PDA

Zobacz pełną wersję : Latest news - Menu Selection



ksiadz
21-05-2010, 00:08
Witam,
pytanie jest proste. Mamy moduł latest news, a tam np 5 art z wybranej kategorii. Po kliknięciu na link artykułu w module latest news. W jakim Menu Selection się znajdujemy ?

Chodzi o to, że chciałbym zrobić coś w rodzaju bloga (jako dodatek do strony).
Mamy stronę główną firmy X, a z lewej strony latest news (to blog firmowy).
Klikając na artykuł zlatest news przenosi nas do treści artykułu. Jedak tam chciałbym poumiszczać jakieś moduły do tego by były tylko tam.

Ma ktoś pomysły ?

Z góry dziękuję.

KejeN
21-05-2010, 11:48
Witaj,
Zrób sobie menu ukryte (nie opublikowane na stronie) a w nim pozycje menu z odnośnikiem do artykułu czy sekcji jak tam chcesz...
Dzięki temu będziesz mógł dla tej ukrytej pozycji publikować moduły.
Pozdrawiam.

ksiadz
21-05-2010, 13:57
Zawsze tak robię to standardowe rozwiązanie.
Ale jak niby ma to pomóc w tej sytuacji ?
Nie ma dalej odpowiedzi na pytanie: w jakiej pozycji (ukrytego czy nie menu) jestem gdy kliknę na link z latest news ?
Przecież linki tam są tworzone dynamicznie, ja ich sobie tam nie wpisuję ręcznie, bym mógł przypisać je do ukrytego menu.

zwiastun
21-05-2010, 14:15
Panie @ksiadz! Pan rozumie co Pan pisze?: w jakiej pozycji (ukrytego czy nie menu) jestem gdy kliknę na link z latest news ?
Ja staram się rozumieć, ale nie rozumiem.
Niemniej, jeśli już zrozumiesz sam, to i sobie sam odpowiesz. Wystarczy, że poanalizujesz, po co się stosuje owo "standardowe", jak napisałeś, rozwiązanie (bo standardowe to ono na pewno nie jest!).
W pozycji menu jesteś takiej, jaka udostępnia przeglądany artykuł.

ksiadz
21-05-2010, 15:51
Dokładnie rozumiem co napisałem, a gdybym znal odpowiedź na pytanie nie pisał bym tu.
Co do niewidocznego menu, skoro widziałem opis takiego rozwiązanie na co najmniej 10-15 forach więc uważam je za standard.

Proste. Jestem na stronie Home (link Home w main menu np), w position left mam latest_news.
Klikam na newsa (w module latest news), nie wystwietla sie modul który ustawiony jest na Home.
Co zrobić, by ten / lub inny moduł wyświetlał się wtedy w pozycji left (lub innej), a nie miał zaznaczone "wszystkie" przy tym gdzie wyświetlać ?

//KYCu: część postu usunąłem, wystarczy pyskowania, zajmij się objaśnianiem problemu a nie oceną ludzi.

Bazyl
21-05-2010, 16:16
Joomla! opiera się na pozycjach menu.
Jeśli klikniesz w artykuł z latest to już nie jesteś w Home tylko tam, gdzie opublikowany jest artykuł.
Odpowiedź już padła.

Jeśli nie chcesz słuchać podpowiedzi nie pisz tu. Proste.
Jeśli nie potrafisz użyć tego, co dostajesz, to masz problem i wyzwiska Ci nie pomogą.

Howgh

ksiadz
24-05-2010, 02:21
No tak odpowiedź może jednak okazać się niewytarcząjąca.
Ta takowa była.
Czyli nie ma innego sposobu jak zrobienie niewidzialnego menu. Szkoda.

Wyzwiska ? Przepraszam, nie ja zacząłem, a Ty niestety powielasz wyzwiska w stosunku do mnie:/,
ale jak napisał KYCu, dość już na ten temat. Więc olewka.