PDA

Zobacz pełną wersję : Nie moge instalować komponentów



mbx
25-05-2010, 10:46
Pewnie chodzi i nadanie praw katalogą, ktoś mi podpowie o które katalogi chodzi ?
Dostaje taki błąd



It was not possible to copy the selected file.
JInstaller::install: Failed to copy file: /home/polo/domains/domena.eu/public_html/tmp/install_4bfb8dc5543fb/googlesitemap.php to /home/polo/domains/domena.eu/public_html/plugins/system/googlesitemap.php

pyziak
25-05-2010, 11:44
PA --- Pomoc --- informacje o systemie -- prawa do katalogów

mbx
25-05-2010, 12:15
Dzięki,
teraz tak wszystko co się tam znajduje ma status: Unwritable
Jakie prawa nadać tym katalogom ?
Bo chyba nie 777 ?

malkowitch
25-05-2010, 22:57
Ustaw sobie ustawienia konta FTP w konfiguracji Joomla i powinno być po problemie.
Chyba, że właścicielem plików Joomla jest użytkownik który nie jest właścicielem katalogu. Czasami dzieją się takie cuda jak instalujesz z zipa a nie wrzucasz pliki przez użytkownika FTP ale to rzadziej. Wtedy musisz wrzucić pliki od nowa przez połączenie FTP)

mbx
26-05-2010, 10:40
Z ftp'em nadal nie działa.
Podczas próby załadowania grafiki przez joomla dostaje taki komunikat



JFTP::store: Bad response
Warning: Failed to move file!
Error. Unable to upload file.

Tak wygladaja prawa do niektorych katalogów i plikow.


755 administrator/components
755 cache
755 components
755 images
755 media
755 modules
755 templates

644 configuration.php


Dodam jeszcze że w PA => Directory Permission wszystkie katlogi sa niezapisywalne. Dopiero kiedy zmienie im atrybut na 777 zmieniaja sie na zapisywalne. Z tego co sie niemy chmod powinny miec utawione na 755 i to powinno wystarczyć.

malkowitch
26-05-2010, 10:51
Sprawdź kto jest właścicielem Joomlowych katalogów jak np. /plugins/

Jeśli właścicielem jest inny użytkownik niż użytkownik FTP z którego się logujesz to będziesz miała takie rodzynki.

mbx
26-05-2010, 11:27
Wychodzi na to ze właścicielem jest ftp. Ja loguje się na innego. Ale kiedy utowrzyłem katalog, pokazało ze właścicielem jest także ftp. Wniosek z tego taki ze jest ok ?

malkowitch
26-05-2010, 11:29
Jak wrzucałeś pliki?

mbx
26-05-2010, 11:32
Przez Total Commander'a

malkowitch
26-05-2010, 11:36
Rozumiem, że przy wrzucaniu zalogowałeś się tym samym użytkownikiem FTP dla którego ustaliłeś dane w konfiguracji Joomla?

mbx
26-05-2010, 11:51
Proces instalacja przebiegał następująco.
Skopiowałem paczke za pomocą TC. Joomle instalowałem do katalogu. Następnie została ona przeniesiona z tego katalogu do nadrzędnego przez innego ftp'a (tego samoego uzytkownika).
Nie moge sobie przypomnieć czy przed przeniesieniem wszystko działało poprawnie.
Podczas instalacji był juz problem z zapisanieme do pliku configuration.php Wygenerowana przez insntalator zawartość pliku wkleiłem i zapisałe na serwerze.

malkowitch
26-05-2010, 12:08
Jeśli hosting pokazuje podczas instalacji problemy z configuration.php to najprościej wtedy podać w konfiguracji dane FTP. wtedy sam sobie stworzy plik jak należy.
Co do reszty to tak na oko wiele Ci nie powiem.
Jeśli się nie boisz możesz podesłać mi na priva konkretne adresy czy dane logowania. Inaczej wiele Ci nie powiem bo to nie jest często spotykany błąd widzę.