PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd przy zakładaniu kategorii w PhocaGallery



stalman
12-05-2010, 22:44
Witam wszystkich i prosze o pomoc. Wiem że ten temat już sie przewijał ale ja jakoś nie mogę sobie z tym poradzić. Mam Joomla w wersji 1.5.17 pl stable.Zainstalowałem Phoca gallery 2.6.1 i nie mogę założyć kategorii. Zmieniałem też plik install.bak dodając jos zamiast krzyżyka. Instalowałem także wersję 2.5.8 w niej także robiłem to co z wersją 2.6.1 i nadal ten błąd. Zmiana CHMOD na 777 przez ftp też nic nie dało. Niestety więcej podpowiedzi na ten temat nie znalazłem. Proszę o pomoc.

zwiastun
13-05-2010, 00:46
Czy mi się zdawało, że jest już Phoca 2.7? Nawet Dobry Człowiek podesłał uzupełnienie tłumaczenia, które jest aktualnie sprawdzane

stalman
13-05-2010, 12:46
Witam dzieki wilekie za szybki odzew. Przeczytałem odpowiedź i czym prędzej pognałem na stronkę phocagallery i zainstalowałem wersję 2.7.1_beta i cóż sie zmieniło ?? otóż nic. Nadal nie mogę utworzyć kategorii i niewiem co robię źle.

palyga007
13-05-2010, 12:59
ale jaki bląd?
Komunikat jakiś dostejsz z opisem czy proste zdanie nie utworzono kategorii.

stalman
13-05-2010, 14:16
Wyświetla się komunikat: Błąd! Nie powiodło się zapisanie kategorii Galerii Phoca. Juz niewiem czy cos robię nie tak czy może muszę wypełnić wszystkie rubryki które są przy zakładaniu kategorii. Poprzednio zainstalowałem JoomGallery i tam mogłem tworzyć kategorie z tym, że nie wyświetlało mi opcji komentowania i ocenienia zdjęć. Przesiadłem sie na Phoca między innymi po to, by własnie te opcje były i dodatkowo chciałem mieć galerię 3D

palyga007
13-05-2010, 14:23
a TEGO (http://forum.joomla.pl/showthread.php?36974-PhocaGallery-nie-chce-tworzy%C4%87-kategorii.)próbowałeś (Trzeba bylo zainstalowac dodatek com_phocagallery_ftp_install.zip)

stalman
13-05-2010, 14:50
Przedewszystkim wielkie dzięki za pomoc i tak szybkie odpowiedzi. A teraz już pisze co i jak. Otóż po twoim poście zainstalowałem ten com_phocagallery_ftp_install.zip ściągnięty ze strony Phoca i ku mojemu zmartwieniu nadal nie mogę założyć kategorii - ten sam opis błędu. Pozwoliłem sobie na zalogowanie się do mojego serwisu i sprawdziłem w bazie danych czy mam stworzone tabele phoca. I ich nie widze, są jos_joomgallery ale phoca nic nie widzę no chyba że w ich nazwach nie ma wyrażenia phoca ale zdaje mi sie że powinny być

palyga007
13-05-2010, 14:55
jos_phocagallery_****

takze coś podczas instalacji musiało iść nie tak.
Spróbuj jeszcze raz.

stalman
13-05-2010, 15:03
w tym rzecz że instaluję już niewiem którą wersję tego phoca i za każdym razem to samo. Dwa razy instalowałem wersję 2.6.1. Raz instalowałem wersję 2.5.8 i dwa razy zainstalowałem wersję 2.7.1_beta za każdym razem zmieniając w install.bak wszystkie #__ na jos_. I dziwne jest to że joomgallery stworzył te tabele a phoca nie tworzy. Niemam aż takiej wyj....nej wiedzy żeby zrobić to ręcznie no chyba że ktoś by opiał dokładnie co i jak. Tylko nadal to nie wyjaśni problemu dlaczego nie tworzy tych tabel. Na wszelki wypadek odinstalowałem joomgallery żeby mieć pewność że jedno nie koliduje z drugim

palyga007
13-05-2010, 15:22
taką wy... wiedzę mają twórcy tego komponentu

Tutaj (http://www.phoca.cz/documents/2-phoca-gallery-component/203-installation-problem-solving) porada co zrobić kiedy nie tworzą się tabele bazy danych.
a TUTAJ (http://www.phoca.cz/download/category/1-phoca-gallery-component) można pobrać paczkę do instalacji poprzez FTP

stalman
13-05-2010, 16:23
Poczytałem ten temat na ile potrafiłem go zrozumieć po angielsku i w zapytaniach sql w myphpadmin wpisałem dane z install.bak odpowiedź jest taka: #1046 - Nie wybrano żadnej bazy danych. To zaczyna mnie przerastać!!!!

palyga007
13-05-2010, 17:23
Kursu posługiwania się phpMyAdmin niestety nie prowadzimy.

stalman
13-05-2010, 18:41
Dzieki za pomoc poczytałem więc o phpmyadmin w artykule http://forum.joomla.pl/showthread.php?21670-Phoca-Gellery-błąd-z-bazą-danych/page4&highlight=phpmyadmin i zobaczyłem jaki banalny błąd popełniałem. Otóż wszystko wykonywałem zgodnie z zaleceniami niestety nie miałem zaznaczone jakiej bazy to dotyczy dlatego zwracał mi błąd 1046. Jekież było moje zdumienie jak założył mi tablice phoca gallery w bazie danych. Czym prędzej odpaliłem phoca i wpisałem kategorię. I co?? I NIC NADAL TEN SAM BŁĄD WYŚWIETLA : Błąd! Nie powiodło się zapisanie kategorii Galerii Phoca. AGRRRRRRRR załamka.

palyga007
13-05-2010, 19:02
banalny błąd popełniałem
Właśnie dlatego nie udzieliłem Ci odpowiedzi. Na banalne błędy są banalne odpowiedzi umieszczone pod nosem.

Ok. Co dalej..
Jeśli chcesz dalej próbować to naprawić to wykonaj kopię serwisu i uruchom go na localhost. Testowanie rozwiązań na działającej witrynie to zły pomysł ogólnie jest. ;]
Wpadłem jeszcze na coś takiego. TUTAJ (http://www.phoca.cz/forum/viewtopic.php?f=1&t=930)
Tego typu testy lepiej na localhost przeprowadzać.

Edit.

Nie zauważyłem jednej rzeczy.. masz J! 1.5.17
Nie sądziłem, że kiedyś to napisze, ale:

Zapoznaj się z Tym (http://joomla.pl/powiadomienia/530-dyskusyjna-latka-w-kodzie.html) artykułem i rozważ wyłączenie dodatku o którym tam mowa.
(czy pomoże?-nie wiem. Na pewno nie zaszkodzi)

stalman
13-05-2010, 19:14
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc PROBLEM ROZWIĄZAŁEM!!! Juuuppiii. Wywaliłem wszystko i rozpocząłem od nowa. ściągnąłem jeszcze raz wersję 2.7.1 beta dodałem polski język doinstalowałem FTP install oczywiście wszystko ze strony phoca.Zmieniłem install.bak w notatniku zalogowałem się na phpMyAdmin wybrałem bazę danych i w SQL dałem zapytanie wklejając prawie cały plik install.bak wszystko oprócz pozycji ALTER TABLE. I o dziwo tym razem zadziałało. Niewiem dlaczego poprzednio mimo iż te tablice udało mi się stworzyć to i tak nie mogłem założyć kategorii. No ale suma sumarum wkońcu zadziałało może ten reinstall całego komponentu phoca pomógł jak już miałem te tablice założone. Jeszcze raz wielkie dzieki za cierpliwość i pomoc. Wyrazy szacunku dla was za robote jaką odwalacie!!

palyga007
13-05-2010, 19:17
Nie ma za co.

I jeszcze jeden zadowolony użytkownik. :D