PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie artykułów przez userów.



leu
16-05-2010, 12:27
Witam. Szukam rozszerzenia która pozwoli użytkownikom na wysyłanie artykułów na stronę. Znalazłem już jeden taki "wdsubmit" jednak jest on dla mnie zły ponieważ automatycznie opublikowuje artykuły które użytkownik wyśle ja chce mieć natomiast taki modzik że gdy użytkownik wyśle arta to ja ( lub inny admin ) sprawdza go i jeśli zgadza się z regulaminem to go publikuje. mam nadzieje że mi pomożecie dziękuje i pozdrawiam.

moje
16-05-2010, 13:47
K2, a w nim odpowiednie ustawienia dla grup użytkowników.

zwiastun
16-05-2010, 21:08
Do tego jest w Joomla standardowe rozwiązanie.

leu
17-05-2010, 20:39
Zrobiłem jak poradził mi moje jednak teraz mam problem taki iż gdy wchodzę w dodaj artykuł to pokazuje mi się komunikat "You are not authorised to view this resource." nie wiem kompletnie ocb prawa dałem użytkownikom takie jakie chce aby mieli czyli dodawanie artów komentowanie i takie tam...... ogólnie to mogli byście mi podesłać jakiś "poradnik" do k2: D liczę na waszą pomoc!

moje
17-05-2010, 21:18
K2 zaraz po zainstalowaniu ma dwie grupy uprawnień, Ty powinieneś być w grupie SiteOwner (możesz wszystko)- jest to grupa uprawnień w K2, a nie Joomla.

leu
17-05-2010, 22:40
tak ja mam ta wlasnie grupe ( ja czyli administrator ) ale zwykli userzy tez ja powinni miec (ci zaraz po zarejestrowaniu )? bo ja sobie zrobilem test usera na stronie. Ma on prawa zwyklego ( zarjestrowanego ) uzytkownika jednak nie moze on dodawac artow bo wystepuje wlasnie ten komunikat, wiec co mam mu dac prawa te co ma admin czy zmienic je ? i na jakie?

moje
17-05-2010, 23:00
Standardowo w Joomla masz 2 grupy Site Owner i Register, jak chcesz to możesz utworzyć dodatkowe grupy albo zmienić uprawnienia dla register. Jeśli każdy ma mieć możliwość dodawania artykułów to zmień ustawienia register, jeśli nie każdy to utwórz trzecią grupę i ją musisz przypisywać użytkownikom (ręcznie) w ustawieniach użytkowników w K2.

leu
18-05-2010, 23:05
Poradzilem sobie dzieki Moje:) jednak mam teraz inny problem^^ ale to w innym temacie.