PDA

Zobacz pełną wersję : ProTip w CSS?



Robster
10-05-2010, 12:06
Mam pytanie do osób tworzących szablony J! "taśmowo" (czyt. co najmniej 2-3 w miesiącu).
Jak rozwiązujecie problem pisania osobnego/różnego CSS dla każdego ze swoich szablonów? Mam straszny problem z w miarę szybkim tworzeniem arkuszy stylów do swoich szablonów.

Próbowałem wyszukiwać szablonów podobnych do moich i modyfikować ich arkusze, tak by zaoszczędzić sobie pracy, ale nie na wiele się to zdało. Ciężko też mi znaleźć jakiś schemat tworzenia CSS do szablonów.

Macie może jakieś rady lub wskazówki w tym temacie? Czy jest to tylko kwestia wprawy i doświadczenia.

f1xer
10-05-2010, 12:18
Ja tworzę średnio 4 szablony na podstawie plików PSD i każdy zaczynam od znalezienia układu w swojej autorskiej biblioteczce xhtml/css :), zazwyczaj mój szablon ma 2 pliki css 1 - template.css odpowiada za układ (mam około 40 układów stron) i joomla.css - odpowiada za ostylowanie joomli, z czego joomla.css jest praktycznie zawsze tworzony od początku :).

zwiastun
10-05-2010, 12:19
Teoretycznie: wyodrębnij arkusze definiujące:
układ
standardowe formy-podszablony joomla:
- przegląd
- tabele pozycji
- formularze
- moduły
- menu
typografię
kolorystykę
Po jakimś czasie dojdziesz do uporządkowania na tyle, że będziesz się zajmować głównie pierwszym i dwoma ostatnimi

Robster
10-05-2010, 12:29
Czyli jednak wszystko sprowadza się do praktyki :) Ale cieszę się, że zapytałem bo wcześniej nie pomyślałem o tym, by stworzyć sobie schematy układów. Nad systematyką pracy też muszę popracować bo uświadomiłem sobie teraz, że robię to zbyt chaotycznie.

Dzięki Panowie.

zwiastun
10-05-2010, 12:49
Gdybyś chciał od czegoś zacząć... :)
http://blog.html.it/layoutgala/