PDA

Zobacz pełną wersję : brak uprawnień do konfiguracji edytora JCE



kingatu
27-05-2010, 15:36
Witam,
Joomla 1.5 - zainstalowałam edytor JCE i ogólnie wszystko działa, z jednym wyjątkiem: w edytorze pojawia się tło stronki, które jest koloru czarnego, co skutecznie utrudnia edycję :-(
Wyczytałam na Waszym forum, że aby problem zniknął należy w konfiguracji edytora JCE wyłączyć css szablonu strony. Niestety jak próbuję się dostać do konfiguracji edytora JCE to mi Joomla wypisuje, że nie mam uprawnień, by zobaczyć tę część witryny... mam status super admina, więc nie wiem, o co tu chodzi.

Będę wdzięczna za wszelką pomoc. Być może jest inny sposób na wyczyszczenie tła szablonu z edytora niż poprzez zmiany w konfiguratorze JCE?

ekumi
27-05-2010, 16:58
Ja bym zaczął od odinstalowania komponentu i jego ponownej instalacji.

kingatu
27-05-2010, 18:00
zrobiłam jak mówisz i dalej to samo :hmm: czy kwestia uprawnień może mieć coś wspólnego z tym, że mam serwer na OVH i pracuję bezpośrednio na nim i że instalacja samej joomli "zrobiła się" automatycznie?

ekumi
27-05-2010, 19:23
Z tego, co wiem, darmowe lub bardzo tanie hostingi mogą sprawiać różnorakie problemy. :wsciekly: Proponuję zainstalowanie kopii strony w środowisku testowym na localhoscie (z użyciem np. wamp-a) i sprawdzenie, jak tam będzie działać. Wtedy na pewno stwierdzisz, czy przyczyna problemu leży po stronie serwera. Zakładam, że zarówno instalkę joomla, jak i jce posiadasz ze sprawdzonego źródła.

alex51
27-05-2010, 19:47
(...)czy kwestia uprawnień może mieć coś wspólnego z tym, że mam serwer na OVH i pracuję bezpośrednio na nim i że instalacja samej joomli "zrobiła się" automatycznie?
Jeśli instalowałaś Joomla za pomocą modułu dostępnego w Managerze, który jest oferowany na ovh.pl, to będziesz mieć właśnie takie problemy. Możesz temu zaradzić wgrywając przez ftp sam katalog Installation z paczki instalacyjnej Joomla i ponownie przejść przez proces instalacji. Wtedy zyskasz prawa własności do wszystkich plików.

kingatu
27-05-2010, 21:25
Tak właśnie chciałam zrobić na początku, ale ten ich ftp ciągle mi się wywalał. Po 3 próbach sobie odpuściłam i skorzystałam z tego ich managera. Jutro spróbuję skontaktować się z obsługą ovh.pl, niech coś zaradzą ;-)

Rozumiem, że w kwestii "przenikania" tła z szablonu strony do edytora nie ma innej opcji niż zmiana konfiguracji JCE?

Dzięki za pomoc :)

alex51
28-05-2010, 08:00
Zanim się skontaktujesz z działem pomocy spróbuj sama skorzystać z własnego ftp, stosując w tym celu odpowiedni do tego program, np. FileZilla czy Total Commander. Za ich pomocą prześlij na serwer do głównego katalogu z plikami Joomla cały katalog installation. Przygotuj się do nowej instalacji i skopiuj na swój dysk plik configuration.php a następnie usuń go z serwera oraz zrób kopię bazy, używając do tego oferowanego w ovh PhpMyAdmina. W dalszej kolejności powinnaś przejść pełną procedurę instalacji Joomla:
1. Ponieważ ovh daje tylko 1 bazę danych, to powinnaś usunąć wszystkie tabele znajdujące się w istniejącej bazie danych lub przewidzieć instalacje z innym przedrostkiem tabel bazy danych. Jeśli masz juz rozbudowaną stronę to w zasadzie nie będzie to problemem, bo później możesz skasować wszystkie tabele bazy danych, jakie powstaną w wyniku nowej instalacji Joomla i w to miejsce zaimportować skopiowaną uprzednio starą bazę danych.
2. Następnym krokiem będzie przejście pełnej procedury instalacyjnej Joomla, jednak bez konieczności wgrywania przykładowych danych.
3. Zalecałbym po zakończeniu instalacji nie usuwać katalogu installation tylko drogą ftp zmienić jego nazwę na _installation. Zabezpieczy Cie to na ewentualność kolejnych poprawek wymagających ponownej reinstalacji.
W/w sposób, praktycznie przeze mnie stosowany na hostingu ovh.pl, daje prawa własności do dysponowania wszystkimi katalogami i plikami nowo utworzonej witryny.

kingatu
28-05-2010, 11:32
Bardzo pięknie dziękuję za wyczerpującą instrukcję :)
Wczoraj wieczorem mój narzeczony mi przypomniał, że w końcu udało mu się wrzucić pliki na ich serwer (za pomocą właśnie Total Commandera). Ale znów był problem z odpaleniem Joomli - otwierało się okno instalacyjne, ale potem przy wyborze języka instalacji pokazywał się błąd - brak jakiegoś pliku do instalacji języka. I rzeczywiście wskazanego pliku nie było w żadnej instalce Joomli...

whitefrog
18-11-2010, 13:10
mam ten sam problem lecz na serwerze webd

próbowałem pobawić się prawami plików, ale na wiele się to nie zdało :(

nie ma prostszej metody?