PDA

Zobacz pełną wersję : Duże zużycie pamięci + zabijanie skryptów = Internal Server Error



metmusic
25-05-2010, 17:46
Witam,

Ostatnio - prawdopodobnie po migracji z 1.5.15 do 1.5.17 - zaczął wyskakiwać mi Internal Server Error. Niestety w losowych sytuacjach bez wykonywania jakiejś konkretnej powtarzalnej czynności.

Występuje raz na kilkadziesiąt kliknięć w adminie lub na froncie.
Problem zaobserwowałem na pewno na 2 z pośród kilku witryn zainstalowanych na wspólnym serwerze (pod różnymi domenami)

Zapewne nie dostanę jednoznacznej odpowiedzi ponieważ przyczyn może być 1000 począwszy od jakiegoś konfliktowego dodatku/komponentu/modułu, który powoduje cyrki, a skończywszy na jakimś problemie z serwerem. Ale, a nóż jest to jakaś bolączka wersji 1.5.17?

Możliwe, że to też wcale nie dotyczy 1.5.17 tylko czegoś innego - ale dopiero po migracji zaobserwowałem ten problem.

Dowiedziałem się od swoich speców od serwera, że prawdopodobnie winowajcą jest jakiś skrypt Joomli i powoduje skoki zużycia pamięci aż do 150 MB. Serwer ma ustawione zabijanie skryptów, które generują takie zużycie i powoduje to pojawianie się Internal Server Error.

Nie za bardzo mam pomysł jak chociaż odszukać co powoduje ten problem. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Pozdrawiam,
metmusic

moje
25-05-2010, 18:41
Radziłbym wyczyścić wszystkie pliki tymczasowe, które mogły pozostać po poprzedniej wersji. Zaktualizować, wszystkie doinstalowywane rozszerzenia, a te rozszerzenia, których nie używacie wyłączyć i odinstalować.

Było by łatwiej jakby były linki.