PDA

Zobacz pełną wersję : /administrator nie działa, białą strona



Butryk
17-05-2010, 19:12
Witam gdy wchodzę na www.tanielogo.boo.pl/gamestv/administrator/ (http://www.tanielogo.eu/gamestv/administrator/) wyświetla się biała strona. Patrzyłem na rozwiązania z innych tematów ale nic nie pomogło. Zainstalowałem jeszcze raz joomle i bez powodzenia.

palyga007
17-05-2010, 19:20
dlaczego jak klikam w twój link to mam komunikat że nie ma takiej domeny na serwerze?
Bez linka to może być ciężko..

Butryk
17-05-2010, 19:24
Oj sorki powinno być www.tanielogo.boo.pl/gamestv/administrator

palyga007
17-05-2010, 19:45
To nie jest pierwszy taki przypadek, czasami to na główną pada czasami na część administracyjną. Ze znalezieniem rozwiązania też jest różnie.
Zanim zaczniemy tworzyć dziesiątki postów z szukaniem przyczyn które mogą nie istnieć.
0. Sprawdź czy na pewno masz poprawnie skonfigurowane odpowiednie zmienne w pliku configuration.php
1.Sprawdź przy pomocy np movAMP czy po przeniesieniu strony na serwer lokalny problem nadal występuje. (pozwoli to wykluczyć lub potwierdzić ew błąd serwera)
2.Jeśli masz Joomla 1.5.17 lub 1.5.16 zapoznaj się z dyskusją (http://forum.joomla.pl/showthread.php?40153-wa%C5%BCne-pewnie-nie-dla-wszystkich-ale-dla-wielu-...)prowadzoną na forum na temat pewnego dodatku wprowadzonego do wersji 1.5.16 i 1.5.17 który może powodować różne dziwne problemy.

Butryk
17-05-2010, 19:59
Punkt 2. nie pomógł, zaraz sprawdzę pkt. 1. Ale dziękuję za chęć pomocy :)

A co do 0 to nie wiem czy dobrze jest skonfigurowane, załączam tutaj dane, i tak pewno wszystko się zmiei, więc nie licze na włam, nawet na mojej stronie nic nie ma ^^


<?php
class JConfig {
/* Site Settings */
var $offline = '0';
var $offline_message = 'Witryna jest w trakcie prac konserwacyjnych.<br /> Zajrzyj później.';
var $sitename = 'GamesTV';
var $editor = 'tinymce';
var $list_limit = '20';
var $legacy = '0';
/* Debug Settings */
var $debug = '0';
var $debug_lang = '0';
/* Database Settings */
var $dbtype = 'mysql';
var $host = 'sql.boo.pl';
var $user = 'tanielogo';
var $password = '- - - - - - - - ';
var $db = 'tanielogo';
var $dbprefix = 'jos_';
/* Server Settings */
var $live_site = 'tanielogo.boo.pl';
var $secret = '- - - - - - - ';
var $gzip = '0';
var $error_reporting = '-1';
var $helpurl = 'http://help.joomla.org';
var $xmlrpc_server = '0';
var $ftp_host = 'ftp.boo.pl';
var $ftp_port = '21';
var $ftp_user = '';
var $ftp_pass = '';
var $ftp_root = '/public_html/tanielogo.boo.pl/gamestv';
var $ftp_enable = '1';
var $force_ssl = '0';
/* Locale Settings */
var $offset = '0';
var $offset_user = '0';
/* Mail Settings */
var $mailer = 'mail';
var $mailfrom = 'tanielogo@boo.pl';
var $fromname = 'GamesTV';
var $sendmail = '/usr/sbin/sendmail';
var $smtpauth = '0';
var $smtpsecure = 'none';
var $smtpport = '25';
var $smtpuser = '';
var $smtppass = '';
var $smtphost = 'localhost';
/* Cache Settings */
var $caching = '0';
var $cachetime = '15';
var $cache_handler = 'file';
/* Meta Settings */
var $MetaDesc = 'Joomla! - dynamiczny portal i system obs�gi witryny internetowej';
var $MetaKeys = 'joomla, pcj1x5y2z';
var $MetaTitle = '1';
var $MetaAuthor = '1';
/* SEO Settings */
var $sef = '0';
var $sef_rewrite = '0';
var $sef_suffix = '0';
/* Feed Settings */
var $feed_limit = 10;
var $feed_email = 'author';
var $log_path = '/home/accounts_t/tanielogo/public_html/gamestv/tmp';
var $tmp_path = '/home/accounts_t/tanielogo/public_html/gamestv/tmp';
/* Session Setting */
var $lifetime = '15';
var $session_handler = 'database';
}
?>

palyga007
17-05-2010, 20:21
Jakbyś miał dobrze skonfigurowany plik configuration.php to powinienem widzieć prawidłowo wgraną stronę a nie takie "coś" jak teraz. Nie sądzisz?
var $live_site = 'tanielogo.boo.pl';
zamień na
var $live_site = 'tanielogo.boo.pl/gamestv/';

Butryk
17-05-2010, 20:28
Tak myślałem, zeby to zmienić a gdy chciałem to mi wyleciało z głowy. Jednak niestety nic się nie zmieniło, nadal jak było tak jest.

palyga007
17-05-2010, 20:45
Przepraszam Cię popełniłem błąd
$livesite=''; daj puste.
Teraz css powinien działać, ale co z tym administratorem... hmm...

Butryk
17-05-2010, 20:53
No właśnie od 4 godzin walczę z tym. Było jakies sensowne rozwiązanie z edytowaniem index.php i index2.php, jednak te linie co tam były zaprezentowane nie było u mnie. Może ze starszych wersji joomla pliki index, index2 i index3.php by działały.

palyga007
17-05-2010, 20:55
miszczu.. co Ty edytujesz?? w jakim celu??
A tak w ogóle to dział chyba niewłaściwy (joomla 1.0)

Jola
17-05-2010, 21:03
Witam,
w pliku configuration.php zmienna $livesite powinna mieć przypisany pełny adres strony (z http:// ) http://tanielogo.boo.pl/gamestv, lub z www - (jeśli nie masz podpiętej domeny)
Grzebanie w plikach index.php po stronie administratora niewiele pomoże. :)

palyga007
17-05-2010, 21:08
No i już mamy 12 postów...
Jeśli nie pomoże nadpisanie całego katalogu administratora to mnie się skończyły pomysły ( o ile pkt 1. tez został sprawdzony)

Butryk
17-05-2010, 22:00
Nic nie pomogło, to rozwiązanie nr 1 jutro sprawdze bo już mnie głowa boli hehe. Dzięki Wam za pomoc. A pomysł z indexami wziąłem z innych dwóch tematów gdzie ludziom pomogło :) Ale tak jak podejrzewałem mieli starszą wersje joomla

---------- Post dodany o 22:00 ---------- Poprzedni post był o 21:15 ----------

Postanowiłem, że pobawię się na starszej wersji, bo ona działa bez problemów :) A jak będzie nowa to zobacze wtedy, bo nie chce mi się walczyć już z tym. Dziękuję Wam za pomoc :)

ravik85
17-05-2010, 22:29
Kiedyś miałem podobny problem, przyczyna była bardzo prozaiczna, w katalogu administrator w jakiś sposób dostał się pusty plik index.html który ma pierwszeństwo na serwerze przed index.php. Plik html pochodził pewnie z innego folderu ale podczas przenoszenia musiał się zaplątać.

Butryk
18-05-2010, 17:07
w 1.0.# i 1.5.16 wszystko działa jak należy tylko w 1.5.17 nie, więc to musi być wina wersji.