PDA

Zobacz pełną wersję : Zaplecze - brak dostępu pomimo dobrych "pasów"



Oidug
20-05-2010, 21:42
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem na tym forum i chciałbym zapoczątkować mój licznik postów prosząc o pomoc.
Mianowicie mam problem. Bawiłem się modułami, choć nie wiem czy przez to jest to spowodowane, ale przy wejściu na zaplecze i po wpisaniu prawidłowych danych, strona nie przekierowuje do panelu administratora. Tak to wygląda, jakby sesja nie była w ogóle tworzona, chociaż w bazie istnieją wpisy o tym. Po, jeśli tak można to nazwać, poprawnym logowaniu, wracam na stronę index.php gdzie muszę po raz kolejny wpisać poprawne dane. Mało tego, jeśli wpiszę złe dane, wtedy wyskakuje mi komunikat o nieznanym loginie lub haśle, choć w przypadku poprawnych, nie ma komunikatu.

Możecie mi jakoś pomóc? Podejrzewam, że coś schrzaniłem z modułami. Jak to mogę "naprawić"?

Pozdrawiam

mib.net
20-05-2010, 23:23
Jeśli pliki trzymasz na serwerze zewnętrznym, to większość dostawców tego typu usług tworzy kopie zapasowe.
Poproś administratora aby przywrócił ci stan serwer z dni w którym wszytko działało dobrze.

---------- Post dodany o 23:23 ---------- Poprzedni post był o 23:13 ----------

Nie robiłeś przypadkiem ostatnio aktualizacji z wersji 1.5.15 do 1.5.17?

Oidug
21-05-2010, 08:25
Joomle mam od dwóch dni, czyli pełną, najnowszą wersję. Trochę się napracowałem i nie chcę wszystkiego robić od nowa. Pliki trzymam na serwerze zewnętrznym, ale mam pełen dostęp gdzie mogę sam sobie robić backupy przez ssh. Joomla "zacięła" się przy wylogowaniu, czyli parę godzin po jej instalacji. Backup mam co prawda, ale z tego stanu zepsutego, jeśli tak to mogę nazwać.

trzepiz
21-05-2010, 09:11
Bawiłeś się tylko modułami ? a może także dodatkami ..?

Musisz sprawdzić czy nie wyłączyłeś przypadkiem 2 ważnych dodatków. Sprawdzić możesz to przy pomocy PhpMyAdmin (lub zgodnego), do którego pewnie masz dostęp.

W tabeli #__plugins (jos_plugins) znajdziesz:

1. Authentication - Joomla
2. User - Joomla

oba te dodatki muszą mieć wartość 1 dla publikacji. (przykład w załączniku)

edit:// załącznik za chwilę :)

2599

Oidug
21-05-2010, 16:18
Dzięki za pomoc. Faktycznie, to pomogło.

Z tym pierwszym - uwierzytelnianiem sam sobie poradziłem przywracając wartość z 0 na 1 w kolumnie published, jednak o użytkownikach już nie pomyślałem.

Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam