PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja virtuemart



Bartezzzz
17-05-2010, 18:35
Witam,

Chcę zainstalować na serwerze sklep joomla virtuemart. W tym celu rozpakowałem wszystko co było w pliku VirtueMart_1.1.4-COMPLETE_PACKAGE.j15.zip a nastepnie wypakowałem wszystko z pliku com_virtuemart_1.1.4.j15.zip.
po wgraniu na serwer do podkatalogu joomla i wpisaniu do przeglądarki adresu strony http://nazwa_witryny/joomla/install.php wyskakuje mi informacja: Direct Access to admin.virtuemart.php is not allowed.

prosze o pomoc co mogę z tym zrobić ??

ravik85
17-05-2010, 22:42
Nie wiem co chcesz osiągnąć, ale czy czytałeś instrukcję instalacji VM? Jeżeli to zwykła instalacja wystarczy wejść do panelu administracyjnego joomli, wybrać zakładkę install i przesłać plik com_virtuemart_1.1.4.j15.zip przez formularz następnie postępować zgodnie z instrukcją na ekranie. Chyba, że chcesz instalację dla zaawansowanych co się wiąże z pobraniem innej paczki ze strony virtumart'u.

Bartezzzz
18-05-2010, 11:29
Udało mi się już zainstalować virtuemart i wszystko działa poprawnie. Mam takie pytanko co daje dokładnie wersja z instalacją zaawansowaną i czy virtuemart można używać do celów zarobkowych ??