PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z logowaniem



mhorzela
12-05-2010, 20:52
Witam wszystkich. Szukałem w podobnych postach ale żaden problem nie był identyczny a i próby naprawienia nie pomogły.

Problem wygląda tak: jest stronka postawiona na serwerze - wszytsko działa (można zalogować się na panel admina) - przenoszę stronę, bazę na inny serwer - stronka dalej działa ale jak się próbuję zalogować na panel admina to po kliknięciu "logowanie" wraca mi do strony logowania - bez wyświetlenia komunikaty "błędny login lub hasło" na starej stronie jak się wpisało błędny login lub hasło to wyświetlał taki komunikat - obecnie bez względy czy się wpisze błędne czy poprawne hasło bez dodatkowych komunikatów wraca na stronkę logowania, myślałem że to wina re_write ale okazuje się, że nie.

Proszę o wskazówki.

trzepiz
12-05-2010, 22:11
a po przeniesieniu na inny serwer zmienione zostały wszystkie niezbędne wpisy w configuration.php ? Można również wyłączyć cache na czas testów. (cache przegladarki i cache w Joomla - jeśli był włączony)

mhorzela
13-05-2010, 05:56
a po przeniesieniu na inny serwer zmienione zostały wszystkie niezbędne wpisy w configuration.php ? Można również wyłączyć cache na czas testów. (cache przegladarki i cache w Joomla - jeśli był włączony)

OCZYWIŚCIE, że pozmieniałem configi - dla pewności wyczyściłem cache - joomla, które jest wyłączone, a co do przeglądarki to działo się tak na wielu komputerach,

alex51
13-05-2010, 06:51
Temat był już zasygnalizowany w innym wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?40208-Nie-mozna-sie-zalogowac-wracam-na-strone-logowania&p=172557#post172557) i jak na razie nie znalazł się sposób na zlokalizowanie błędu. Mogę jedynie potwierdzić, bo testowałem to z poprawnie działającą witryną na serwerze, która po przeniesieniu na localhost miała identyczne problemy. Na razie usiłuję porównywać tą sytuacje z innymi stronami zapisanymi na mov'AMPie.
Edycja:
Wydaje mi się, że powinieneś sprawdzić plik configuration.php, ale nie edytować go w Notatniku, tylko w innym edytorze, jak np. Notatnik SP lub Notepad++ a najlepiej to w EditPadPro, który ma funkcje porównywania plików.
Z moich testów wynikło, że po przeniesieniu strony na localhost i zmianie wpisów dotyczących bazy danych w pliku configuration.php za pomocą windowsowego Notatnika pojawił się wspomniany problem z niemożnością zalogowania się. Taka sama edycja tych 2 wpisów (var $db i var $dbprefix) zrobiona w EditPadPro naprawiła problem logowania się.

mhorzela
13-05-2010, 18:02
Dziękuję. Problem polegał na tym, ze na 1 serwerze (starym) było kodowanie utf-8. Na nowym serwerze domyślne jest latin2. po zmianach ścieżek w nowym configuration.conf do pliku wkradły się jakieś znaki dodatkowe wynikłe z rożnych kodowań. Zaznaczę jeszcze ze na 1 jak i na 2 serwerze plik był edytowany za pomocą midnight commandera poprzez połączenia SSH. Po kompletnym wy edytowaniu pliku (przy zalogowanej konsoli w kodowaniu LATIN2) problem znikł i można się było zalogować do panelu administratorskiego. Dziękuję za wskazówkę. Pozdrawiam