PDA

Zobacz pełną wersję : Sondy poza portalem joomla?



Talyn
13-05-2010, 11:53
Witam
Wpadłem na taki pomysł, może nie pasuje do tego działu, ale ogólnie jest o rozszerzeniach.
Chodzi mi konkretnie o sondy. Ponieważ w necie trudno znaleźć jakiś darmowy dobry skrypt do zarządzania sondami, a Joomla! ma takich komponentów sporo, mam w związku z tym pytanie:
Czy publikowane w systemie Joomla! sondy, można wyciągnąć na inne strony niezależne od portalu. Np. na zasadzie wklejanego w treści www kodu.
Aby np. na prostej stronie nie bazującej na Joomli! można było wkleić tam sondę i głosować.
Wykonalne?

Robster
13-05-2010, 12:51
Obawiam się, że w prosty sposób nie jest to możliwe. Zmienne sesji, tabele... i masa innych rzeczy, o których nie mam pojęcia nie pokrywają się w różnych CMS'ach. Trzeba by mocno przerobić, takowy komponent, co chyba nie bardzo by się opłacało, lepiej napisać sondę/dodatek "pod" dany CMS.

moje
13-05-2010, 13:05
Tak, wykonalne, musisz tylko opracować taki system "eksportu" sond, który sobie poradzi z stronami html, php, jsp, py, js, asp.

EDIT:

@Robster, wiele można by zrobić na xml'ach.
Nazwa sondy i opcje do wyboru, które byłyby pobierane kodem z "witryny macierzystej", wynik głosowania, który byłby przesyłany do "witryny macierzystej", wyniki sondy, które byłbyby pobierane z "witryny macierzystej".
Resztę robi kod na "witrynie macierzystej" i kody na stronach "satelitarnych", które przesyłałyby dane i sprawdzały czy ktoś już głosował.

nano_J
15-05-2010, 13:55
Witam

A może tak prościutki wraper, gdzie na innych stronach ten element moglby byc wstawiany.

Jedna strona z sądami, gdzie szablon wyswietla tylko sonde,
a w pozostalych stronach wrzuca się to jako wraper (lub wyswietla się treść z innej witryny)

Pozdr.
J.

moje
15-05-2010, 14:01
Ale jeśli inne strony nie są na Joomla, to trzeba pisać odpowiednie skrypty, czy to jak wymieniłem wyżej, czy wrapery sond.

nano_J
15-05-2010, 14:09
Czesc

wyświetlanie tresci np. w ramkach z innej strony nie jest rudne i czasami nie trzeba sie aż tak na męczyć. To jest coś typu Widżet.

Ale to jest prowizorka i na szybko (czasami to dobrze działa)

Pozdr.
Jacek

moje
15-05-2010, 14:10
Można to zrobić w iframe'ie jeśli sonda jest komponentem.