PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z polskimi znakami



kosmos1234
28-08-2006, 10:16
Witam wszystkich!
Mam problem dość uciążliwy, ponieważ w zOOm Media Gallery 2.5.1 RC2 sypią się polskie znaczki tzn konkretnie w opisach galerii i w nazwach galerii. Wprowadzenie polskich znaczków kończy się wyświetlaniem na stronie jakiś krzaków. Może macie na to recepte??
Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Michał Kosmwoski
www.wypady.pl

vj_
28-08-2006, 11:30
A mozesz prosze wskazac choc na linka, gdzie Ci sie cos krzaczy w tym komponencie ?

kosmos1234
28-08-2006, 12:39
Witam
Link do strony gdzie sypią się te znaczki to:
http://www.wypady.pl/component/option,com_zoom/Itemid,47/lang,/

Pierwsza galeria

Pozdrawiam
Michał Kosmowski
www.wypady.pl

vj_
28-08-2006, 12:53
No tak, jak pisalem nie raz, jak cos jest beta, to lepiej tego nie uzywac bo potem sa problemy.. otoz diagnoza jest taka.. strona jest wykonana w ISO, natomiast srodek tego skryptu jest w UTF-8, przelacz sobie prosze kodowanie w przegladarce na UTf-8 i zobaczysz ze ten napis jest wtedy pieknie z polskimi znakami diaktrycznymi,a reszta strony jest z krzakami. ja widze dwa rozwiazania tego problemu, albo dac Joomla! na utf, albo tez przerobic komponent tak by byl na ISO.

pozdr

Jarecki_B12
29-08-2006, 13:51
Mam ten sam problem. Na RC2 przeszedłem, bo w tej wersji można ustawiać kolejność galerii. Wcześniej kombinowałem z liczbami przed nazwą, ale kiepsko to wygląda :-(
Testowałem wcześniej lokalnie, ale tego zgrzytu z nazwami i opisami galerii/kategorii nie wyłapałem. Teraz juz d..pa, bo baza sql przekonwertowana.
Może ktoś podpowiedzieć, które pliki z tego komponentu odpowiadają za te opisy i nazwy? Przerobię je na ISO i powinno być git.

vj_
29-08-2006, 14:10
Mam ten sam problem. Na RC2 przeszedłem, bo w tej wersji można ustawiać kolejność galerii. Wcześniej kombinowałem z liczbami przed nazwą, ale kiepsko to wygląda :-(
Testowałem wcześniej lokalnie, ale tego zgrzytu z nazwami i opisami galerii/kategorii nie wyłapałem. Teraz juz d..pa, bo baza sql przekonwertowana.
Może ktoś podpowiedzieć, które pliki z tego komponentu odpowiadają za te opisy i nazwy? Przerobię je na ISO i powinno być git.

view.php bodajze byl taki plik gdzies tam, on za calosc wyswietlania w komponencie odpowiada, ale nie wiem dokladnie.

Jarecki_B12
29-08-2006, 14:38
Chyba nie. Nie jestem za dobry w php, generalnie tylko poprawiam co nieco :-) W tym pliku jest definicja kodowania, raczej dobra.

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=<?php echo _ZOOM_ISO; ?>" />

rad_torun
10-09-2006, 15:54
rozwiązał ktoś może ten problem ze znakami w zoom gallery rc2?
Ta najnowsza wersja galerii wydaje się całkiem przyjazna, i za dużo juz spędziłem nad nią czasu (walka z dostosowaniem edytora TMEdit, ktory niby powinien działać, a przy probie wejscia w tworzenie galerii generował mi jakieś 1000 błędów z wyskakującymi okienkami).

Może ma ktoś jakis pomysł, aby te krzaki zastąpić ęółśążźćń .
Może komuś kto sie na tym zna, pomoze informacja o tym, ze jak stworzylem galerie pod rc1 z polskimi znakami i potem zainstalowalem rc2 to stworzone wczesniej galerie mialy juz polskie znaki, ale jak chcialem stworzyc nowe (z polskimi znakami) to sie nie dało :(

krecik
17-09-2006, 10:28
A to jest dobrze napisane? Znalazłem to w pliku view.php


<?php echo "<?xml version=\"1.0\" encoding=\"" . _ZOOM_ISO . "\"?".">"; ?>

Jarecki_B12
17-09-2006, 11:24
_ZOOM_ISO zdefiniowane jest w language\polish.php i jest ok. Chociaż to nasunęło mi pomysł, że być może ten moduł, który odpowiada za nazwy galerii, pobiera zły plik językowy. Może ktoś podpowiedzieć jak to jest robione? Jakiś include w każdym pliku, czy tylko raz?

krecik
17-09-2006, 16:07
Zauważyłem, że jak zainstalujemy wersje 2.5.1 RC1 zamiast tej najnowszej 2.5.1 RC2 to nie krzaczy.
Może wystarczy jakiś/jakieś pliki nadpisać na wersję 2.5.1 RC2 z 2.5.1 RC1 , które są odpowiedzialne za krzaczenie.
Ja niestety niewiem jakie to mogą być pliki.

yar3k
09-10-2006, 17:02
Mam ten sam problem i niewiem jak go rozwiazac. Krzaczy caly czas. Przejzalem pliki i wszystko jest oki tak jak w RC1

Prosze o pomoc

rafalsky
11-10-2006, 02:54
Tez mam ten problem. Poszperalem troche w zoom gallery i cos mi sie wydaje ze za nasz problem odpowiedzialny jest plik "unicode.php". Sa w nim funkcje do konwersji tekstu z UTF8 na unicode itd... ale nie ma nic do ISO-8859-2 i stad pewnie te przeklamania. Moze wystarczy dopisac odpowiednia funkcje.
Pozdrawiam, Rafal

arkkos
15-10-2006, 19:28
Mam ten sam problem , zainstalowalem ver 2.5.1 RC2 , anglojezyczna(nawet nie wiem czy jest spolszczenie), Wszystko ładnie chodzi, ale ten brak polskich znaków jest denerwujący. Czy ktos sie z tym już uporał? Jest tak, to prosze o pomoc.pozdrawiam

jimi1
30-10-2006, 14:46
Chyba udało mi się znaleźć rozwiązanie... :cool:
A więc do rzeczy:

Otwieramy:
1. components/com_zoom/www/ajaxcallback.php i zmieniamy
echo "<?xml version=\"1.0\" encoding=\""._ZOOM_ISO."\" ?".">";
na:
echo "<?xml version=\"1.0\" encoding=\"iso-8859-1"._ZOOM_ISO."\" ?".">";

2. components/com_zoom/www/galleryshow.php
wyszukujemy: $zoom->_gallery->_name
i zastepujemy wszystkie:
iconv("UTF-8", "ISO-8859-2",$zoom->_gallery->_name)

3. components/com_zoom/www/view.php
robimy to samo co w punkcie 2

4. components/com_zoom/lib/zoom.class.php
zmieniamy
$category['catname']
na
iconv("UTF-8", "ISO-8859-2",$category['catname'])

Żeby ten mały trik zadziałał konieczna obsługa przez serwer funkcji iconv, ale na większości serwerów nie powinno być problemów.

Powodzenia ;)

crisma77
06-11-2006, 21:50
cos chyba nadal jest nie tak, po twoich zmianach w panelu dodawania nowej galerii zniknęła lista już założonych galerii po lewej stronie, przycisk zapisu, częściowe poznikały też nazwy już istniejących galerii.
Podobnie jak ktoś już pisał założyłem galerie wraz z opisami w ver 2.5.1 RC1 tam z kolei nie działał skrypy pokazu slajdów, więc dokonałem uaktualnienia do wersji RC2 , po aktualizacji nazwy galerii i opisy pozostały poprawne, natomiast próba dodania nowej pokazuje kompletną sieczkę w miejsce polskich znaków:(

kotos
08-11-2006, 15:48
Chyba udało mi się znaleźć rozwiązanie... :cool:
;)

Niestety.
Przy probie stworzenia nowej galeri wysakakuje napis. Twoje polecenie jest realizowane... czekaj.
I nic sie nie dzieje.
Wiec nie jest to rozwiazanie problemu

jimi1
08-11-2006, 20:25
Po świeżej instalacji zoom gallery w wersji 2.5.1 rc2 dokonałem dokładnie takich zmian jak wcześniej przeze mnie opisane (ostatnio zmieniłem rownież plik search.php i dodałem tam też iconv oraz od 213 linii zmieniłem nazwę zmiennej $sstring na $suchstring ponieważ w pierwszym przypadku nie jest przekazywany parametr i jak się wchodzi na drugą strone wyników szykania do wyrzuca błędy) i jak na razie wszystko chodzi (nie mówiąc oczywiście o wyszukiwaniu polskich znaków ale tym się jeszcze zajmę)...

dołączam zmienione przeze mnie pliki... może komuś pomogą...

krecik
08-11-2006, 21:03
wgrałem te twoje pliki ale przy tworzeniu nowej galerii gdy daje zapisz wyskakuje mi okienko: "Twoje polecenie jest realizowane... Czekaj cierpliwie..." i nie znika a kategoria się nie pojawia.

Randal
08-11-2006, 23:34
jimi działa, dzięki wielkie! a to wyszukiwanie jak naprawisz to będzie juz całkiem extra wielkie dzięki za podzielenie sie pracą!

wotu
11-11-2006, 14:36
U mnie nie zadziałala pierwsza poprawka, tzn plik ajaxcallback.php musiałem zostawićw spokoju inaczej nie moge wrzucic w panelu administracyjny zadnej galerii. Gdy to zostawiam wprawdzie panel administracyjny pokazuje mi zle nazwy ale jzu na stronie jest wszystko OK. Dzieki za rade. ;)

wotu
11-11-2006, 20:57
w pliku ajaxcallback.php wogole wyrzucilem encoding, zostało:

echo "<?xml version=\"1.0\" ?".">"; administrator zadziałał

ktp
17-11-2006, 12:06
Dla mnie się nie udało naprawić tego błędu.

Po podmianie plików od jimi1ego wyskoczyło mi coś takiego:


Fatal error: Call to undefined function: iconv() in public_html/components/com_zoom/www/galleryshow.php on line 63 Wróciłem do pierwszej wersji plików z paczki instalacyjnej.

Potem spróbowałem metody wotu, ale też nie poskutkowało.

Używam Zoom Media Gallery ver 2.5.1 RC2

Teraz coś jeszcze nawaliło. Nie mogę dodać opisu galerii (wyskakuje ciągle ten "roboczy" napis).

kosmos1234
23-11-2006, 22:42
Chyba udało mi się znaleźć rozwiązanie... :cool:
A więc do rzeczy:

Otwieramy:
1. components/com_zoom/www/ajaxcallback.php i zmieniamy
echo "<?xml version=\"1.0\" encoding=\""._ZOOM_ISO."\" ?".">";
na:
echo "<?xml version=\"1.0\" encoding=\"iso-8859-1"._ZOOM_ISO."\" ?".">";

2. components/com_zoom/www/galleryshow.php
wyszukujemy: $zoom->_gallery->_name
i zastepujemy wszystkie:
iconv("UTF-8", "ISO-8859-2",$zoom->_gallery->_name)

3. components/com_zoom/www/view.php
robimy to samo co w punkcie 2

4. components/com_zoom/lib/zoom.class.php
zmieniamy
$category['catname']
na
iconv("UTF-8", "ISO-8859-2",$category['catname'])

Żeby ten mały trik zadziałał konieczna obsługa przez serwer funkcji iconv, ale na większości serwerów nie powinno być problemów.

Powodzenia ;)




Generalnie twoje wskazówki pozwoliły mi się uporać z problemem polskich znaczków. Wprowadziłem dodatkowo zmiany w jeszcze dwu dokumentach:

5. Moduł Scroll katalog: modules/mod_zoom_pics.php
iconv("UTF-8", "ISO-8859-2",$pic->imgname)


6. components/com_zoom/www/search.php
trzeba zmienić:
$zoom->_gallery->getCatVirtPath())
na
iconv("UTF-8", "ISO-8859-2",$zoom->_gallery->getCatVirtPath()))

Ta zamiana skutkuje tym że przy wyszukiwaniu zdjęcia wyswietlają się z poprawnym opisem i nazwą galerii


Pewnie jeszcze znajde jakieś miejsca gdzie mozna to zmienic...
Generalnie trop jest OK

Dzięki Wielkie

Pozdrawiam
Michał Kosmowski - www.wypady.pl (http://www.wypady.pl)

ktp
02-12-2006, 18:48
Jednak mi się nie udało. Wróciłem do starszej wersji zOOm, ponieważ jak się okazało mój serwer nie obsługje funkcji iconv. Dzięki za pomoc.

kaszczor
13-12-2006, 11:19
Po świeżej instalacji zoom gallery w wersji 2.5.1 rc2 dokonałem dokładnie takich zmian jak wcześniej przeze mnie opisane (ostatnio zmieniłem rownież plik search.php i dodałem tam też iconv oraz od 213 linii zmieniłem nazwę zmiennej $sstring na $suchstring ponieważ w pierwszym przypadku nie jest przekazywany parametr i jak się wchodzi na drugą strone wyników szykania do wyrzuca błędy) i jak na razie wszystko chodzi (nie mówiąc oczywiście o wyszukiwaniu polskich znaków ale tym się jeszcze zajmę)...Twoje rady doprowadziły u mnie do tego, że jak teraz klikam w menu głównym na odnośnik zOOm Media Gallery, to moim oczom ukazuje się całkiem biała strona z takim oto poniższym tekstem:
Parse error: syntax error, unexpected T_CONCAT_EQUAL in /home/m/g/g/mggal/www/components/com_zoom/lib/zoom.class.php on line 2843. I w ten oto piękny sposób cała strona pada. W razie czego można to wszystko sprawdzić na stronie http://mggal.ovh.org/index.php.

eh69
19-12-2006, 03:47
mi po tych zmianach w ogole nie wyswietla nic w miejscu gdzie sa pl znaki...

ktp
19-12-2006, 11:29
A jesteście pewni, że Wasz serwer obsługuję funkcję "iconv"? Ja ciągle myślałem, że tak aż zapytałem się administratora i okazało się, że nie :( i dla tego te poprawki nie działają.

grzewys
10-01-2007, 12:39
Rozwiązanie problemu dla wersji RC2 Zoom Gallery dla tych którym serwer nie obsługuję funkcji "iconv":
Proponuje:
1. w components/com_zoom/lib/zoom.class.php wstawić deklrację funkcji:

define('UTF8_TO_ISO88592', 1);

function plCharset($string, $type = ISO88592_TO_UTF8){

$iso2utf = array(
"\xb1" => "\xc4\x85", "\xa1" => "\xc4\x84",
"\xe6" => "\xc4\x87", "\xc6" => "\xc4\x86",
"\xea" => "\xc4\x99", "\xca" => "\xc4\x98",
"\xb3" => "\xc5\x82", "\xa3" => "\xc5\x81",
"\xf3" => "\xc3\xb3", "\xd3" => "\xc3\x93",
"\xb6" => "\xc5\x9b", "\xa6" => "\xc5\x9a",
"\xbc" => "\xc5\xba", "\xac" => "\xc5\xb9",
"\xbf" => "\xc5\xbc", "\xaf" => "\xc5\xbb",
"\xf1" => "\xc5\x84", "\xd1" => "\xc5\x83"
);
if ($type == ISO88592_TO_UTF8)
return strtr($string, $iso2utf);

if ($type == UTF8_TO_ISO88592)
return strtr($string, array_flip($iso2utf));




}
Skrypt kodowania znaków zapożyczony ze strony: http://php5.pl/php/konwersja_systemu_kodowania_znakow_pomiedzy_iso885 92_win1250_i_utf8 - dzięki bardzo autorowi

Następnie należy zmienną: $category['catname'] zastąpić plCharset($category['catname'],UTF8_TO_ISO88592)

2. w components/com_zoom/www/galleryshow.php należy zastąpić:
$zoom->_gallery->_name na:
plCharset($zoom->_gallery->_name,UTF8_TO_ISO88592)
oraz celem prawidłowego wyswietlania opisow galerii należy:

$zoom->_gallery->_descr
plCharset($zoom->_gallery->_descr,UTF8_TO_ISO88592 )


3. components/com_zoom/www/view.php zastąpić:
$zoom->_gallery->_name na:
plCharset($zoom->_gallery->_name,UTF8_TO_ISO88592)

Nie rozwiązuje to wwszystkich problemów z wyświetlaniem nazw i opisów galerii (w trybie zarządzania Zoom Gallery), w szczególności tam gdzie za wizualizację odpowiadają skrypty Jawy.

qrdziel
14-01-2007, 00:50
Huraaa - pomogło
ups.
niestety nie wszędzie ??
te starsze galerie mają polskie znaczki i tu pomogło, ale te nowe, które tworzyłem - mają dalej krzaki :(
i kiedy tworzę nowe - to niestety lipa :(
http://g_jemielnica.wodip.opole.pl/index.php?option=com_zoom&Itemid=46&catid=78
jednak dzięki :) za rozwiazanie
może gdzieś źle przepisałem, lub zmieniłem - możesz umieścić gdzieś sprawdzone skrypty, które należy podmienić ??
było by miło (czyt. łatwiej)

grzewys
14-01-2007, 17:46
Zeby było latwiej i przyjemniej:


http://www.tescik33.yoyo.pl/test/poprawki.zip

qrdziel
14-01-2007, 21:02
huraaa
wiedziałem że coś naknociłem
teraz wszystko ok - wielkie THX

krzyniog
03-02-2007, 20:41
Witam
Czy ktoś może rozwązał ten problem z galerią zoom RC3. Jeśli tak to proszę o wskazówki. Jeśli nie to proszę o przesłanie mi na adres lov4@wp.pl wersji rc2 gdyż nie potrafię jej znaleźć (przy rc1, która jes w download wyskakują mi różne błędy).
Dzięki, pozdrawiam.

Bielack
19-02-2007, 05:38
Zeby było latwiej i przyjemniej:


http://www.tescik33.yoyo.pl/test/poprawki.zip

Witam,
próbowałem uruchomić te poprawki na mojej stronie - niestety, nie udało mi się. Gdy podstawię Twój plik 'galleryshow.php' strona mi się rozkracza na biało i tylko logo zoom widać. Pozostałe dwa pliki przyjmuje, ale polskich znaków nie mam. Pal sześć Panel Adm, dam przecież radę, ale żeby na stronie to wyglądało...
Kuźwa, taki fajny komponent i nie działa poprawnie z naszym kodowaniem, szkoda.

Moja strona stoi na serwerach Progreso.pl, właśnie pytam o obsługę tej funkcji, bo te "drugie" poprawki też nie działają.

Bielack
19-02-2007, 18:21
Dzisiaj dostałem odpowiedź od mojego admina, że "iconv jest wkompilowane i dziala prawidlowo". Dodałem więc ręcznie poprawki do plików galerii. Moja paczka oznaczona jest jako "com_zoom_251rc2_wk30_PL".
Po edycji otrzymałem polskie znaki w panelu adm, i w nagłówkach galerii na stronie. Niestety, opisy galerii dalej krzaczyły niemiłosiernie.

Komentarze dodawane z poziomu strony pokazywały i pokazują się normalnie, z polskimi znakami (nawet w wersjii rc4).

O ile w wersji angielskiej rc3 polskich znaków w opisach galerii brakowało w bazie danych, można było edytować bazę. I tak, pośrednio, uruchomić te parę galerii. tak samo jest w wersji ver 2.5.1 RC2 - wpisy w bazie nie mają polskich znaków i można je tam poprawić na polskie. Mało przyjazne, ale działa.
Ale w wersji Joomla!PE z ZM rc4 wpisy w bazie są poprawne, po polsku, a na stronie krzaczy.
Poddałem się tymczasem, bo jestem chory ze złości...

Jeronimo
14-08-2007, 22:16
Hej wszystkim. Mój problem jest nastepujący posiadam zOOm Media Gallery w wersji 2.5.1 RC4. Spędziłem wczoraj 4 godziny nad translacją. Wszystko działa, w panelu damina wyświetlają mi się polskie znaki , niestety kłopot nastepuje w momencie dodawania nowych galerii, w opisach jak i w nazwach (jak u kolegów wyżej), nie posiadam znaczków.
Adres stronki to www.jjt.home.pl/jjt (http://www.jjt.home.pl/jjt)

Pozdrawiam,
Jarek

cooldanek
26-05-2008, 11:08
Rozwiązanie z polskimi znakami znajduje się tutaj
http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=38761#post38761

sylwekb
28-05-2008, 12:18
Niestety u mnie te zmiany zaproponowane przez Dawida Świtonia nie działają tzn zamiast polskich czcionek w tytule i opisie galerii oraz opisie zdjęć są znaki zapytania (?)
Joomla 1,013 UTF-8 + ZMG 2.5.1 RC4
Co to może jeszcze być?