PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacją rozszerzeń



marxdesign
17-05-2010, 10:24
Witam, zainstalowałem joomla 1.5.17.
Nie mogę zainstalować żadnego dodatku, pluginu, czy też szablonu.
Kiedy ładuję plik poprzez instalatora, wyrzuca komunikat:

- Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
-
Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.


Dodam że wcześniej wszystkie te rozszerzenia instalowałem bezproblemowo na joomli 1.5.15

kurtz
17-05-2010, 10:34
http://forum.joomla.pl/showthread.php?40153-wa%C5%BCne-pewnie-nie-dla-wszystkich-ale-dla-wielu-...

marxdesign
17-05-2010, 10:51
z pliku helper.php usunąłem linijki 122-136,
ale problem dalej sie pojawia

trzepiz
17-05-2010, 11:02
Sprawdź czy nie zmieniły się prawa do katalogu tmp. Nadaj mu prawa 777. Jeśli nadgrywałeś pliki przez FTP (a masz dziwny hosting) to zmienił się właściciel katalogów - musisz się przyjrzeć sprawie, lub poprosić support Twojego hostingu o zresetowanie praw do katalogów.

palyga007
17-05-2010, 11:03
@icek_klezmer
Nie popadajmy w paranoję odnośnie tego "dodtaku" do .16 i .17 :)
Oczywiście przyznaję, ze wykonanie tego jest fatalne i na chwilę obecną przysparza więcej problemów niż korzyści (chociaż nadal jestem zdania że pomysł całkiem niezły), ale proba obarczenia go winą za każdy problem jest chyba przesadą:) Zwłaszcza że Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku wskazuje na problemy z prawami własnosci a nie z działaniem dodatków.

Pozdrawiam i życzę dużo słońca :) ( U nas od rana leje jak ,,, )


edit: @trzepiz // u nas też leje ... caaały czas

kurtz
17-05-2010, 11:42
palyga007, a wystąpiły u ciebie błędy z dodatkami w instalowanych i aktualizowanych .16 i .17 ?

u mnie ( w testach) wystąpiły, tak jak wspominałem poprzednio. efektem np. instalacji czegokolwiek jest w/w błąd. zatem ... nie wpadając w paranoję - sprawdzamy wszystkie możliwości tym bardziej, że instalowano feralne instalatory, natomiast błąd nie występował pod .15.