PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawdzić czy użytkownik został zalogowany?



rsalamon
26-08-2006, 13:40
Jak sprawdzić czy użytkownik jest zalogowany?

Można usunąć temat problem rozwiązany

stone
26-08-2006, 15:08
zawsze twierdze ze forum nie jest od usuwania tematow ale od razwiazywania problemów, wiec jak zadałes pytania to napisz jak rozwiazales problem moze komus sie kiedys przyda :)

rsalamon
26-08-2006, 15:39
chciałem sprawdzić czy osoba jest zalogowana w komponencie zoomgallery kod jaki można wykorzystać do tego celu to:


if ( empty($my->username) )
{
... gdy ktos nie jest zalogowany ...
}
else
{
... gdy ktos nie jest zalogowany ...
}


Przeglądałem kod zoomGallery i to znalazłem ;)

brainac
06-03-2007, 22:14
Chciałem wykorzystać tą wskazówkę, ale nie wiem czemu już na stronie wyświetla mi się
username) ) { echo "nie"; } else { echo "tak"; } ?>Wygląda to tak, jakby selektor pola kończył skrypt PHP. Any ideas?
I jeszcze luźno związane pytanie - czy $my jest zmienną globalną i powinno wystarczyć zapisanie
global $my;żeby z niej korzystać?

stone
06-03-2007, 22:17
A jaki wpisałeś cały kod?

brainac
06-03-2007, 22:23
<?php if ( empty($my->username) ) {
echo "nie";
}
else
{
echo "tak";
} ?>ale chyba wiem w czym tkwi błąd. W modułach nie można wykonywać PHP, czy tak? Sprawdzę normalnie w komponencie i dam znać czy zadziałało

stone
06-03-2007, 22:30
Tak, w modułach z poziomu panelu admina nie mozesz dodac kodu php. Musisz albo napisac modul i go zainstalowac, albo poszukac (extension.joomla.org) dodatku który pozwala umieszczać kod php w treści

brainac
06-03-2007, 23:14
Zadziałało. Dla kompletnych noobów warto dodać, że musi być
<?php
global $my;
if ( empty($my->username) ) {
echo "nie";
}
else
{
echo "tak";
} ?>
I taki schemat można wklejać do dowolnego pliku php

kobylecki
08-06-2009, 17:54
Pracuję nad Joomla 1.5.10 i tam taki kod nie działa w głównym pliku szablonu (pliku index.php). Ktoś wie jak to zrobić w Joomla 1.5? Pewnie zmienna się inaczej nazywa.

Jola
09-06-2009, 00:59
Dla wersji 1.5:

<?php
$user = & JFactory::getUser();
if($user->get('id')) echo "jest";
else echo "nie ma";
?>Pozdrawiam