PDA

Zobacz pełną wersję : W kodzie strony głównej Joomla! Pojawia się pusty kod <strong>



siristru
13-05-2010, 22:32
Ostatnio zaktualizowałem system Joomla! z 1.5.15 do 1.5.17 i bez kłopotu aktualizacja się dokonała.

Dzisiaj zauważyłem dziwną rzecz. Otóż w Operze (widać to na stronie głównej portalu) jest dziwna dziura/przeskok między pierwszą wiadomości a a pozostałymi. Widać to tylko w Operze.

Poza tym miedzy divami art-Post pojawiają się puste (do niczego nie odnoszące) znaczniki <strong>. nie mam pojęcia skąd to się wzięło. Znaczniki pojawiają się nie w treści artykułów ale w kodzie pomiędzy nimi.

Zrzut z FireBuga:

2567

Nie doszedłem jeszcze skąd to się wzięło. Ciekawe dalej jest to:

- mam ustawione na stronie startowej Pozycji nad kolumnami 1. Jak zmienię ta wartość na zero to wszystkie artykuły pod pierwszym dostają pogrubionej czcionki (znacznik <strong>) ale wtedy nie ma tej dziury w Operze. Teraz mam na 1 - zobaczcie sami jak to w Operze wygląda:

www.famd.pl

Problem pojawia się wszędzie tam gdzie mam prezentacje artykułów Artykuły » Kategoria / Przegląd.

Moja instalacja:

System operacyjny: FreeBSD famd.home.pl 6.2-STABLE i386 Wersja bazy danych: 5.0.66a-log Porządek znaków w MySQL: utf8_general_ci Wersja PHP: 5.2.6 Serwer WWW: IdeaWebServer/v0.70 PHP działa na: ucgi5 Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.17 Stable [ Wojmamni ama woobusani ] 27-April-2010 04:00 GMT Klient użytkownika: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3 Jeśli ktoś ma jakiś pomysł - dajcie znać. Poza tym grzebię sam, może sam dojdę o co chodzi.

moje
14-05-2010, 00:14
Jedyne niepotrzbne/dodatkowe strong jakie zobaczyłem to na końcu artykułu Letnia Akademia Muzyki Dawnej w Przelewicach (pod najnowszym liskiem). Podejrzewam, że ktoś jakoś "koślawo" wstawił readmore'a, a dlaczego Opera samodzielnie/samoczynnie dodała dalej strong'i to nie wiem. Popraw artykuł ;)

siristru
14-05-2010, 08:19
Zgadza się - teraz kiedy mam na stronie startowej "Pozycji nad kolumnami 1" <strong> jest dopisany tylko na końcu i (!) obejmuje nie artykuł ale "Więcej artykułów…" i wszystko co pod nim.
Kiedy mam na stronie startowej "Pozycji nad kolumnami 0" <strong> pojawia się tak jak na obrazku, który załączyłem... widziałeś go w ogóle?

siristru
17-05-2010, 15:14
Doszedłem co było nie tak :) Rozwiązanie sprawy;

W artykule wstawione było "Więcej..." w takie sposób, że znacznik <strong> obejmował swym zasięgiem system hr. Wyglądało to tak:


<strong><hr id="system-readmore" />
Wykładowcy:</strong>

Strona z listą artykułów (przegląd kategorii) krzaczył się przez to bo widział rozpoczęcie znacznika ale nie widział jego końca. Wystarczyło przenieść <strong> i wszystko jest dobrze.

moje
17-05-2010, 15:18
O tym pisałem wyżej.

siristru
17-05-2010, 15:41
A widzisz, nie doczytałem - przepraszam.