PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka domena?



livio
17-12-2005, 23:35
Z ciekawości oferty serwisu no-ip.com czytam ich ofertę i widzę:

bounceme.net
hopto.org
myftp.biz
myftp.org
myvnc.com
no-ip.biz
no-ip.info
no-ip.org
redirectme.net
servebeer.com
serveblog.net
servecounterstrike.com
serveftp.com
servegame.com
servehalflife.com
servehttp.com
servemp3.com
servepics.com
servequake.com
sytes.net
zapto.org
Która z subdomen Waszym zdaniem najbardziej pasuje do vortalu typu "WebHelp"?

stone
18-12-2005, 22:09
Szerze to żaden z powyższych mi nie pasuje :(

maximus
18-12-2005, 23:14
Jak zaczynasz (zapewne) pomagać ludziom i chcesz otwierać stronę typu (WebHelp)
to zacznij od kupna sobie domeny z łatwą nazwą
Ceny, jakie są widać to tym bardziej powinieneś sobie zapodać domenę pełna a nie jakieś subdomeny.
I nie pytaj w innym poście czasem, jaki serwer wybrać pod tą domenę .

vj_
19-12-2005, 10:51
Przychylam się do wypowiedzi Maximusa :)

livio
19-12-2005, 18:34
Heh ^_^'
Zarejestrowałem sobie na kom.pl - joomlasupport.kom.pl
Co myślicie o takim adresie? [nie odwiedzajcie]

PS: Zmieniam tematykę vortalu na pomoc [wsparcie] użytkowników Joomla!.

Martina
29-06-2006, 22:03
Hej ... skoro kolega powyżej zakłada serwis z pomoca w kwestiach joomli to moze bedzie mi w stanie pomóc .. ewentualnie ktoś z Forumowiczów. mam dmenkę i oczywiście joomle... a teraz mam do tej domeny subdomene.. i tez chcę stworzyć ten serwis na subdomenie w joomli ... ale nie wiem jak zainstalowac joomle. Subdomena jest widoczna w ftp jako katalog ... wiem, ze pytanie moze być banalne ale ja naprawde nie wiem jak to zrobić i plizzz help ... a koledze mogłabym podpowiedzieć w zamian za to fajną nazwe domeny ... wiem, ze juz kupileś jedną ... ale ta jest naprawdę fajowa i z potencjałem :-) .. odp prosze na maila ok? dzieki wielkie i życzę wszystkim tyle samo frajdy ile joomla daje mnie :-)

Martina

zwiastun
30-06-2006, 00:28
Aś usłużna!
A trafilas na wybitnego zakładacza domen od pomocy. Na założeniu zaczyna i na założeniu - jak na razie kończy :).
1. Zakładasz katalog dla subdomeny w katalogu Twojej Joomli
np /mojanowasubdomenafajowa
2. Przesyłasz do tego katalogu rozpakowany pakiet instalacyjny
3. Instalujesz
I w zasadzie gotowe...
W zasadzie, bo jeszcze można parę różnych rzeczy zrobić, ale to już potem

Martina
30-06-2006, 01:59
Wielkie dzięki za pomoc ... dziwne wcześniej tak własnie robiłam i fiasko ... ale teraz sie udało ... dzięki jeszcze raz ..

dobranoc

Martina

Sova
30-06-2006, 14:10
Nurtuje mnie pytanko: taka instalacja drugiej Joomla! w subdomenie jest bezproblemowa w przypadku posiadania tylko jednej bazy danych?

Martina
30-06-2006, 14:23
Witaj, niestety nie znam odpowiedzi na \Twoje pytanie. u mnie jest to bez problemu. mam baze MySQL ... niestety nie znam sie na parametrach - przy zamawianiu serwera poprosiłam o serwer opisując moje oczekiwania i plany co do wykorzystania domeny.

ale powiem ci, ze mozliwosc posiadania jednej bazy danych dla roznych subdomen plus domena jest super i moim zdaniem koszt serwera i bazy się zwraca w ten sposob ekspersowo

pozdrawiam

Martina

vj_
30-06-2006, 15:20
Nurtuje mnie pytanko: taka instalacja drugiej Joomla! w subdomenie jest bezproblemowa w przypadku posiadania tylko jednej bazy danych?

Kwestia przydzielania subdomen jest niezalezna od mozliwosci instalacji kilku Joomla! na tej samej bazie, bo primo nadajesz sobie inne prefixy dla bazy (np. jos2_, jos3_), drugie primo ( :) ) kopiujesz calosc paczki z Joomla! do innego podfoldera i reszta to juz kwestia nadania nowych subdomen, poszukaj sobie w panelu uzytkownika, jakiejs zakladki "subdomeny", powinienes miec taka mozliwosc, jesli provider u ktorego zamowiles usluge naprawde powaznie podszedl do kwestii komfortu pracy swoich klientow i uzytkownikow. Pozdrawiam

Sova
01-07-2006, 00:35
Kwestia przydzielania subdomen jest niezalezna od mozliwosci instalacji kilku Joomla! na tej samej bazie, bo primo nadajesz sobie inne prefixy dla bazy (np. jos2_, jos3_), drugie primo ( :) ) kopiujesz calosc paczki z Joomla! do innego podfoldera i reszta to juz kwestia nadania nowych subdomen
No i właśnie o taki konkret mi chodziło. Dzięki vj_

Z pozostałymi rzeczami wiedziałem jak sobie poradzić - interesowała mnie sama kwestia Joomla!