PDA

Zobacz pełną wersję : na serwerze oki lokalnie nie :(



kober
17-12-2005, 19:42
Witam

Mam kolejny problem-pytanie. Jakis czas temu instalowalem joomle na serwerze w jednej z firm hostingowych wszystko dziala oki, wyswietlaja sie polskie znaki itd. Ostatnio chcialem potestowac joomle z kiloma dodatkami lokalnie, zrzucilem sobie baze z serwera (jest kodowana normalnie w latin2_general_ci) zainstalowalem sobie na windowsie krasnala + najnowsze dodatki. I tu zaczynaja sie schody, wrzucam baze z serwera na local przez phpmyadmin, baza jest utworzona tez jako latin2_general_ci, metode porownywania przy przerzucaniu wybieram latin2. W bazie wszystko jest ladnie sa polskie literki itd. Ale jak sprobuje uruchomic joomle to wszystko sie rypie :/ z polskich literek zostaje jedynie "ó" reszta jest jako "?", metode porownywania znakow przy polaczeniu z MySQL jest ustawiony na utf8_general_ci (identycznie jak na serwerze). Jak probuje dodac artykul zawierajacy polskie literki to w bazie zapisuja sie juz jedynie znaki zapytania, stad moje pytanie czy jest moze ktos kto jest w stanie wskazac mi blad? Czy jest to zwiazane z "Country Locale" ustawianym w administracji joomli? Jezeli tak to co powinno byc ustawione (pl_PL nie dziala)? Z gory dzieki za odpowiedz.

zwiastun
17-12-2005, 20:51
W pliku includes/database.php jest taka linia (90)
@mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $this->_resource);
Wyremuj ją, jesli nie jest wyremowana
// @mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $this->_resource);
albo odwrotnie

kober
17-12-2005, 22:38
Jest jeszcze gorzej niz bylo ;) np teraz jest " Regulamin dla wspĂłĹ�pracownikĂłw" a bylo "Regulamin dla wsp�pracowników" :) wiec to nie zabardzo mi pomoglo :( moze jakies inne propozycje? w locale dalej mam pl_PL

kober
17-12-2005, 22:41
no i udalo mi sie dojsc do tego samemu ;) nie wiem na ile dobre rozwiazanie ale wystarczylo zamiast utf8 w wyremowanej lini dac latin2 ;) napiszcie prosze co sadzicie o takim rozwiazaniu problemu :)