PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam pewnego rozwiązania.



igor
26-08-2006, 21:44
Witam
Poszukuje komponentu działającego na zasadzie nie sklepu internetowego ale świadczeniu usług ( czyli wszystko co związane jest z upiększaniem naszych wspaniałych kobiet ).
Z możliwością podobną do komponentu VirtueMart ( może nie dosłownie ale coś w tym kierunku).
Czyli zamiast produktów które normalnie znajdują w sklepie internetowym ,chciałbym wprowadzić swoje usługi które chciałbym świadczyć. Możliwość wyboru ,powiadamianie mailem ,raport ,baza klientów itp..
Może ktoś spotkał się z podobnym komponentem na Joomla. Byłbym wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam Darek.

Dylek
26-08-2006, 21:53
A w VirtueMart jak wpiszesz zamiast towaru "peruka - 100$" usluge "zrobienie sztucznej fryzury - 100$" to nie bedzie to samo? Nie bardzo rozumiem co chcialbys uzyskac innym komponentem.

igor
26-08-2006, 22:43
Dzięki za odpowiedz.
Oczywiście istnieje taka możliwość. Tu masz racje. Ale nie o to chodzi.
To nie będzie sklep gdzie będą dostarczane lub wysyłane produkty. Tylko coś w czym będę ja pośredniczył i pobierał z to jakąś prowizje , która musi być gdzieś zdefiniowana i uzależniona od usługi którą ktoś zamówi.(stała lub w procentach np.: zamawiasz serwis za 150zł + prowizja 20% ,prowizja płatna przelewem a usługa do rąk wykonawcy)
Oczywiście wykonawca jak i zleceniodawca musi otrzymać potwierdzenie.
I najważniejsze prowizja musi być widoczna przy zamówieniu.
Ale to nie tylko w tym problem.
Osoby które często korzystają z naszego serwisu będą otrzymywały rabaty ,powiadomienia o nowych usługach itp..
Może trochę namieszałem. Ale nie wiem jak i od czego zacząć.
A tak naprawdę to pomysł mojej żony. Trochę mi namieszała w głowie właśnie siedzę i myślę jak dopasować ten komponent do jej wymagań.

Dylek
26-08-2006, 23:13
Powiedz zonie, ze takie rzeczy to tylko w Erze... :)

A tak naprawde - to naprawde nie wiem jak mialoby to wygladac :)
W VirtueMart jako jedna z cech produktu mozesz podac jakies opcje, ktore w zaleznosci od wyboru beada dawaly plus czy minus od kwoty - moze to Ci cos pomoze?

igor
26-08-2006, 23:38
Dzięki za pomoc.
Też jej to powiedziałem ,ale ona swoje.
Zastanawiam się nad zleceniem wykonania to komuś kto sprosta wymaganiom mojej pani.
Ale to chyba żadna alternatywa. Ale kto wie może się uda tylko gdzie szukać wykonawcy ?
Mam pytanie zainstalowałem VirtueMart 1.0.6 stable ale pewne opisy i ustawienia są nie do końca przetłumaczone na język polski .Może istnieje gdzieś powiedzmy 90 % spolszczenie tej wersji.
I jeszcze jedno może znasz inny podobny komponent który da się dopasować.
Dzięki za pomoc i wyrozumiałość. To mój pierwszy post na tym forum
Pozdrawiam Darek.

Dylek
26-08-2006, 23:53
Plik z tlumaczeniem (chyba poki co najbardziej kompletnym) masz tutaj (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,1/).
Mozesz probowac z komponentem bridge'a pomiedzy osCommerce a Joomla - ale ostatnio klopot z plikami instalacyjnymi do niego.