PDA

Zobacz pełną wersję : Menu po kliknięciu wyświetla submenu



garex
19-05-2010, 21:11
Witam ALL.
Mam coś takiego
Menu 0
Menu 1
- menu 1.1
- menu 1.2
Menu2
Jak zrobić (skonfigurować) menu 1 by po jego kliknięciu wyświetlało się menu 1.1 i menu 1.2 ale nie zmieniało treści strony.
Chodzi mi o to by po kliknięciu wyświetlało się submenu do wyboru, i dopiero po kliknięciu menu1.1 zmieniała się treść.
Czy można to zrobić bez żadnych dodatkowych modułów typu Accordion

Robster
19-05-2010, 21:50
Kolega poczyta ten artykuł http://wiki.joomla.pl/index.php/Modu%C5%82_witryny_-_Menu_witryny
A na przyszłość najpierw zajrzy do Wiki, a później zada pytanie.

Pozdrawiam

garex
19-05-2010, 22:40
Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi.
Czytałem helpa na Wiki, ale to rozwiązanie nie jest optymalne (satysfakcjonujące) może i by się sprawdziło jakbym miał jedno lub dwa podmenu, ale jak mam ich 30 takich pozycji, to będzie bałagan.
Chodzi mi o to: przykład.
Jesteś na stronie głównej, klikasz w jakieś menu i rozwija ci się pod menu, ale strona główna nadal się wyświetla, dopiero jak klikniesz w określone podmenu to wyświetla się konkretny artykuł.
Można by to było obejść ustawiając przycisk (jako Głowna strona) ale to nie o to chodzi, bo co w tedy jak jestem gdzieś indziej w innym artykule, to tez chciałbym by on pozostał. I dopiero po rozwinięciu i wybraniu podmenu Mie kierowało do innego artykułu.
Mam nadzieje że opisałem to zrozumiale

Bazyl
19-05-2010, 23:07
No dobrze, a menu rozwijane?
Najeżdżasz gryzoniem i się rozwija...

Robster
19-05-2010, 23:07
A próbowałeś z ustawieniem pozycji jako link zewnętrzny i nie wpisaniu adresu w konfiguracji?

garex
19-05-2010, 23:18
Próbowałem.
Jeżeli łącze zostawię puste, teoretycznie tworzy się link do głównej strony . (Lecz nie o to chodzi, bo równie dobrze mógłbym wpisać główną domenę i by wyszlo na to samo)
Jeżeli Styl menu: jest ustawiony na Lista ( to nawet go kliknąć nie można przy pustym polu łącze)

Używałem też menu swMenuFree, ale myślałem że może się coś da wymyśleć bez dodatków.

arekk
20-05-2010, 12:48
Przyłączam się do, rozwiązania opisanego problemu

SimonK
01-06-2010, 14:22
Ja tez od dawna o tym mysle i nie znalazlem rozwiazania :(
Chodzi o banal, by sie rozwinelo menu z pozycjami, ale by nie trzeba bylo przypisywac artykulu do kazdej pozycji :/

Przyklad:

Liga 1
- 1 zespol
- 2 zespol

Liga 2
- 1 zespol
- 2 zespol

Bez przypisania artykulu do Liga 1 i Liga 2, menu sie nie rozwinie, a NIE CHCE TAM NIC PRZYPISYWAC :(

Czy ktos wie jak to zrobic?!

zwiastun
01-06-2010, 14:36
O co chodzi? Co to ma być za menu, do którego nie jest przypisana żadna pozycja? To co się ma rozwijać?

SimonK
01-06-2010, 14:40
Juz zrobilem, a chodzi o to...

Liga 1 (tu ma nie byc nic przypisane, a ma sie rozwijac submenu)
- zespol 1 (tu jest przypisane cos)
- zespol 2 (tutaj tez)

Zrobilem, ze Liga 1 jest jako separator.

GalGavu
01-06-2010, 17:58
A możesz powiedzieć czy ten separator masz klikalny?? Bo chcę zrobić jak w pierwszym poście, że po kliknięciu rozsuwa mi się menu ale nie zmienia strona, a jak daje separator to się tworzy tylko separator z nazwą bez zastosowania stylu i nie można go kliknąć aby się rozsunęło menu. Poradź jak możesz :)

garex
01-06-2010, 20:04
Zwiastun, czego nie rozumiesz.
Przykład na stronie Buska-Zdroj,
http://www.busko.pl/pl/
Jesteś na stronie głównej, klikasz galeria i ci się powinno rozwinąć submenu nie zmieniając treści strony głównej. Dopiero po kliknieciu pozycji z submenu zmiana treści.
Chodzi o to by Galeria była tak jakby nagłówkiem do submenu
Jak to zrobić w prosty sposób, bo teraz jest galeria przypisana do kategorii, tak jak inne pozycje.

sylwekb
17-06-2010, 13:26
Przyłączam się do tematu bo z tym separatorem jakoś to rozsuwanie w dół nie chce działać.

Chodzi o kliknięcie i żeby rozsuwało się podmenu bez wchodzenia do innej strony.

np bardzo ładnie to wygląda tu z lewej strony w menu http://www.taiwangun.com/karabiny_sz...y-c023001.html

Zainteresowanie tym tematem jest bardzo duże świadczy o tym ilość odsłon.

p5a
25-06-2010, 09:09
Kolego super trik pozdrawiam...
Przydatne informacje :) :up:

garex
29-06-2010, 23:39
Witam, coś mnie natchnęło i zacząłem szukać rozwiązania sam. I o dziwo było bardzo proste.
Pobrałem dodatek RDAddPHP ze stronki http://www.run-digital.com/loesungen/open-source/addphp.html który umożliwia dodawanie kodu php do artykułu. Można oczywiście inny, chodzi o to by dodać kod php do artykułu.
Na końcu templatki w pliku index.php dodałem kod

<?php
$tab="?option=".$_GET["option"]."&view=".$_GET["view"]."&id=".$_GET["id"];
$_SESSION["adres"]=$tab;
?>
Następnie stworzyłem artykuł z odwołaniem do dodatku (nic oprócz niego tam nie ma)
{rdaddphp file=myphpfiles/prze.php}
W pliku prze.php jest to co poniżej (myphpfiles/prze.php – plik ten utworzyłem w głównej strukturze drzewa joomli (myphpfiles- nazwa katalogu musi być zachowana))

<?php
header('Location:'.$_SERVER["PHP_SELF"]."/".$_SESSION["adres"]."&Itemid=27");
?>
Numer 27 odpowiada numerowi id danego menu który ma stanowić nagłówek dla naszego submenu.
Oczywiście menu jest podłączone do pojedynczego artykułu, któryż to zawiera dany kod php.
I tyle.
Jeżeli chcemy dodać kolejny nagłówek w innym miejscu dla innego submenu to tworzymy nowe menu z nowym artykułem zawierającym kod i przypisujemy Itemid=NUMEREK_ID_MENU
Działa na razie na localhoscie, produkcyjnie odpale jak przejdzie wszystkie testy ;)
Nieraz najprostsze rozwiązania są najlepsze ;) i najciężej na nie wpaść ;)

sylwekb
29-06-2010, 23:45
A ja zrobiłem jeszcze prościej zainstalowałem moduł i plugin GlossyAccordionMenu dostępny na joomla extensions, odpublikowałem standardowy moduł menu bocznego joomli i działa pięknie, można dostosować dowolnie styl jaki komu pasuje.

garex
29-06-2010, 23:57
Zawsze można skorzystać z jakiegoś dodatku do menu, nic nie szkodzi użyć np., JQuery albo innego Frameworka. Mi chodziło o rozwiązanie z samej Joomli czy dzięki jej możliwością konfiguracji da się to zrobić bez pluginów.
Najprościej jest ściągnąć dodatek, plugin, ale czy zawsze jest bezpieczny ;).
Bo wiadomo czym więcej bajerów tym więcej luk.

mitring
25-07-2010, 14:16
Witam przerobiłem troszkę rozwiązanie podane na joomla.org :)
Rozwijane jest menu po kliknięciu, dodatkowo aktywny węzeł jest rozwijany.

Węzeł główny musi być jako link zewnętrzny ale bez podawania linku :)
Oraz zaznaczona opcja pokaż zawsze subMenu :)


jQuery.noConflict();

jQuery(document).ready(function() {
jQuery('div ul.menu li').each(function() {
var liCurr = this;
var liCorrente = jQuery(this);
var aParent = null;
var hasSubMenu = false;
var ulSubmenu = null;
liCorrente.children().each(function() {
if(this.nodeName.toUpperCase() == 'UL') {
hasSubMenu = true;
ulSubmenu = jQuery(this);
}
else if(this.nodeName.toUpperCase() == 'A') {
aParent = jQuery(this);
}
});
if(hasSubMenu && ulSubmenu != null && aParent != null) {
var idName = liCurr.className.replace(/\s*/g,'') + '_submenu';
ulSubmenu.attr('id',idName);
ulSubmenu.css('display', 'none');
aParent.click(function(){
jQuery('ul#'+idName).slideToggle('fast');
return false;
});
}

if (liCorrente.is(".active") && hasSubMenu) {
// alert(liCurr.className.toString());
jQuery('ul#'+idName).slideToggle('fast');
}
});
});

ewelcia
18-01-2012, 22:12
Wiem, że odgrzebuję kosmicznie stary temat, ale problem mnie zaciekawił. Po wpisaniu hasła w wyszukiwarkę, po godzinie dobiegłam do tego wątku. Chciałabym uzyskać taki stan, jak koledzy z porzednich postów. W Joomla! 1.7 jest coś na kształt separatora, chyba separator text, ale opcja ta nie działa. Czy może ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak to zrobić bez instalowania dodatków? Moje menu mi się podoba i spełnia wszystkie oczekiwania poza tym jedym elementem. Udało mi się uzyskać tylko taki kompromis, że po kliknięciu na dział w menu, otwiera mi się od razu pierwsze subforum (przy użyciu menu item alias). Średnio mi to jednak pasuje.