PDA

Zobacz pełną wersję : Image Browser - Warning: move_uploaded_file()



moniczka03
31-05-2010, 09:10
Witam!
Mam stronę postawioną na Joomli. Zainstalowałam komponent Image Browser czyli galerię zdjęc, ale nie mogę wczytywać zdjęć.

Pojawia mi sie następujący komunikat:
ERROR: Could not move file to destination directory

I przez kilka sekund wyswietla sie strona z nastepujacym komunikatem:

Warning: move_uploaded_file(/home/adminos/domains/nazwastrony.unl.pl/public_html/images/stories/imagebrowser//000130.jpg) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: No such file or directory in /home/admin../domains/nazwastrony.unl.pl/public_html/administrator/components/com_imagebrowser/inc/upload.php on line 88

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move '/tmp/phpPpNxTf' to '/home/adminos/domains/nazwastrony.unl.pl/public_html/images/stories/imagebrowser//000130.jpg' in /home/adminos/domains/nazwastrony.unl.pl/public_html/administrator/components/com_imagebrowser/inc/upload.php on line 88

Chmody do tego komponentu i tmp zmieniłam na 777

Jak sobie z tym poradzic??

Jeżeli z tym nie da się nic zrobic to może znacie jakieś inne galerie?
Klikam na wybrane zdjecie, reszta strona sie przyciemnia, a to jedno jest powiekszone i wysrodkowane i moge przegladac kolejne . . .

pozdrawiam;)

palyga007
31-05-2010, 09:21
A koleżanka przetłumaczyła sobie komunikat?

moniczka03
31-05-2010, 09:31
Jestem początkująca w Joomli i PHP i dlatego pisze właśnie tutaj żeby mi ktoś miły wytłumaczył o co chodzi i pomógł rozwiązać problem

palyga007
31-05-2010, 09:38
To nie zwalnia koleżanki od myślenia.
Skoro się odezwałem, to chcę Ci pomóc, ale nie mogę wszystkiego podawać na tacy bo to byłoby niewychowawcze ;]
Zacznij od przetłumaczenia sobie tego o czym mówi komunikat :)
Zmiana chmodów to w tym przypadku trafienie kulą w płot.

Pozdrawiam

moniczka03
31-05-2010, 11:18
;)
Nie mozna wgrac pliku tam gdzie ja chce. Nie można otworzc folderu. Nie taki plik lub katalog
Unable - nie być w stanie czegoś zrobić
Nie mogę się dostać do tych folderów; nie mam do nich dostępu?

Żeby nie było to tyle czasu tego nie tłumaczyłam :D Przesłałam te zdjęcia przez FTP; było troche wiecej roboty niz za pomoca zaplecza, ale efekt taki sam;)
Ale bardzo chętnie dokończę lekcje u kolegi;)

palyga007
31-05-2010, 11:35
No widzisz:)

Ogólnie dopiero po 16 mogę przetestować ten komponent, ale
imagebrowser//000130.jpg ten podwójny slash mnie intryguje :)
Sprawdź czy podczas konfiguracji komponentu nie popełniłaś jakiegoś błędu oraz czy katalog imagebrowser znajduje sie w katalogu stories

moniczka03
31-05-2010, 12:54
Komponent instalowałam już jakiś czas temu; ale nie przypominam sobie żeby pojawił się inny komunikat oprócz tego, ze instalacja przebiegła pomyślnie.
Oczywiście zanim zainstalowałam ta galerie na serwerze UNL testowałam ją lokalnie i nie było żadnych problemów

public_html/images/stories/imagebrowser

trzepiz
31-05-2010, 14:34
Oczywiście zanim zainstalowałam ta galerie na serwerze UNL testowałam ją lokalnie i nie było żadnych problemówSprawdziłem lokalnie i na swoim hostingu. W obu przypadkach działa poprawnie. Czyżby powodem był znowu "darmowy" hosting ?. Jeśli podchodzisz do sprawy poważnie - zdecyduj się na jakiś płatny hosting z panelem zarządzania i będziesz miała spokój po wsze czasy ..

moniczka03
07-06-2010, 10:09
Dzięki wszystkim za pomoc ;)

Pozdrawiam;)