PDA

Zobacz pełną wersję : Godzina ostatniego odświeżenia strony



mike_whiskey
24-05-2010, 11:24
Witam,



Czy jest komponent, który wyświetla godzinę ostatniego odświeżenia strony? Moja strona odświeża się co 5 minut i chciałbym żeby taka informacja się pojawiła.

Czy jest możliwość pokazania w czasie rzeczywistym ile sekund zostało do następnego odświeżenia?



Mike

_eva
24-05-2010, 11:58
Jesteś pewien, że tak częste odświeżanie strony jest Ci potrzebne? Zbyt częste odświeżanie może być irytujące dla odwiedzających, utrudnić korzystanie z witryny. Mogą też się pojawić problemy z robotami wyszukiwarek.

mike_whiskey
24-05-2010, 12:07
Tak, raczej jest potrzebne, bo dane wyświetlane na stronie są aktualizowane co kilka minut. z reguły co około 10 minut, więc mogę to wydłużyć. Użytkownicy będą korzystali ze strony tak, że jest sobie gdzieś otwarta, robią coś innego a co jakiś czas wchodzą i sprawdzają update. Odświeżanie samemu może być "upierdliwe".

Jakiego rodzaju problemy mogą wystąpić z robotami? Na istnieniu w wyszukiwarkach mi nie zależy za bardzo - zresztą, strona nie ma treści.

Pozdrawiam,
Michał

_eva
24-05-2010, 12:24
Pisząc o utrudnieniu z korzystania strony chodziło mi o jakiś rodzaj aktywności użytkowników na stronie (komentarze, korzystanie z formularza itp.)

Jakiego rodzaju problemy mogą wystąpić z robotami?

Swego czasu pojawiła się informacja o tym, że czasem roboty mogą uznać stronę z tagiem odświeżania (dotyczyło częstego odświeżania) za spam. Nie mam w tej chwili linku do tego artykułu, ale jak znajdę to podeślę.

tlewap
24-05-2010, 12:25
W jaki sposób odświeżasz stronę? Jeśli przez header to każdy user będzie miał odświeżaną stronę w innym czasie.
Co do licznika możesz to zrobić w javascript (ustawić na sztywno czas, który będzie zmniejszany co sek).

mike_whiskey
24-05-2010, 12:29
Odświeżam poprzez wpisanie:

<meta http-equiv="Refresh" content="300" />

zaraz po pierwszym head.

W takim układzie odświeża się każdemu inaczej czy każdemu w tym samym czasie?

Jeśli by się odświeżało każdemu w innym czasie, to myślę, że z korzyścią dla mnie, bo strona nie będzie przeciążona w jednym momencie przez 10-30 osób odświeżających.

tlewap
24-05-2010, 12:37
Znalazłem taki oto skrypt (odświeżanie + licznik):



**********
<!--

/*
Auto Refresh Page with Time script
By JavaScript Kit (javascriptkit.com)
Over 200+ free scripts here!
*/

//enter refresh time in "minutes:seconds" Minutes should range from 0 to inifinity. Seconds should range from 0 to 59
var limit="0:30"

if (document.images){
var parselimit=limit.split(":")
parselimit=parselimit[0]*60+parselimit[1]*1
}
function beginrefresh(){
if (!document.images)
return
if (parselimit==1)
window.location.reload()
else{
parselimit-=1
curmin=Math.floor(parselimit/60)
cursec=parselimit%60
if (curmin!=0)
curtime=curmin+" minutes and "+cursec+" seconds left until page refresh!"
else
curtime=cursec+" seconds left until page refresh!"
window.status=curtime
setTimeout("beginrefresh()",1000)
}
}

window.onload=beginrefresh
//-->
</script>Nie mam gdzie go wypróbować ale myślę, że powinien działać.