PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana stylu "tematu" w przeglądzie kategorii



tman
18-05-2010, 17:46
Witam,

Jak, a właściwie gdzie zmienić ustawieia tak, aby w pozycji menu wskazującej na "Przegląd - Artykuły w kategorii" wyglądała inaczej?

dokładniej: na http://cateringwarszawa.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=41&Itemid=11 mam taki link, ale nie wygląda to tak, jakbym chciał.

nie chę zmieniać stylu dla "tytułów" poszczególnych artykułów - bo wtedy zmieni się to wszędzie, a tylko na takich stronach (typu "przegląd artykułów w kategorii")...

W dodatku po dodaniu nowego artykułu coś się zupełnie poprzewracało w układzie... nie ma dwóch kolumn jak jest ustawione w parametrach, w kodzie widzę
<div class="">

jakby się coś pozajączowało...


??

Pozdrawiam,

zwiastun
18-05-2010, 18:41
Przeczytaj to co napisałeś raz jeszcze, potem usuń i streść. Może wówczas ktoś zrozumie, o co chodzi .

mino
18-05-2010, 18:41
Ustaw suffix dla tego elementu menu i dopisz style CSS dla tytułów.

tman
21-05-2010, 11:50
OK - jeśli się źle określiłem to spróbuje jeszcze raz:

w serwisie cateringwarszawa.pl (joomla 1.5) mam generowaną dynamicznie stronę z przeglądem artykułów w jednej z kategorii:

2600

Wygląda to "tak sobie":

2601

Chciałbym, żeby tytuły poszczególnych artykułów były wyświetlane z użyciem innego stylu (mniejsze na pewno)...

zmiana "Przyrostek klas CSS strony" (a dokładniej dodanie "-lista" - na zrzucie nie ma - bo usunąłem)) zmieniło styl tytuły strony (zmienił się styl "componentheading" na "componentheading-lista":

2602

A ja chciałbym zmienić tylko styl "contentheading":

2603

Mam nadzieję, że teraz trochę jaśniej...?

DRUGA RZECZ to wyświetlanie tej listy błędnie (jeden z artykułów jest nie w kolumnie tylko jakoś "z boku..." (nie mogę dołączyć więcej obrazków, ale to widać na stronie"...

w kodzie sa znaczniki z "pustą" klasą:



<p>Naleśniki, serwowane z gwiazdką...</p>
<div style="text-align: center;">


</div>
</div>
<span class="article_separator">&nbsp;</span>
<div class="article_column column2 cols2" >


<div class="">
<div class="article-rel-wrapper">
<h2 class="contentheading">
<a href="/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=81:lo sos-pasta-ziolowa&amp;catid=41:przekaski-zimne&amp;Itemid=11" class="contentpagetitle">
Łosoś z pastą ziołową</a>
</h2>

</div>
Kawałki roladki z łososia z farszem z delikatnej pasty ziołowej, w przybraniu migdałowy, z oliwką
</div>
</div>
<span class="article_separator">&nbsp;</span>
<span class="row_separator ">&nbsp;</span>
</div>
</div>
<div class="intro-article-content">
<div class="article_row ">
<div class="article_column column1 cols2" >

<div class="">

<div class="article-rel-wrapper">
<h2 class="contentheading">
<a href="/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=80:sz paragi-w-cukini&amp;catid=41:przekaski-zimne&amp;Itemid=11" class="contentpagetitle">
Szparagi w cukini na chruście</a>
</h2>
</div>Może tutaj coś jest nie tak?

zwiastun
21-05-2010, 13:56
A ja chciałbym zmienić tylko styl "contentheading":

1. No cóż, na zachcianki jest jedna rada - pozbyć się ich. Doczytaj, co jest napisane na wiki o stosowaniu przyrostków klas, boś chyba niezbyt dokładnie poczytał, a objaśnienia są dokładne
2. Jeden wątek - jeden temat. Nie mieszaj, bo kto się w tym połapie.