PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie plików joomli na nowy serwer, stara baza zostaje - potrzebuję pomocy



prezes
26-08-2006, 13:42
Witam

Problem jest taki:
1. Przekopiowałem pliki joomli na nowy, amerykański serwer ze starego skip.pl
2. Ponieważ mysql nowego serwera jest w wersji 4.0.27 a starego (skip.pl) 4.1.21, miałem znaczne problemy z eksportem bazy - nie rozwiązałem problemu z krzaczeniem się polskich znaków (co dziwne, już wyeksportowane pliki na domowy komputer ze starego sewera źle były odczytywane)
3. Postanowiłem więc, że przeniosę pliki a baza będzie nadal na zewnętrznym, starym serwerze skip.pl
4. W ustawieniach starej bazy dodałem % aby nadać uprawnienia do łączenia się z zewnątrz
5. W plikach na nowym serwerze, zedytowałem w config.php: $mosConfig_db, $mosConfig_host, $mosConfig_password, $mosConfig_smtphost, $mosConfig_user (zostały stare nazwy bazy, usera, hasło, a jako host "www.skip.pl" - próbowałem też skip.pl, mojadomena.skip.pl)
6. Od admina skip.pl wiem, że wystarczy wpisać "www.skip.pl" i będzie możliwe korzystanie z bazy z zewnątrz
7. Próbowałem już na różne sposoby - nadal mam problem: pojawia się komunikat, że strona jest offline (i na dole cyfra 2).
Proszę o pomoc, przegrzebałem fora, układałem różnie config i ciągle mam komunikat strony offline.

sogo
26-08-2006, 16:08
przy eksporcie starej bazy wybierz opcję SQL export compatibility: MYSQL40, domyślnie jest NONE,często to jest przyczyną krzaczków.
pozdr.

bumba
26-08-2006, 21:46
Sprawdź ze swojego kompa czy masz dostęp do bazy na skip.pl. Wystarczy wydać polecenie:

mysql -u nazwa_usera -p -h skip.pl

zobacz jaki dostaniesz komunikat.
Jeśli pójdzie to możesz w ten sposób zrobić zrzut bazy danych na dysk.
Jak dobrze pamietam to wystarczy to zrobić tak:

mysqldump -u nazwa_uzytkownika -p -h skip.pl nazwa_bazy > plik_zrzutu.sql

Sprawdz co widać w pliku zrzutu. Jesli sa krzaki wina leży juz przy robieniu zrzutu. (Może wtedy trzeba ustawić odpowiednie kodowanie w sesji?).

Jak wszystko pójdzie dobrze to importuj bazę na nowy serwer.

prezes
26-08-2006, 23:11
sogo, próbowałem, nic nie daje. Jako rodzaj wybierałem też "replace" itp. i też ciągle ten sam efekt.
bumba, a możesz bardziej "dla laika" wyjaśnić, jak to zrobić, skąd polecenie?
Dziękuję za wypowiedzi

bumba
26-08-2006, 23:15
Ściągnij sobie mysql'a:
http://dev.mysql.com/get/Downloads/MySQL-5.0/mysql-noinstall-5.0.24-win32.zip/from/http://sunsite.icm.edu.pl/mysql/

Rozpakuj. W katalogu <nazwa_rozpakowanego_folderu\bin znajdziesz polecenia mysql oraz mysqldump. dalej postępuj zgodnie z poprzednim postem. Sprawdziłem że mysql na skip.pl działa. Zatem zrobienie zrzutu (przy założeniu że konto prawidłowe) jest możliwe.

prezes
26-08-2006, 23:35
Dzięki:) Jutro to dokładnie sprawdzę.