PDA

Zobacz pełną wersję : CB + phpbb3 (rokbridge)



s87
23-05-2010, 22:35
Witajcie,

Chciałem się zapytać jak da się połączyć komponent typu Community Builder z pomostem Rokbridge(phpbb3)

Czy istnieje taka mozliwość?

Mam też pytanie. Teraz używam phpBB3, pomostu RokBridge i na forum mam dodatkowe pola profilu,a w joomli nie mam takiej mozliwosci. I teraz jeśli uzytkownik rejestruje sie na stronie to ma nick ,nazwe,mail itd.
A jak na forum to rejstruje wszystko co wymagane + moje dodatkowe pola profilu,ktore tez sa wymagane.

W konsekwencji sa uzytkownicy na forum ,ktorzy powinni miec wyelnione wymagane pola takie jak plec czy inne ,ale ich nie maja ,bo rejestrowali sie poprzez joomle.

Jak to naprawic?

moje
23-05-2010, 22:51
Użyć komponentu rejestracji, który ma możliwość tworzenia swoich pól, a następnie zintegrować go z forum.

Żeby połączyć CB z phpBB3 poprzez RokBridge, musisz dokonać stosownych zmian w RokBridge, żeby pobierał i wysyłał dane z/do CB, a nie rdzenia Joomla.

s87
23-05-2010, 23:20
Użyć komponentu rejestracji, który ma możliwość tworzenia swoich pól, a następnie zintegrować go z forum.


Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Ponieważ nie wiem jak to zrobić?

moje
24-05-2010, 00:08
Musisz dokonać modyfikacji w kodzie, po zainstalowaniu komponentu rejestracji.

s87
24-05-2010, 00:09
A wiesz jak to zrobić? I jaki komponent rejestracji byś polecił?

moje
24-05-2010, 00:15
Musisz sam sprawdzić, jaki Ci najlepiej odpowiada.

s87
24-05-2010, 00:21
Poza tym jak mam jakis komponent do rejestracji AlphaRegistration czy jakoś tak. Ale co robiz ,zeby pola profilu były zintegrowane to nie mam pojęcia.