PDA

Zobacz pełną wersję : Odtwarzanie plików Video i licznik kliknięć - mam z tym problem



_fenix_
28-05-2010, 23:51
Witam !
Od nie dawna zająłem się Joomla i mam problem.

Chciałem zrobić małą galerię video plików umieszczonych na serwerze gdzie zainstalowana jest joomla. Zainstalowałem moduł ALLVIDEO i samo odtwarzanie działa, ale nie tak jak bym to chciał.
Mnie zależy na tym aby wideo oglądało by się po wciśnięciu ikony i pojawiło się okno popup i zaczęło odtwarzać, ale do tego przy linku do filmu chciałbym mieć licznik kliknięć czy cokolwiek i jakoś od rana nie mogę sobie z tym poradzić.

Mógłby ktoś mi zaproponować jakieś rozwiązanie ???

_fenix_
01-06-2010, 09:53
nie widzę zainteresowania moim problemem, czyżby nikt nie próbował liczyć klikniąć na link lub cokolwiek.

Nie zależy mi na tym aby na danej stronie był odrazu Player bo przy dużej ilości było by to nieczytelne.
Ale chciałbym zrobić tak aby była ikonka PLAY i po kliknięciu otwiera się popup z ALLVIDEO, ale w tej samej lini lub poniżej gdzie się kliknęło na ikonę był jakiś licznik kliknięć.


Proszę o odpowiedzieć to jest do wykonania.
Szukam rozwiązań ale nic nie znajduje.

PeFik
01-06-2010, 10:18
jeśli ci Allvideo nie działa to skorzystaj z JPlayer (vault.futurama.sk) – gdyż dodanie elementów multimedialnych (filmy, muzyka) do treści artykułów powinno być proste!

_fenix_
01-06-2010, 11:38
Wręcz przeciwnie AllVideo -> działa, mój problem polega na tym że szukam rozwiązania licznika dla kliknięć, czy to na playera, czy linku w postaci ikony gdzie otwiera się popup z play-erem a w w linku czy pod nim info że został już otwarty 15 razy np.
Dodam że pliki będę na serwerze gdzie jest CMS.

Może jakiś kod PHP który będzie to robił, kiedyś robiłem taki licznik ale oparty na pliku txt i podczas kliknięcia na ikonę otwierała się nowa podstrona w pajerem i już sobie odtwarzał video, ale podczas kliknięcia skrypt PHP zapisywał do licznika (pliku) odpowiednią liczbę.
Ale to nie było używane w CMS.

Może takie rozwiązanie ktoś posiada.