PDA

Zobacz pełną wersję : JA_Purity_II - lewe menu za artykułami



aerostat
11-05-2010, 18:40
Używam JA Purity II. Na stronie startowej wszystko wygląda OK.
Dodałem element menu (głównego) typu "Przegląd - Artykuły w kategorii". Dodałem kilka artykułów do tej kategorii. Gdy wyświetlam stronę z tymi artykułami wywala się formatowanie. Lewe menu przenosi się na koniec (za wszystkie artykuły), praweerwen menu (jeśli jest włączone) przenosi się na lewo. Objaw jest identyczny jeśli menu podlinkuję do kategorii i artykułów dodanych w K2. Wyświetla się tak samo w IE8 oraz Chrome.
Miałem ten objaw zaraz po zainstalowaniu Purity II (przejście z "jedynki") na stronie startowej, ale "się naprawiło" bez mojej interwencji (może jakieś bufory się wyczyściły???)
Nie mam już koncepcji co można sprawdzić...
Ustawienia tej "kulawej" strony są takie same jak startowej a jednak działa inaczej.
Efekt do obejrzenia tutaj (http://www.kyudo.om.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=22&Itemid=15&lang=pl)

Janusz

aerostat
13-05-2010, 18:19
Drążyłem temat i nic nie wskórałem grzebiąc w kodzie. Ale pomogło coś takiego:
założyłem na lokalnym kompie zwykły plik txt, skopiowałem do niego artykuł, zapisałem w UTF-8, potem założyłem nowy artykuł i wkleiłem tekst z pliku. Trzeba go było tylko jeszcze raz formatować, ale teraz już wygląd jest OK.
Wygląda na to, że to jakieś znaki sterujące mieszały.

Janusz

Bazyl
13-05-2010, 20:02
Nie wkleja się bezpośrednio z Word-a, i tyle...

aerostat
13-05-2010, 21:27
Nie wklejałem z Worda (przeklejałem ze starej strony). Po kilku dodatkowych eksperymantach stwierdziłem, że wszystko jest dobrze do chwili gdy w tekst wrzucam linię "Read more...". Jak ją skasuję to wraca do normy.

Janusz