PDA

Zobacz pełną wersję : Ja Purity - <li> w stopce



mariuszwega82
28-05-2010, 10:37
Witam.

Pracuje na standardowym szablonie Ja Purity. Chcę dodać dwa moduły do stopki - jeden w polu user1, drugi do user2, top lub user5. Problem polega na tym, że wszystkie dodawane przeze mnie moduły mają element <li> który wyświetla kropkę obok modułu. Np. Kwick Sliding 1.5 wyświetla tą kropkę obok każdego elementu menu. Edytowałem plik

/modules/mod_kwick_sliding_menu/mod_kwick_sliding_menu.php

ale po usunięciu <li> menu zrobiło się pionowe. Myślę, że rozsądniej byłoby edytować css templatki aby w tych miejscach ignorował <li> jednak nie mam pojęcia jak to zrobić.

Problem dotyczy każdego dodawanego modułu - np. SlideShow Pro Module v2.0 przewija kropkę obok każdego zdjęcia

Dzięki
Mariusz

KejeN
28-05-2010, 11:18
Witaj,
FireBug w FireFoxie, DragonFly w Operze lub 'narzędzie deweloperskie' w Google Chrome i już wiesz które linijki w css odpowiadają za wygląd danego elementu.
PS: Z linkiem do strony dałbym Ci pewnie rozwiązanie, ale bez mogę tyle powiedzieć.
Pozdrawiam.

mariuszwega82
28-05-2010, 12:00
http://tinylink.pl/element_li_w_stopce

Jeśli moduł umieszczam w innych miejscach na stronie "element kropka" nie pojawia się a menu nie jest rozjechane.

KejeN
28-05-2010, 12:25
Plik template.css wiersz 1371 wywal część, którą Ci pogrubiłem:
#ja-botsl ul li {
background:url("../images/bullet2.gif") no-repeat scroll 3px 8px transparent;
margin:0;
padding:0 0 0 15px;
}

Jeśli to nie pomoże to tego samego wpisu pozbądź się też w linijce 102.

Pozdrawiam.

alex51
28-05-2010, 12:35
Możesz też pozostawić wskazany przez @KejeNa fragment, zmieniając w nim jedynie nazwę pliku graficznego:

#ja-botsl ul li {
background:url("../images/_bullet2.gif") no-repeat scroll 3px 8px transparent;
margin:0;
padding:0 0 0 15px;
}
To tak na wszelki wypadek, gdyby chciało się w przyszłości skorzystać z w/w. :)

mariuszwega82
28-05-2010, 13:19
Dzięki chłopaki - kiedy pozbyłem się bullet2.gif pozostał jeszcze odstęp między elementami, ale ten problem rozwiązało poprawienie wpisu padding:0 0 0 15px; na padding:0 0 0 0;

Temat zamknięty - dziękuję.
Mariusz