PDA

Zobacz pełną wersję : [mambo] które skrypty odwołują się do bazy?



merida
19-05-2010, 15:11
Ja o Mambo chciałam zapytać....
Które skrypty odwołują się do bazy danych?
Mam w tej chwili czystą stronę. Podejrzewam, że hasła pozmieniałam i nie pamiętam już gdzie to było.
Bardzo proszę o podpowiedź.
pozdraiwam
Agata

tlewap
19-05-2010, 15:16
pewnie chodzi o configuration.php

merida
19-05-2010, 15:24
Configuration.php to jedyny skrypt? Podaj coś jeszcze, ten to wiem.
Strona mi padła, myślałam, że to kwestia hasła w bazie danych. Ujednoliciłam w MySql i w configuration.php. Gdzie jeszcze musi być takie samo, by strona ruszyła....
pozdr.
Agata

zwiastun
19-05-2010, 15:27
Chyba przyjdzie Ci zlecić wykonanie tej pracy, bo nie masz zbytniego pojęcia
Hasło w configuration.php z bazą danych mają tyle wspólnego, że odnosi się do BD. Z logowaniem nie ma nic wspólnego.
Jak odzyskać hasło pisano tysiące razy!

merida
20-05-2010, 18:42
CHolender Zwiastunie.
Myślałam, że jak ujednolicę hasło w configuration.php i Mysql przez DA to będzie ok. Ty mi tu mówisz, że nie mam pojęcia. Potwierdź to raz jeszcze, to się upewnię ok?

mam teraz info:
Serwis powinien być dostępny.
Jeśli widzisz ten komunikat,
powiadom administratora. (2)
zerknij: http://www.gimpasym.pl/


pozdr.
Agata

zwiastun
20-05-2010, 18:52
O co dokładnie chodzi? O dane dostępowe do bazy danych, czy dostęp do zaplecza?
Niestety, nie piszesz jasno.
Opis pliku konfiguracyjnego znajdziesz na pomoc.joomla.pl (różnice między mambo a joomla w interesujących Cię kwestiach nie ma)
Sposób odzyskania hasła admina tez tam znajdziesz

merida
20-05-2010, 19:00
CHodzi mi o dostęp do bazy danych. Na zapleczu wybieram nazwę bazy, usera, i mam możliwość zmiany hasła. Zmieniam na xxx. Pytanie - czy to powinno być to samo hasło co w pliku configuration.php. Mam tu
$mosConfig_host = 'localhost';
$mosConfig_user = 'aaa';
$mosConfig_password = 'xxx';
$mosConfig_db = 'aaa';
$mosConfig_dbprefix = 'mos_';

Powinno być ok?

zwiastun
20-05-2010, 21:30
Oczywiście. Ale skoro dostajesz się na zaplecze, to po co mieszasz w konfiguracji bazy danych. Nic z tego nie rozumiem.

merida
20-05-2010, 22:50
Dobra. Jesli hasła są rózne - mamy taką stronę:
Serwis powinien być dostępny.
Jeśli widzisz ten komunikat,
powiadom administratora. (2)
czyli brak kontaktu z bazą tak?

Gdy hasła są takie same:
zmienia się na zupełnie pustą w źródle.to gdzie może być problem, co robić.
Dzięki za cierpliwość.
Agata

zwiastun
20-05-2010, 22:57
Co to znaczy "hasła takie same"?
Dane dostępowe do bazy danych określasz tylko w konfiguracji witryny. One są zapisywane w pliku configuratiion.php - nigdzie indziej!
podajesz nazwę użytkownika, hasło, nazwę bazy danych, przyrostek nazw tabel (jak napisałaś wyżej).
Jeśłi nie pamiętasz tych danych - zapytaj administratora serwera lub poproś go o ich ustawienie od nowa.

merida
20-05-2010, 23:10
Co to znaczy "hasła takie same"?
Mam na myśli hasło $mosConfig_password = 'xxx'; takie samo dla bazy danych o nazwie 'aaa', które zmieniłam w DA/menadzermysql/... przez modify password.


Dane dostępowe do bazy danych określasz tylko w konfiguracji witryny. One są zapisywane w pliku configuratiion.php - nigdzie indziej!
podajesz nazwę użytkownika, hasło, nazwę bazy danych, przyrostek nazw tabel (jak napisałaś wyżej).
Nic nie zmieniałam, tylko password. (i teraz jest takie samo jak hasło bazy)
pozdr.
Agata