PDA

Zobacz pełną wersję : Backup - problem z nazwą bazy danych



cayser
26-08-2006, 22:53
Witam.
Rozwijałem już raz ten temat ale mam ciągle problem. Chodzi o to, że posiadam serwer na nazwa.pl. Postawiłem tam joomle. Na nazwa.pl dostaje się bazę danych, która ma przypisaną nazwę jako login np jeżeli moje konto to test.nazwa.pl to baza będzie miała nazwę test, test_1 itd. Teraz problem polega na tym, że robię backup całego mojego serwisu i chcę go uruchomić na nowym serwerze, który ma przypisaną inną nazwę bazy zaś w backupie zostaje stara nazwa np. test. Co trzeba zrobić, zmienić i gdzie żeby doprowadzić całość do poprawnego funkcjonowania na nowym serwerze?

Jarek

kondorek
27-08-2006, 02:45
jesli o tej porze dobrze wszystko przeczytalem
zwykle za dostep do bazy w joomli odpowiada plik configuration.php
i to tam powinno sie zmienic nazwe bazy.
a poza tym jesli robisz backup bazy przez phpmyadmina to w wyniku tego masz plik .sql na poczatku ktorego masz czarno na bialym nazwe bazy danych.
zmieniasz wklejasz masz

cayser
27-08-2006, 20:19
Więc tak, w phpadminie wyeksportowałem bazę, wszedłem na nowy serwer stworzyłem nową bazę pustą, nacisnąłem opcję IMPORT zaznaczyłem plik.sql i wyskoczył mi błąd:

Błąd

zapytanie SQL:
-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 2.8.0.3
-- http://www.phpmyadmin.net
--
-- Host: sql.batyskaf.nazwa.pl
-- Czas wygenerowania: 27 Sie 2006, 20:05
-- Wersja serwera: 4.1.21
-- Wersja PHP: 4.4.4
--
-- Baza danych: `cayser`
--
-- --------------------------------------------------------
--
-- Struktura tabeli dla `jos_akocomment`
--
CREATE TABLE `jos_akocomment` ( `id` int( 10 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`parentid` int( 10 ) NOT NULL default '0',
`status` int( 10 ) NOT NULL default '0',
`contentid` int( 10 ) NOT NULL default '0',
`ip` varchar( 15 ) NOT NULL default '',
`name` varchar( 30 ) NOT NULL default '',
`title` varchar( 40 ) NOT NULL default '',
`comment` text NOT NULL ,
`date` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
`published` tinyint( 1 ) NOT NULL default '0',
`ordering` int( 11 ) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY ( `id` )
) ENGINE = MYISAM DEFAULT CHARSET = latin2 AUTO_INCREMENT =1;


MySQL zwrócił komunikat:
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '

CREATE TABLE `jos_akocomment` (
`id` int(10) NOT NULL auto_increment,
' at line 1

zwiastun
28-08-2006, 00:09
Poszukaj forum poświęconego MySQL i poczytaj o różnych wersjach MySQL, o kompatybilności, itd.
Nie można importowac do starszej wersji MySQL-a bazy zapisanej w nowszym formacie. Ale to wiedza raczej wykraczająca poza tematykę naszego forum, a przy tym, żeby Ci coś przekazać, potrzeba, żebyś znał pewne podstawowe rzeczy. A Ty nam nawet nie dostarczasz informacji o wersjach baz, bo nie zdajesz sobie sprawy, ze to ma znaczenie.