PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Remository 3.26 PL



maćku
28-08-2006, 11:15
Mam problem z instalacją Remository w wersji 3.26 PL, kiedy wybieram z dysku archiwum i klikam Upload & Install pokazuje mi się błąd:

ERROR: Could not find a Joomla! XML setup file in the package.

Installation file not found:
/home/db24/public_html/macku/media/install_44f2a42f5b32a/

Nic niegrzebałem w archiwum i w atrybutach plików na serwerze, niewiem co się dzieje, przy instalacji innych komponentów ten problem niewystępuje. Pomocy!

jokris
29-08-2006, 01:39
Cześć. Spróbuj zamienić w pliku instalacyjnym "remository_install.xml" wpis:

<?xml version="1.0" ?>na wpis:
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>Dlaczego?. Dlatego, że bez deklaracji kodowej, czyli w tym przypadku "iso-8859-2", a w takim systemie znaków umieszczona jest polskie tłumaczenie komponentu wewnątrz pliku "remository_install.xml", niektóre serwery nie wczytają danych z tak sformatowanego pliku instalacyjnego. Najlepiej sprawdzić poprawność pliku XML, otwierając go za pomocą Internet Explorera. Jeżeli masz wpis z kodu pierwszego, na pewno przeglądarka nie wczyta ci go, tylko wyświetli komunikat, że dokument XML zawiera niedozwolone znaki, czyli np. ż, ó, mimo że reszta znaków jest prekodowana na "iso-8859-2". W przypadku drugiego, cytowanego kodu, IE otworzy ci dokument XML bez zająknięcia. Reasumując. Wczytując dane z pliku z polskimi znakami, musisz poinformowac o tym skrypty instalacyjne z serwera, inaczej, podobnie jak IE, "com_installer" będzie cię informował o tym, że nie może "wgrać" plików z komponentu, bo nie może odczytać pliku XML (najczęściej, bo w przypadku modułów rzadziej się to zdarza, ze względu na inną konstrukcję pliku instalacyjnego). A tak na zakończenie, to po co podajesz swoją zmienną globalną $mosConfig_absolute_path ( /home/db24/public_html/itd/itd/..). Nie wiesz, co się ostatnio działo z serwerami postawionymi na Joomla i Mambo?. Wystarczy, że opiszesz tylko komunikat z błędem.To tyle. Pozdro. Jokris.:)

jarekk
01-09-2006, 14:55
Mam problem.na stronie ukazuje mi sie takie ostrzezenie:
Warning: opendir(/home/xxxx/domains/xxxx.pl/public_html/components/com_remository_files/downloads/uploads/): failed to open dir: No such file or directory in /home/xxxx/domains/xxxx.pl/public_html/components/com_remository/remository.php on line 101
o co chodzi??

josh
01-09-2006, 15:49
brakuje folderow:
/components/com_remository_files/downloads/uploads/
remository nie mailo praw do zapisu aby je automatycznie utworzyc

pozdr

jarekk
01-09-2006, 17:58
czyli co mam z tym zrobić:confused:

josh
01-09-2006, 19:00
np. mozesz utworzyc te foldery, masz dostep do ftpa?? tak myse

pozdr

jokris
01-09-2006, 23:43
brakuje folderow:
/components/com_remository_files/downloads/uploads/
remository nie mailo praw do zapisu aby je automatycznie utworzyc

pozdr Cześć. Nie ma takich folderów, jak "com_remository_files", tylko "public_html/downloads/", lub w innym przypadku "www/downloads/", a w folderze "downloads" znajduje się dopiero folder "uploads", czyli cała ścieżka do "uploads" to
/public_html/downloads/uploads/ Ale to jest daremne paplanie z mojej strony, bo podejrzewam, ze nie o to chodzi. Pewnie coś pomieszałeś w konfiguracji, np. parametr:
Down_Path: (Ścieżka do plików - File - bez końcowego slasha) powinna wyglądać u ciebie tak:
/home/xxxx/domains/xxxx.pl/public_html/downloads, bez slasha, czyli "/" na końcu.
Up_Path: (Ścieżka do wgrania plików - bez końcowego slasha) powinna wyglądać tak:
/home/xxxx/domains/xxxx.pl/public_html/downloads/uploadsoczywiście też bez "/" na końcu. Czyli wpisanie prawidłowo tych parametrów, spowoduje, ze ReMOSitory sam utworzy takie foldery, a w zasadzie powinien to zrobić po zapisaniu pierwszej konfiguracji. Standartowo komponent ustawia chmody tych folderów na 707, co jest ustawieniem optymalnym, chociaż ja mam u siebie 755, bo wtedy można podlinkować pliki. Ale przejrzę pliki instalacyjne ReMOSitory, bo zauważyłem ostatnio, że dużo komponentów ma błędy, i u niektórych będą działały bez szwanku, u innych nie. No chyba że masz zmienną "$mosConfig_absolute_path" nieprawidłową, co ostatnio było przyczyną niedziałania wielu stron na OVH, bo panowie właściciele pozmieniali te zmienne globalne bez powiadomienia internautów o takiej operacji. U ciebie może być sytuacja podobna, ale nic nie piszesz, że inne komponenty szwankują Ci, więc sprawdź konfigurację. Nie może być tak, żeby ReMOSitory nie działał, to nie jest skomplikowany "Docman", a o cytowaną zmienną pytaj Adminów twojego serwera. Pozdro. P.s. Napisz jeszcze gdzie na stronie pokazuje Ci się ten komunikat, jak wchodzisz w ReMOSitory, czy jak zapisujesz konfigurację, bo z tego co pisałeś, to nie wiadomo. Jokris.:):)

jokris
02-09-2006, 00:51
Sprawa wygląda tak. Otóż już od wersji 3.22, wcześniejszych nie sprawdzałem, istnieje konflikt między plikiem "install.remository.php", plikiem "remository_install.xml", i dodatkowo "com_remository_settings.php", a jaki, to opiszę poniżej.
Remository 3.22:W plku "install.remository.php" zmienna $repository->Down_Path, czyli ścieżka do pobierania plików wygląda tak:
$repository->Down_Path = $mosConfig_absolute_path.'/components/com_remository_files/downloads/';Natromiast ścieżka do wgrywania na serwer wyglada tak:
$repository->Up_Path = $mosConfig_absolute_path.'/components/com_remository_files/downloads/uploads/';Co jest w wyraźnej sprzeczności z deklarowanymi ścieżkami wpisywanymi bezpośrednio do bazy SQL w pliku "remository_install.xml". Do pobierania plików:
`Down_Path` varchar(255) NOT NULL default '$mosConfig_absolute_path/components/com_remository/downloads',Natomiast do wczytywania:
`Up_Path` varchar(255) NOT NULL default '$mosConfig_absolute_path/components/com_remository/uploads', Te zmienne z pliku XML nie pojawią się w panelu konfiguracyjnym komponentu, tylko z pliku konfiguracyjnego "com_remository_settings.php", co nie jest błędem, ale dlaczego autor podaje złe ścieżki w przypadku dwóch poprzednich plików, tego nie wiem. Nie powinno to mieć wpływu na działanie komponentu, bo jak pisałem wyżej, ważne są ścieżki wpisane w panelu konfiguracyjnym. Podejrzewam, że mógł ci się błędnie wczytac plik XML, więc dane poszły z pliku "php". Nic, tylko pisać do autora. W przypadku ReMOSitory 3.24, 3.25, i 3.26 dalej pojawia się właśnie ten dziwny folder "com_remository_files". W pliku "install.remository.php", żeby się nie rozpisywać za dużo, podam tylko dane do pobierania plików, umieszczone w kodzie pliku instalacyjnego:
Remository 3.26, zwykłe:
$repository->Down_Path = $mosConfig_absolute_path.'/components/com_remository_files/downloads/';A w przypadku pliku "remository_install.xml":
`Down_Path` varchar(255) NOT NULL default '$mosConfig_absolute_path/components/com_remository/downloads',Czyli reasumując, wszystkie te pliki są w sprzecznośći z plikiem najważniejszym, czyli "com_remository_settings.php", w którym to ściezki podane są tak, jak je widzimy w panelu konfiguracji komponentu, czyli tylko dla pobrań:
$Down_Path = "$mosConfig_absolute_path/downloads";I znajdują się one w głównym folderze Jommla, czyli "www", lub "public_html". Wpisz te ściezki tak, jak Ci podałem w poprzednim poście, a ReMOSitory będzie Ci działał poprawnie. A co do tego całego bałaganu ze ścieżkami, to jak ktoś zna biegle angielski, to może napisać do Remository.com, i zgłosić autorowi problem, bo ma nad czym myśleć. Ja nie znam, więc, jako że z komponentu korzysta wiele osób, może znajdzie się chętny, np. ktoś z Adminów. Piszę to całkiem poważnie. To tyle. Pozdrawiam w/w Adminów, oraz forumowiczów. Jokris.

jokris
06-09-2006, 17:53
Duuuuże zainteresowanie tematem. Nie ma co. I widzisz Zwiastun, jak to jest. Dla mnie nie ma żadnych problemów z ReMOSitory. A jak inni bedą je mieli, to niech piszą do Martina Bramptona. Adres na stronie: http://www.remository.com/. Pozdrawiam. Jokris.:eek::confused: