich.

look90
30-12-2010, 12:49
Po zainstalowaniu wchodząc w zakładke komponenty->djClassfields wyświetla mi się komunikat na pustej białej stornie o treści:

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in /home/nnbj/public_html/administrator/components/com_djclassifieds/views/categories/tmpl/helper.php on line 58

jako że jestem zupełnie zielony w tych sprawach nie wiem jak się z tym uporać. Wersja joomli 1,5,22. Serwer na webd.pl