PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacją joomla 1.5.15



marxdesign
11-05-2010, 13:00
Witam przeszedłem cały proces instalacji, usunąłem caly katalog INSTALLATION, i kiedy przechodzę do witryny wyświetla sie komunikat:

No configuration file found and no installation code available. Exiting...

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co robię źle ?

Robster
11-05-2010, 13:02
Dlaczego instalujesz wersje 1.5.15 skoro jest już 1.5.17?
A co do samego problemu, to zmieniłeś nazwę pliku configuration.php-dist na configuration.php?

zwiastun
11-05-2010, 13:13
Skąd się wzięła informacja, że trzeba zmieniać nazwę pliku configuration.php-dist?
To jest plik przykładowy, zawiera zestawienie wszystkich zmiennych i krótkie opisy. Instalator sam generuje plik configuration.php
(PS być może źle zinterpretowałem pytanie @Robstera).

marxdesign
11-05-2010, 13:15
wykonałem instalację ponownie, usunąłem katalog instalacyjny oraz zmieniłem nazwę w/w pliku. Jednak teraz pojawia się kolejny komunikat:

Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL


Tylko nie wiem czemu nie chce połączyć się z bazą danych ponieważ wpisałem prawidłowe dane dostępowe podczas instalacji

Robster
11-05-2010, 13:17
No moja wina, zdanie dość dwuznaczne :D Strzelałem, że kolega zmienił nazwę pliku i tym samym go nadpisał, chodź teraz myślę, że pojawiałby się inny komunikat.

EDIT:

wykonałem instalację ponownie, usunąłem katalog instalacyjny oraz zmieniłem nazwę w/w pliku. Jednak teraz pojawia się kolejny komunikat:

Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL


Tylko nie wiem czemu nie chce połączyć się z bazą danych ponieważ wpisałem prawidłowe dane dostępowe podczas instalacji


Cofnij to :) Moja wina, źle pytanie zadałem :/

marxdesign
11-05-2010, 13:26
dobra dzięki, teraz jakoś poszło