PDA

Zobacz pełną wersję : Strona HTML do CMS?



mrseefeld
13-05-2010, 22:12
Witam!

Na codzien pracuje w xhtml, css, js - nigdy wczesniej nie mialem stycznosci z zadnym systemem CMS.

Pracuje wlasnie nad strona internetowa - cos w rodzaju portfolio.

Chcialbym aby strona byla zarzadzana przez system CMS tylko do edycji / dodawania zdjec w galeriach oraz edycji / dodawania tekstow.

I tutaj moje pytanie.. poniewaz nie znam sie (jeszcze) na Joomla to i nie wiem od czego mam zaczac..


Czy najpierw zrobic strone w xhtml, css a pozniej przystapic do magicznego wlaczenia tego do Joomla czy od razu zabrac sie do CMS-a?

pozdrawiam,

Bazyl
13-05-2010, 22:14
Hej,

Najpierw poczytać: www.wiki.joomla.pl :)

Robster
13-05-2010, 22:16
http://wiki.joomla.pl/index.php/Projektant_witryn

Ogólnie zaczyna się od szablonu, czyli musisz mieć już plan strony w głowie (na kartce), później to już kwestia dobrania odpowiednich komponentów.

kondorek
13-05-2010, 22:30
Jak będziesz miał strone w... jak to napisałeś xhtml , css, to do joomla zaimplementujesz to (templatke) w tzw, tri miga :)

mrseefeld
13-05-2010, 22:32
Tak jak mowilem...najprosciej dla mnie bylo by aby cala strona byla "sztywna" (nie edytowana przez CMS).. chcialbym aby przez Joomla mozna bylo edytowac tylko zdjecia w gallerii oraz teksty.

Czyli odpowiedz brzmi: zrobic strone w xhtml, css .. i douczyc sie Joomla aby to "zimportowac"?

Bazyl
13-05-2010, 22:36
Nie :)
Poczytaj o Joomla!, zapoznaj się z budową szablonu, dostosuj jakiś i... zapomnij o "zwykłych" stronach

kondorek
13-05-2010, 22:39
sorry, ale nie czaje,

chcesz mieć sztywną stronę, a zmieniać tylko tekst i galerię :)

Zainstaluj Joomla, wgraj swoja "sztywną" tamplatke i walcz ...

z komponenten galerii itp.