PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie treści serwisu na jednej Joomli



4example
20-05-2010, 21:06
Witam serdecznie,

chodzi o stronę salonu samochodowego z dwoma oddziałami. Większość treści pozostaje wspólna natomiast część już nie. Wybierając "salon1" chciałbym aby ta część dotyczyła tylko i wyłącznie "salonu1" (np.: bannery, filmy, promocje, kontakt).

Do głowy przychodzą mi dwa rozwiązania:
1. Joom!Fish i problem załatwić na zasadzie "wersji językowej". Rozwiązanie najprostsze choć mało eleganckie,
2. postawić dwa zaplecza choć to rozwiązanie nie będzie najlepsze bo aktualizować trzeba dwie treści.

Może ktoś miał podobny problem i jakoś sensownie z tego wybrnął?
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Ireneusz Mazur

moje
20-05-2010, 21:09
Widać zerową znajomość Joomla. Jakby nie było można zrobić tak, że moduły są przypisane do konkretnych pozycji w menu. Co za problem mieć np. 3 banery- 1 wspólny i 2 dla osobnych oddziałów?

Bazyl
20-05-2010, 21:11
Hej,

Np. trzy sekcje/pozycje menu: salon1, salon2, część wspólna otwierają się z górnego menu.
Cała reszta w menu bocznym zależnym od górnego.

// + pierwsze zdanie @moje ;)

4example
20-05-2010, 21:18
Widać zerową znajomość Joomla. Jakby nie było można zrobić tak, że moduły są przypisane do konkretnych pozycji w menu. Co za problem mieć np. 3 banery- 1 wspólny i 2 dla osobnych oddziałów?

Problem polega na tym, ze nie chce robić w menu pozycji Kontakt-Salon1 i Kontakt-Salon2. Chciałbym utworzyć coś co będzie wyglądało jak dwie odrębne strony i na górze wybierałkę "Salon1/Salon2" i wówczas pozostaje jeden "Kontakt", który wyświetla odpowiednią treść. Przykład to ilustrujący jest na: http://autostyl.biz.pl/

moje
20-05-2010, 21:19
Ale menu też jest modułem, więc mogą być dwa menu z takimi samymi nazwami łączy, a inną treścią.

4example
20-05-2010, 21:37
Ale menu też jest modułem, więc mogą być dwa menu z takimi samymi nazwami łączy, a inną treścią.

Chyba nie zda to egzaminu ponieważ artykuły "wspólne" będą wyświetlały dwa menu/moduły jednocześnie.

moje
20-05-2010, 21:40
Niby czemu jednocześnie?

4example
20-05-2010, 21:46
Z bardzo prostego powodu ... moduły można ustawić tak, ze pojawiają się na określonych artykułach (np.: strona główna, modele, kontakt). Tak więc jeśli menu1 ma inną stronę główną i kontakt ale te same modele (tak samo menu2), to w artykule modele pojawią się dwa menu.

moje
20-05-2010, 21:53
Możesz zrobić trzecie menu tylko dla tych wspólnych działów.