PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mozna sie zalogowac - wracam na strone logowania



docxxx
11-05-2010, 08:24
Tytul watku niby jak wielu innych. Niestety, nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie, bo sam problem jest zgola inny. Ale po kolei.
Dzisiaj rano chce sie zalogowac do panelu administratora i tu zonk. Podaje login i haslo, ale ciagle wracam na te strone logowania. Zadnego bledu. Podaje dane poprawne. Brak jakiegokolwiek komunikatu.
Wpisujac zly login lub haslo dostaje odpowiedni komunikat. To zrozumiale. Sprawdzilem, tak jest.
Kilka dni temu zrobilem upgrade z 1.5.14 do 1.5.17. Po tym fakcie sprawdzilem jeszcze, czy wszystko jest ok. I tak bylo. Zalogowalem sie, rzucilem okiem tu i tam i wylogowalem sie.
Niestety, dzisiaj spotkala mnie przykra niespodzianka.
Co moze byc nie tak?

kurtz
11-05-2010, 08:52
wejdź do bazy danych i spróbuj zmienić hasło superadministratora w tabeli użytkowników. metodyka opisana na stronach pomocy pcj.

docxxx
11-05-2010, 08:58
Fakt, czytalem o tym.

alex51
11-05-2010, 09:12
Niewykluczone, że mogłeś mieć "gości" na stronie. Skorzystaj ze skryptu, jaki podaje @idek w >>tym<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?32187-blokada-strony-www&highlight=wypier) poście i dzięki temu będziesz mógł zidentyfikować ostatnio zmieniane pliki na serwerze.

docxxx
11-05-2010, 09:56
Strona raczej nie jest zhackowana. Pozniej sprawe to haslo administratora.

alex51
11-05-2010, 12:13
Skoro tak uważasz, to Twoja sprawa. Miałem podobną sytuację i też nic nie wskazywało na ingerencję osób nieupoważnionych, a jednak. Myślę, że nic nie zaszkodzi jak się będzie mieć możliwość sprawdzania czy ktoś nie grzebał w plikach systemowych.

docxxx
12-05-2010, 21:02
Spokojnie, rozwaze wszelkie mozliwosci. Jak bede w domu, wszystko przebadam.
Dzieki za zaangazowanie.

---------- Post dodany o 21:22 ---------- Poprzedni post był o 13:03 ----------

Zmienilem haslo i guzik. Ciagle to samo. Po wpisaniu hasla wracam do panelu logowania. Patrze na pliki poprzez FTP i zadnego z nich nie zostaly zmodyfikowane (patrzylem po dacie).
Co moze byc przyczyna?

---------- Post dodany o 23:33 ---------- Poprzedni post był o 21:22 ----------

Kurcze, dalej nie moge sie zalogowac.
Przywrocilem backup strony. Pliki sa ze stycznia 2010. To nic nie dalo. Dalej nie moge sie zalogowac. Co jest nei tak?

---------- Post dodany 12-05-2010 o 21:02 ---------- Poprzedni post był 11-05-2010 o 23:33 ----------

Nikt nie ma pomyslu, co moze byc nie tak?

palyga007
12-05-2010, 21:15
idź za radą której udzielił @trzepiz

Przy użyciu np movAMP wyklucz błąd serwera. Tzn ściągnij stronkę na localhost i sprawdź czy problem się powtarza

alex51
13-05-2010, 07:49
Jeśli wcześniej edytowałeś plik configuration.php, to możliwe, że w tym jest przyczyna Twoich kłopotów, jeśli edycję robiłeś w Notatniku. Podobny problem był poruszany w >>tym<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?40279-Problemy-z-logowaniem&p=172826#post172826) wątku, zobacz, czy nie dotyczy też tu poruszanego zagadnienia.

kurtz
13-05-2010, 11:16
tak na prawdę trudno wyczuć. poruszyliśmy wszystkie typowe zagadnienia, które mogłyby wywołać błąd. sprawy techniczne dostępne są dla ciebie, nie dla nas. możemy se gdybać.

@alex51, podobno @docxxx przywrócił witrynę z kopii ze stycznia, wtedy działało.

palyga007
13-05-2010, 11:25
Przywrocilem backup strony. Pliki sa ze stycznia 2010. To nic nie dalo

tak w ogóle to to jest temat docxxx ;]

trzepiz
13-05-2010, 11:57
co może być nie tak ?

a może to wina 1.5.17 i wspaniałego dodatku wyłączającego moduły ? Dzisiaj sprawdziłem swoją wiutrynę. Przeniosłem ją na local i o dziwo nie działa :). Wywaliłem kod odpowiedzialny za wyłączanie modułów i ? - Działa .. Powodem był jeden plugin (sexi bookmarks, który na witrynie działał poprawnie .. a na lokalu juz nie )

---> http://joomla.pl/powiadomienia/530-dyskusyjna-latka-w-kodzie.html

docxxx
13-05-2010, 12:02
co może być nie tak ?

a może to wina 1.5.17 i wspaniałego dodatku wyłączającego moduły ? Dzisiaj sprawdziłem swoją wiutrynę. Przeniosłem ją na local i o dziwo nie działa :). Wywaliłem kod odpowiedzialny za wyłączanie modułów i ? - Działa .. Powodem był jeden plugin (sexi bookmarks, który na witrynie działał poprawnie .. a na lokalu juz nie )

---> http://joomla.pl/powiadomienia/530-dyskusyjna-latka-w-kodzie.html

O, swietny ficzer:/
Tego dodatku (sexi bookmarks) nie mam. Mam tam raptem Tags i moze cos jeszcze, ale bez rewelacji.
Linie podane w artykule usune i dam znac, czy pomoglo.
ps. Ale ale. Przeciez pisalem juz, ze przywrocilem stronke ze stycznia 2010. Tak wiec to nie jest raczej problem plikow:/

trzepiz
13-05-2010, 12:04
Przeciez pisalem juz, ze przywrocilem stronke ze stycznia 2010. Tak wiec to nie jest raczej problem plikow:/
no fakt,

alex51
13-05-2010, 12:05
t(...)
@alex51, podobno @docxxx przywrócił witrynę z kopii ze stycznia, wtedy działało.
Właśnie z tego powodu usiłowałem spróbować przetestować opcje mogące doprowadzić do podobnej sytuacji. Zauważyłem, że po przeniesieniu działającej witryny z serwera na mov'AMPa i po wyedytowaniu pliku configuration.php za pomocą Notatnika miałem identyczne objawy jak opisywał @docxxx. Po edycji tego samego pliku w EditPadPro problem ustąpił.

docxxx
13-05-2010, 12:16
Nic nie przenosilem, nic nie robilem. Sprawdze jednak za 5min ten plik i odpisze.

palyga007
13-05-2010, 12:18
hmm..
Edycja tego pliku przy pomocy notatnika zazwyczaj skutkowała błędem header already sent (z wiadomych przyczyn), jeśli to byłaby przyczyna problemów
to naprawdę ciekawe..

docxxx
13-05-2010, 12:21
Sprawdzilem. Oczywiscie to nie to.

alex51
13-05-2010, 12:34
Mam nadzieję, że sprawdziłeś też działanie tej witryny na localhoście, wykorzystując mov'AMPa. Dopiero taki test pozwoli na określenie ewentualnej przyczyny po stronie niedomagań serwera.

docxxx
13-05-2010, 12:37
Sprawdzilem logi na serwerze. Zaciekawilo mnie to:
[Thu May 13 08:49:59 2010] [error] [client ...] client denied by server configuration: .../administrator/index.cgi

trzepiz
13-05-2010, 12:39
a masz taki plik na serwerze w katalogu /administrator ?? raczej nie powinno go tam być ..

docxxx
13-05-2010, 12:46
Nie, nei mam takiego pliku. Poza tym to chyba falszywy alarm, bo przeciez w .htaccess jest ustawione, ze pliki Pythona, Perla sa jako Deny from all.
Nie wiem do cholery, dlaczego nie moge sie zalogowac. Cos mi sie wydaje, ze to raczej wina po stronie Superhost (moj provider). Moje pozostale stronki tez sa na SH, ale wszystko inne dzialaja

trzepiz
13-05-2010, 12:47
Mam nadzieję, że sprawdziłeś też działanie tej witryny na localhoście, wykorzystując mov'AMPa. Dopiero taki test pozwoli na określenie ewentualnej przyczyny po stronie niedomagań serwera.

a to wykonałeś ... ?

alex51
13-05-2010, 12:48
idź za radą której udzielił @trzepiz

Przy użyciu np movAMP wyklucz błąd serwera. Tzn ściągnij stronkę na localhost i sprawdź czy problem się powtarza
Już dużo wcześniej było napisane co powinieneś zrobić aby oszczędzić czasu i fatygi.

docxxx
13-05-2010, 14:29
Ok, wyklucze jeszcze to. W miedzyczasie napisze jeszcze do pomocy mojego hostingu.

---------- Post dodany o 14:29 ---------- Poprzedni post był o 13:01 ----------

Support rzucil okiem i napisal, ze wina nie jest po ich stronie. W takim razie nie wiem o co chodzi.
Pozostaje jeszcze jedynie baza. Wszystko inne zostalo juz wykluczone:/

EDIT: Sory za zamieszanie.

zwiastun
13-05-2010, 15:23
Przez 3 dni to ja zdążyłbym
1. Stworzyć lokalną a przy tym niezbędną kopię zapasową, bo jej - jak rozumiem - do tej pory nie masz
2. Umiałbym odpowiedzieć na pytanie @trzepiza i @alexa, czy działa lokalnie
3. Jeśliby lokalnie nie działało, to po nieudanym dochodzeniu, dlaczego nie działa, na pewno zdążyłbym odtworzyć witrynę, instalując kolejno wszystkie składniki i sprawdzając, czy kiedy pojawia się błąd.

Życzę jednak powodzenia w kolejnych dniach prowadzenia co nieco bezsensownego dochodzenia przyczyny poprzez dyskusję na forum.

danio_d
19-05-2010, 09:23
Miałem identyczny problem po aktualizacji joomli do 1.5.17 poszperałem na forum.joomla.org i tam znalazłem rozwiązanie -> http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2127501#p2127501


Commenting out line 533 of /libraries/joomla/application/application.php is the only way I can get to the backed admin after upgrading to 1.5.17

// $session->fork();

U mnie działa.
Ale czy nie sądzicie, że coś jest skopane w tej aktualizacji? Przypadek z niemożliwością zalogowanie się nie jest jednostkowy tylko masowy.

Pzdr
Daniel

trzepiz
19-05-2010, 09:52
W aktualizacji nic nie jest "skopane". Większość przypadków dotyczy PHP 5.1.2 (lub zgodnych). Po aktualizacji PHP na serwerach problem ustępuje. Niemniej jednak, każdy kto ma problem z zalogowaniem się do panelu administracyjnego powinien:

1. zakomentować jedną linię w pliku: /libraries/joomla/application/application.php


// $session->fork();2. wyłączyć dodatek o którym mowa tutaj (http://joomla.pl/powiadomienia/530-dyskusyjna-latka-w-kodzie.html) (również działanie w plikach): czyli usunąć lub zakomentować linie od 122-136


if(!$shutdown_handler_installed)
{
// only register the shutdown function if we are capable of checking the errors (reqs PHP 5.2+)
if (version_compare (http://www.php.net/version_compare)("5.2", phpversion (http://www.php.net/phpversion)(), "<="))
{
// you can only register a static method if it is declared static
// we can't declare static b/c it breaks on PHP4
// therefore we instantiate the helper for this one purpose
$pluginHelper = new JPluginHelper;
register_shutdown_function (http://www.php.net/register_shutdown_function)(array (http://www.php.net/array)($pluginHelper, 'shutdown'));
}
// we may not have installed the handler, but setting this to true
// will prevent us from continually running the version compare
$shutdown_handler_installed = true;
}

docxxx
20-05-2010, 08:04
Miałem identyczny problem po aktualizacji joomli do 1.5.17 poszperałem na forum.joomla.org i tam znalazłem rozwiązanie -> http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2127501#p2127501

U mnie działa.


OMG, u mnie tez! Stary, wielkie dzieki!


Przez 3 dni to ja zdążyłbym


Zapomniales jeszcze dodac punkt "0":
0. Znajde troche czasu

Kolega danio_d napisal posta wczoraj, a ja dopiero dzisiaj go odczytuje, pomimo ze wczoraj odczytalem powiadomienie na mailu.
Kurcze, po co ja sie tlumacze? Moze dlatego nie wolno mierzyc swoja miara?

pablog
13-06-2010, 13:40
Witam !!!
Mam podobny problem. Wczoraj wszystko chodziło dzisiaj już nie. Po próbie logowania na stronie i w panelu logowania system wraca do strony logowania, jak wyczyszczę historię przeglądarki to po pierwszym logowaniu admina wyskakuje komunikat o zakończeniu sesji, później bez zmian pozostaje ekran logowania.
Mam coraz mniej cierpliwości do joomla, w mambo nie miałem takich problemów, a tu co chwilę coś wyłazi.
Wersja 1.5.17 przesłana na serwer po rozpakowaniu i zainstalowana. http://pablog.nazwa.pl/dieta/

alex51
13-06-2010, 14:37
I co mamy obejrzeć pod podanym linkiem? Listę Twoich plików, wraz z katalogiem Installation, którego nie powinno być po zainstalowaniu Joomla?

docxxx
13-06-2010, 20:18
Nie wiem juz w ktorym watku to pisalem, ale jest rozwiazanie tego problemu. Wystarczy zmodyfikowac jeden plik. Ew. zrob upgrade do 1.5.18.

pablog
14-06-2010, 14:25
Witam !!!
Dzięki za tak szybkie zainteresowanie tematem. Nadgrałem wczoraj całe joomla , dlatego przez pewien czas widać było tylko katalogi. Teraz znów mogę się logować, pozostaje tylko probvlem z logowaniem użytkownika. Pojawia się komunikat systemowy : "Adres URL jest nieprawidłowy i nie może zostać wczytany." ale strona się wczytuje. Komunikat wyskakuje przy każdym przeładowaniu strony jeśli użytkownik jest zalogowany. Będę szukał przyczyny.

Rzast
14-06-2010, 15:36
... Ew. zrob upgrade do 1.5.18.
Ja zrobiłem upgrade kilka dni temu, a ten problem wyskoczył dzisiaj. Rano zaktualizowałem stronę (dodanie 2 artykułów), a po południu już nie mogę się zalogować. RatujAdmina.php nie pomogło, dopiero po zakomentowaniu linii

// $session->fork();
udało mi się zalogować...

pablog
14-06-2010, 18:47
Zainstalowałem 1.5.17 bo miało być stabilnie :) ale z tego co tu widzę to co chwilę coś wyskakuje.

---------- Post dodany o 18:47 ---------- Poprzedni post był o 16:43 ----------

Problem z wyskakującym komunikatem systemowym : "Adres URL jest nieprawidłowy i nie może zostać wczytany." zniknął po zainstalowaniu AlphaRegistration, być może były jakieś pozostałości po zainstalowanym poprzednio module.

simhecny
09-10-2010, 14:16
miałem podobny problem
z niczego po przeniesieniu sobie strony na localhost'a nie mogłem się zalogować do panelu admina
poczytałem posprawdzałem w phpmyadminie (prefix)_plugins - Authentication - Joomla - było published (1)
również inne opcje nie pomagały
pomogło to co pisał RZAST
zahaszowanie tej liniki

// $session->fork();
w pliku
/libraries/joomla/application/application.php

logowanie się "naprawiło"
ale nie dawało mi spokoju, ponieważ ktoś tę linijkę po coś wstawił do kodu
więc szukałem innego rozwiązania i znalazłem coś takiego:
http://joomlacode.org/gf/project/joomla/tracker/?action=TrackerItemEdit&tracker_item_id=20255
Na samym dole znajduje się do pobrania plik session.php.txt
który wgrałem na serwer do katalogu:

libraries/joomla/session
zmieniamy nazwę oryginalnego pliku na np.session.php.kopia
a wgrany
session.php.txt zmieniamy na session.php

i logowanie działa bez konieczności hashowania linijki w application.php
czy to rozwiązanie jest lepsze - nie wiem
też działa

Pozdrawiam

myway
29-12-2010, 18:52
Witam,
mam podobny problem. hashowanie ani podmiana pliku session nie pomagają. zmiana hasła, w bazie danych również nie pomogła. Czy ktoś z Was miał podobny problem w wersji 1.5.20?

alex51
29-12-2010, 18:58
Może w wersji 1.5.20 był taki problem, ale czy w najnowszej 1.5.22 jest on nadal aktualny, musiałbyś sam sprawdzić po zaktualizowaniu plików systemowych.

myway
29-12-2010, 20:33
po nadpisaniu plików do wersji 1.5.22 problem nie ustąpił...

Jola
29-12-2010, 23:36
Witam,
może warto sprawdzić czy są włączone konieczne do zalogowania dodatki. Pomocne narzędzie tu. (http://forum.joomla.pl/showthread.php?21877-Jak-przywr%C3%B3ci%C4%87-has%C5%82o-administratora&p=207159#post207159) (#25)

myway
30-12-2010, 12:35
sukcess!!
dziękuję, RatujAdmin zadziałał!

asik713
24-04-2011, 17:05
Zainstalowałam czystą joomle 1.5.23 i przy próbie logowania do panelu admina zupełnie nic się nie dziej. Niestety nic z powyższych rad nie skutkuje. Jak próbuje uruchomić "RatujAdmina" to pojawia mi się "Unknown system variable 'NAMES'" ... gdzie więc tkwi problem ? serwer ?

Jola
24-04-2011, 19:34
Słuszna uwaga. Okazuje się, że najnowsze wersje mySQL-a nie tolerują poprzedniej składni zapytań min. "NAMES".
Poprawię skrypty pod kątem nowych wymagań. A tak na szybko: w pliku RatujAdmina.php linia ok. 20 zamiast:

$sql = "SET NAMES 'utf8'";
mysql_query($sql) or die(mysql_error());wstaw:

mysql_set_charset('utf8',$polaczenie);

asik713
24-04-2011, 20:53
niestety po korekcie kody wyskakuje błąd "Fatal error: Call to undefined function: mysql_set_charset() in /var/www/users/joanna/html/RatujAdmina.php on line 20" ... coś dalej jest nie tak ....

Jola
25-04-2011, 01:09
Podaj proszę wersję mySQL-a
Spróbuj tak: zamiast

$sql = "SET NAMES 'utf8'";
mysql_query($sql) or die(mysql_error());
mysql_query("SET CHARACTER SET 'utf8'");

asik713
25-04-2011, 09:29
kurcze ...lipa ...po zamianie pojawia mi się opcja wpisania hasła dla super administratora - pojawiają się także błędy "
Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/users/joanna/html/RatujAdmina.php on line 175

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/users/joanna/html/RatujAdmina.php on line 176"

Ja wpisałam jednak nowe hasło i maila - bo ta opcja się pojawiła. Niestety bez żadnej reakcji w panelu admina - jak patrzę w phpmyadmin to oczywiście zmienia się przy super administratorze mail i hasło.
Moja wersja mysqla to 4.0.21.
Coś z bazą jest nie tak ? Skoro program raczej działa, a efektów nie ma niestety

Jola
25-04-2011, 18:41
Nie będę pytać skąd masz taką muzealną wersję. Pojawiające się błędy wynikają właśnie z tego przedawnienia.
Wymagania instalacyjne (http://wiki.joomla.pl/Wymagania_instalacyjne) dla Joomla 1.5 są wyższe.