PDA

Zobacz pełną wersję : Jak umożliwośc wpisanie swojego nicka?



s1ntex
27-08-2006, 14:11
Pytanie dotyczy komponentu AkoComment, zainstalowałem go, jest super, lecz mam inny problem. Ustawiłem w ustawieniach, aby komentarze mogli pisać niezalogowani, jednak to nie pomogło. Chodzi mianowicie o to, żeby niezalogowani mogli wpisać swój nick, bo jak się pisze komentarz to jst ustawiony nick: Gość, a można jakośc zrobić, zeby każdy mogl wpisać swój ?

Pozdrawiam.

sogo
27-08-2006, 15:19
zobacz czy w tej wersji jest ten wariant http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,91/

http://www.mambopl.com/content/view/361/27/
ale chyba to to samo, nie pamiętam :)
pozdr.

s1ntex
27-08-2006, 15:48
Niestety nie pomogło, zna ktos jakis inny sposob, bo glupio to wyglada jak pisze kilkanascie "gości"

sogo
27-08-2006, 16:09
"śrubę lejesz chyba", przed chwilą instalowałem ten komponent z mambopl, ponadto ja go trochę preparowałem z tym "gościem", działa ok.
pozdr.

s1ntex
27-08-2006, 21:29
Mhm,.. okazalo sie ze nie moge zainstalowac tego Spam fix. Wypakowalem i pokazały mi sie 2 pliki:

- cb_akocommentbot_spamfix.zip
- com_akocomment20_spamfix_PL.zip

Więc, postanowilem zainstalowac ten 2 plik .zip bo nie wiem co to za skrot cb i nie wiem co to jest ten 1 plik. Ale nie moge zainstalowac tego 2 komponentu bo pojawia sie komunikat:

Nie można utworzyć katalogu"/home/nsfiles/public_html/ns/components/com_akocomment/"

Pomóż sogo!

sogo
27-08-2006, 21:40
ten plik który nie możesz zainstalować to jest bot(cb_akocommentbot_spamfix.zip) do komentarzy i instaluj go jako bota z tej paczki potem opublikuj, nie rozpakowywuj!. Spam fix jest zintegrowany z komponentem i w ustawieniach komponentu uaktywnij go.
W razie czego pytaj.
pozdr.
p.s. jeszcze sprawdź czy w katalogu components/com_akocomment oraz administrator/components/com_akocomment nie pozostały pliki po poprzedniej instalacji.

s1ntex
27-08-2006, 21:46
Coś nie tak, klikam: Instalatory - dodatki, klikam wybierz plik .zip, wybieram plik akocomment_spamfix_PL.zip

i pojawia się taki komunikat:

Wczytaj mambot - Wczytanie pliku NIEUDANE Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML. [ Dalej..] Wczytaj mambot - Niepowodzenie Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/home/nsfiles/public_html/ns/media/install_44f1f607233fd/Akocomment_spamfix_PL+/ [ Dalej... ]

sogo
27-08-2006, 21:53
instaluj ten drugi plik jako dodatek (mambot), nawet w nazwie na czerwono Ci zaznaczyłem, a ten co próbujesz jako komponent po sprawdzeniu czy w katalogach nie ma pozostałości.
pozdr.

cb_akocommentbot_spamfix.zip jako dodatek

com_akocomment20_spamfix_PL.zip jako komponent

s1ntex
27-08-2006, 21:57
Teraz to już sie maksymalnie porobiło, klikam: Instalatory - Dodatki, wybieram plik ( jednak teraz juz poprawny plik ;) ) i mam tekst:

Już istnieje plik o nazwie "%s". Próbujesz instalować ponownie ten sam komponent, moduł lub szablon.

Patrze na liste i nie ma zadnych dodatkow z spamfix w nazwie, patrze na strone glowna, probuje napisac komentarz i dalej jest 'gość'.. co robić..

sogo
27-08-2006, 22:00
przecież pisałem wcześniej sprawdź czy nie ma plików komponentu po poprzedniej instalacji, a najlepiej wszystko to odinstaluj, sprawdź czy katalogi są bez pozostałości i ponownie zacznij instalację
dodatek to opublikowałeś?
a nazywa się on akocommentbot

s1ntex
27-08-2006, 22:03
No tak, tylko jak ja to mam sprawdzic ? Wchodze na FTP, do mambots i nie mam tam nic z wyrazem spamfix, wchodze do components - akocomment i tam tez wszystko wydaje sie normalne.. Gdzie to mam sprawdzic ?

sogo
27-08-2006, 22:08
to się wszystko nazywa akocomment, jak Twój tata kupił trabanta de`lux to mówił, że ma de`lux czy trabanta, dopiero jak go spytali jakiego to sie chwalił, że de`lux :)

katalogi com_akocomment w comonents oraz w administator\components oraz

akocommentbot.php i akocommentbot.xml w katalogu mambots\content

s1ntex
27-08-2006, 22:11
No ale przeciez co, mam usunac ten folder ? Przeciez nie moge.. bo jak usune to przestana mi dziala komentarze..

s1ntex
27-08-2006, 22:16
Nie moge usunac tych plikow.. :O Pisze ze nie mam uprawnien.. :O

[R] 550 /public_html/ns/components/com_akocomment/images: Permission denied



Zajebiście.. usunalem tylko akocommentbot.php i akocommentbot.xml w katalogu mambots\content bo reszta plikow ktore mam usunac nie moge bo pisze ze nie mam uprawnien i moge je tylko usunac poprzez admina.. a po co w ogole mam je usuwac ? Przeciez jak je usun to komentarze nie beda mi dziala,y

sogo
27-08-2006, 22:18
usuniesz i ponownie zainstalujesz, jeśli masz już jakieś wpisy to zrób kopię bazy tabeli jos_content_comments (http://mos_content_comments) i potem po instalacji usuń nowo utworzoną a kopię wgraj.

sogo
27-08-2006, 22:22
w takich przypadkach pomaga http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,22/ komponent którym zarządzasz plikami z poziomu joomla a nie przez ftp.
nie przejmuj się, ta nauka przyda się na przyszłośc :)

s1ntex
27-08-2006, 22:34
Mam juz ten komponent i teraz mam usunac:

- Katalog com_akocomment w components
- Katalog w administator\components
- akocommentbot.php i akocommentbot.xml w katalogu mambots\content

Jak tak, to zabieram sie za usuwanie..



Usunale, teraz nie mam komentarzy.. i teraz mam zainstalowac spam fix ?

s1ntex
27-08-2006, 22:45
Boże, jakie ********************, ja jużsie zgubilem, w ogole nei wiem co sie dzieje. Nie moge zainstalowac akocommentbot nawet bo pisze ze juz jest taki dodatek...

sogo
27-08-2006, 22:45
czy zrobiłeś kopię z bazy tak jak pisałem, czy miałeś jakieś już zgromadzone wpisy komentarzy?

s1ntex
27-08-2006, 22:48
Nie mialem zadnej kopii bobyl tylko 1 komentarz bo serwis jeszcze nie wystartowal.. sogo, moze przeniesemy dyskusje na gadu ? Bo to na forum to nie widze sensu.. bylbym wdzieczny jakbys napisal ( 767622 ) chyba ze chcesz na forum..

Pozdrawiam..

zwiastun
28-08-2006, 00:23
Jeszcze trochę popiszcie, to będzie taki bajzel, że już nikt, niczego nie zrozumie.

Mądry misiu zanim wsadzi pyszczek albo łapkę do ula, to ogląda, co w nim jest.
A w ogóle, to misiu już jest mądry, bo wie, co to ul, miód i pszczoły.

Jak jeszcze nie jesteś mądry jak miś, to przeczytaj, co to są komponenty, moduły, i dodatki, przeczytaj, jak się je instaluje, przeczytaj, kiedy się nie da zainstalować. To wszystko jest w POMOCY!

Jak już poczytasz, to zajrzyj do paczki, żeby wiedzieć, co tam w środku jest, bo inaczej to instalujesz KOTA W WORKU. W paczce może być i komponent, i moduły, i dodatki, albo tylko jeden z tych składników. Jeśli jest więcej, to trzeba wstępnie paczuszkę rozpakować, wyodrębnić z niej zarchiwizowane (.zip albo .tar.gz) pliki kompnentów, modułów, dodatków). Całego się zainstalować nie da!.

Jak już wsadziłeś bezmyślnie łapkę do ula, to Cię pszczoły pogryzły, więc cierp ciało, skoroś chciało. Inaczej - sknociłeś, to ponaprawiaj najpierw, zanim zaczniesz znowu instalować: USUŃ ślady nieudanej instalacji, czyli np. założone katalogi, przesłane pliki. Gdzie ich szukać, pisać nie będę, bo to nie podręcznik. Na pewno na serwerze i nie u sąsiada. I na pewno mają coś wspólnego z nazwą instalowanego komponentu, modułu, dodatku. I tam ich szukaj, gdzieś instalował.

Jak pousuwasz śmieci, coś naśmiecił, to najlepiej jeszcze raz przeczytaj instrukcję, a dopiero potem instaluj ponownie. Na 100 przypadków błędy się pojawiają w 5-6. U bezmyślnych misiów na 100 przypadków pojawiają się w 95!

A potem płacz i zgrzytanie zębów i "pogubiłem się" tudzież słówka, które sobie można w zaciszu domowym na ucho szeptać, a nie tutaj na forum!
Z pozdrowieniami.