PDA

Zobacz pełną wersję : rozjeżdża się okno logowania



pantomaszsi
15-05-2010, 18:03
Mam problem z oknem logowania, które nie wiem dlaczego zmienia pozycje przy różnych czynnościach. Po wejściu na stronę od razu jest nisko, zjeżdża na logo, z kolei jeśli kliknę np. przypomnienie hasła, to okno logowania wraca na prawidłową pozycję. Problem pojawił się w momencie zainstalowania polskiego języka, wcześniej wszystko działało.
Czy jest ktoś, kto zna przyczynę tego błędu i ewentualny sposób naprawy?

Bazyl
15-05-2010, 18:05
Czy jest ktoś, kto zna przyczynę tego błędu i ewentualny sposób naprawy?
Z informacji, które podałeś: tylko wróżki...

pantomaszsi
15-05-2010, 18:14
A jakie jeszcze informacje mogę podać? Wszystko było dobrze, panel logowania zaczął zjeżdżać (może o jakieś 20 pikseli w dół) od momentu zainstalowania polskiego języka, czyli gdzieś w tym musi tkwić problem. Jeśli jakieś dodatkowe informacje mogą okazać się przydatne to proszę pytać, nie wiem co jeszcze powiedzieć

Bazyl
15-05-2010, 18:19
W pakiecie języka to na pewno nie ma problemu...
Tylko link może pomóc.

pantomaszsi
16-05-2010, 20:15
Dziwne, bo jak podmieniłem plik z językiem polskim na angielski (podmieniłem, nie instalowałem) to wszystko wróciło do normy. Linka dać nie mogę niestety.

Bazyl
16-05-2010, 23:50
Może nasze tłumaczenie jest dłuższe/krótsze, a szablon źle skonstruowany?

pantomaszsi
17-05-2010, 20:23
A jeśli tłumaczenie jest dłuższe/krótsze to co w takim wypadku począć? Może chodzi o to, że podmieniałem pliki, a nie ustawiałem języka w panelu admina? Tylko też taki problem, że jak zainstaluję język polski, to i tak mam angielski, mimo że na liście na pierwszym miejscu jest polski. Trzeba wyłączyć publikację angielskiego, ale przy próbie dokonania tego wyświetla się komunikat, że nie można tego zrobić, trzeba odinstalować. Natomiast kiedy chcę odinstalować wyświetla się komunikat, że nie mogę tego zrobić - mam wyłączyć publikację, jeśli nie chcę go używać. I takie błędne koło, nie wiem czy da radę to zrobić inaczej niż przed podmianę plików na ftp. Ewentualnie spróbuję z inną wersją tłumaczenia..

Bazyl
17-05-2010, 21:45
Przeczytaj http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_1.5._Szybki_start/Joomla!_po_polsku
:)

pantomaszsi
20-05-2010, 00:19
Ale to jest język tylko do CB, nie całe Joomla. Nie widać tego w ogólnym wykazie pluginów i też stamtąd go nie zainstaluję. Poza tym jest info podane, że trzeba instalować przed moduł instalowania pluginów wkomponowany w Community Builder, tak że nie mam wielkich możliwości manewru. A tam jak mówiłem nie da się ani odinstalować angielskiego języka ani wyłączyć publikacji. Tylko podmiana przez FTP zostaje..


Problem tkwił w pliku z tłumaczeniem. Wrzuciłem inną wersję tłumaczenia i wszystko jest na swoim miejscu. Pozdrawiam.