PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana treści maila do aktrywacji



Brzytwa1
17-05-2010, 16:49
Koledzy!

gdzie zmienić treść maila wysyłanego do użytkownika podczas rejestracji?

Chciałbym, aby ze względów krzewienia w firmie zasad bezpieczeństwa i próby oduczenia ludzi klikania na link, była tylko informacja, że poniższy link należy SKOPIOWAĆ I WKLEIĆ DO PRZEGLĄDARKI?

Szukam już drugi dzień informacji na ten temat i nic!

Bazyl
17-05-2010, 16:53
Bierzesz pliki z naszym tłumaczeniem, przeszukujesz je hurtem jakimś programem, znajdujesz potrzebną linijkę, zmieniasz, zapisujesz.
Już ;)

moje
17-05-2010, 16:54
Joomla jest na tyle zaawansowanym CMS'em, że posiada pliki językowe. Nie zastanawiało Cie czemu Joomla w tak łatwy sposób, może obsługiwać różne języki?

EDIT:

@bazyl mnie ubiegł.

Brzytwa1
18-05-2010, 21:56
Panowie! dzięki!

zacząłem tak właśnie kombinować-pewnie na to trafię za chwilę.

Pozdro dla Was!

Brzytwa1
24-05-2010, 22:40
przy okazji tego mam kolejny problem i nie potrafię go ugryźć. Nie chciałem znowu pisać ale jestem zmuszony.

Moja stronka działa w lokalnej sieci. Mail aktywacyjny i inne wysyłane ze strony, zawierają adres z numerem IP serwera a chciałbym aby pokazywała się nazwa. dlatego potrzebowałem W pliku językowym treść maila jest tak sformułowana:
SEND_MSG_ACTIVATE=Sz. P. %s,\n\nWitaj, Dziękujemy za zarejestrowanie się w %s. Twoje konto zostało utworzone, ale wymaga uaktywnienia, zanim będzie można z niego korzystać.\nAby aktywować swoje konto, skopiuj poiniższy link i wklej w pasku adresu Twojej przeglądarki:\n%s\n\nPo aktywacji możesz się logować do %s, posługując się poniższą nazwą użytkownika i hasłem:\n\nNazwa użytkownika - %s\nHasło - %s

Nie jestem specem ale polegać to powinno na zmianie zmiennej na jakąś stałą ale nie wiem gdzie! Możecie pomóc?

czy jak zamienię %s na adres np: moja.strona.pl to nic się nie wysypie?

moje
25-05-2010, 18:47
Nie sypnie się jeśli nie użyjesz enter'a.

Brzytwa1
25-05-2010, 19:06
moje! a jak wysyłka maili rozpoznaje %s od innego %s?

moje
25-05-2010, 19:10
Po prostu zamiast %s napisz tam adres swojej strony "na sztywno" ;)

Brzytwa1
26-05-2010, 14:01
ok jutro to spróbuje zrobić. Dam znać dla potomnych jak poszło.

Dzięki

---------- Post dodany 26-05-2010 o 14:01 ---------- Poprzedni post był 25-05-2010 o 19:12 ----------

Niestety jak zmienię w jednym miejscu %s na http://moja.strona.pl to podmienia też nazwę użytkownika.

Może gdzieś w ustawieniach joomla/serwer? Macie inne pomysły?

moje
26-05-2010, 18:23
Pokaż ten tekst, jak go zmieniłeś.