PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonać pakiet instalacyjny Joomla 1.5 z własnym szablonem i przykładową treścią



marbol
11-05-2010, 13:29
Cześć,

mam pytanie w jaki sposób można wykonać pakiet instalacyjny Joomla 1.5 z własnym szablonem i przykładową treścią, tzw. quickstart?
Projektuję szablony joomla i często klienci chcą taki pakiet, ze wszystkimi modułami użytymi w szablonie i treścią, aby nauczyć się obsługi. Niestety po przekopaniu wielu stron nie znalazłem żadnego tutoriala. Proszę o was pomoc.

Pozdrawiam

alex51
11-05-2010, 13:38
Przykładowe treści instalatora są określone w pliku joomla.sql i sample_data.sql, znajdujących się w folderze installation/sql/mysql/. Możesz w to miejsce zaproponować swoje własne przykładowe treści, czyli wstawić tam takie, które będą spełniać oczekiwania Twoich klientów.

zwiastun
11-05-2010, 14:04
http://vinaora.com/home/tutorials/joomla-developers.html

moje
11-05-2010, 14:06
A mov'AMP nie jest odpowiedni?

zwiastun
11-05-2010, 14:10
Mov'amp= 50MB, quick-start: tyle, ile instalka Joomla! Istotna różnica

moje
11-05-2010, 14:42
Tylko że mov'AMP jest dostępny na loclalhoście, bez instalacji itp., czego klient nie musi umieć. A skoro to ma być do nauki obsługi, to taka strona na własnym komputerze albo pendrive jest jak znalazł.

marbol
12-05-2010, 08:51
Dzięki za cenne informację!

Pozdrawiam

marbol
18-05-2010, 17:59
Hej,

postępując zgodnie z tym (http://vinaora.com/home/tutorials/joomla-developers/61-creat-a-full-site-installation-package.html) tutorialem wykonałem pakiet instalacyjny, jednak podczas instalacji, w momencie, gdy klikam "wczytaj przykładowe dane" pojawia się komunikat: "Error: the XML response that was returned from the server is invalid".

Wersje joomla dla strony i pakietu, z którego skopiowałem folder "installation" są te same. W czym może być problem?

Proszę o pomoc.

zwiastun
18-05-2010, 18:32
Błędy w plikach sql

Akarin
22-05-2010, 00:53
Witam, mam pytanie odnośnie instalacji joomla! 1.5.17 Pl na laptopie do nauki tworzenia stron. Zainstalowałe i skonfigurowałem XAMPP 1.7.3, stworzyłem bazę danych itp. W momencie instalacji joomla! zaczynają się problemy. Po rozpakowaniu .zip starałem się przeprowadzić proces instalacji według znalezionych instrukcji ale nic nie działa. Drugi dzień się z tym męczę, mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak zainstalować joomla na lapku z XAMPP?

zwiastun
22-05-2010, 03:01
Łopatologicznie wytłumaczyć? A co na ten temat już przeczytałeś?

Akarin
22-05-2010, 04:17
Obejrzałem filmik z instalacji xampp ale na filmiku jest starsza wersja. W najnowszej nie mam możliwości wyboru tych elementów, które ponoć umożliwiają instalację joomla! więc nie wiem czy się instalują. Po założeniu serwera próbowałem w przeglądarce wywołać komendę http://localhost/joomla15 i wyrzucało mi informacje, że nie ma możliwości znalezienia strony, więc nie mogłem rozpocząć procesu instalacji. Wszedłem w link "instalacja xampp i joomla 1.5" ale nie wiem dlaczego z 13 minut filmiku odtwarza mi tylko 5 i kończy się na informacjach o odblokowaniu portu 80 w skype. Przeglądałem kilka instrukcji instalacyjnych ale dotyczyły głównie instalacji na serwerze lub instalacji po zintegrowaniu osobnym bazy danych, php i apache. Te co zawierały opis z xampp podawały w kółko tę metodę, którą opisałem jako pierwszą. Znalazłem starszą wersję xampp więc może mi się uda w końcu zainstalować, jednak będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

---------- Post dodany o 03:17 ---------- Poprzedni post był o 02:40 ----------

udało mi się zainstalować, jednak nie wiem czy będzie wszystko dobrze chodzić ponieważ mam windows 7 64bit a z tego co czytałem na forum ponoć są jakieś problemy z systemami 64bitowymi. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.