PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyświetlić samą zawartość artykułu.



mariuszwega82
30-05-2010, 15:11
Witam. Szukam sensownej metody na wyświetlenie zawartości artykułu we własnym dodatku. Najrozsądniej byłoby gdybym uzyskał docelowy link do artykułu (samej zawartości).

Rozwiązania które znam - nie sprawdzą się niestety:
1. Utworzenie nowego menu, nowej pozycji w menu, podłączenie artykułu - otrzymuje link, ale do serwisu więc wyświetla mi się artykuł ze wszystkimi opcjami, menu itd.

2. Utworzenie nowego dokumentu HTML i umieszczenie go w serwisie - ta metoda jest skuteczna, jednak odchodzi od założeń systemu CMS. Żeby wprowadzić zmiany użytkownik musi edytować plik zewnętrznym programem.

Dzięki za pomoc.
Mariusz

alex51
30-05-2010, 18:21
A standardowy moduł mod_newsflash nie rozwiąże tego problemu?

mariuszwega82
30-05-2010, 20:15
Próbowałem.

Nie potrafię zrobić linku do modułu - {loadmodule menu2} :). Potrzebuje odwołać się poprzez link http://... i wyświetlić samą zawartość artykułu.

---------- Post dodany o 20:15 ---------- Poprzedni post był o 20:06 ----------

Podobno do tego służy http://.../index2.php, jednak na świeżo postawionej joomli działa, jednak na żadnej innej... - błąd 404 - komunikat joomli.

alex51
31-05-2010, 07:07
Witam. Szukam sensownej metody na wyświetlenie zawartości artykułu we własnym dodatku.
Przyznaję się, że nie bardzo zrozumiałem => "we własnym dodatku". Mam nadzieję, że zależy Ci na uzyskaniu możliwości pokazania treści wybranego artykułu w nowym oknie, w którym znajdowałby się tylko ten artykuł bez żadnych elementów strony, z której on pochodzi czyli bez menu, bannerów, zawartości pozycji left, right itp.


Najrozsądniej byłoby gdybym uzyskał docelowy link do artykułu (samej zawartości).
(...)
Skoro warunkiem koniecznym jest umieszczenie artykułu w specjalnej dla niego przygotowanej nowej pozycji menu, to proponuję:
1. Wyświetlić sobie wybrany artykuł, kliknąć prawym przyciskiem myszki na ikonkę Drukuj i z rozwijanego menu wybrać opcję Kopiuj adres odnośnika.
2. Dodać nową pozycję w menu jako łącze zewnętrzne, wpisując mu jakąś nazwę, być może tytuł wybranego artykułu. W polu Łącze wkleić skopiowany uprzednio adres.
3. W opcji Otwórz w: wybrać W nowym oknie z paskiem nawigacyjnym. Na koniec kliknąć w Zapisz.
Takim sposobem klikając w nowo utworzoną pozycję menu zostanie się przeniesionym do nowego okna, w którym będzie przedstawiona sama treść żądanego artykułu z widoczną na górze ikonką Drukuj.

PeFik
31-05-2010, 08:13
a moze chodzi o umieszczenie artykułu (treści) w module?

Kurcze chłopie, nie możesz ludziom objaśnić? na przykładzie... A tak mamy od rana łamigłówkę rodem z S.Holmes'a.